Pobjeda Srbije na 3 sekunde do kraja! Kapiten Teo magičan, a heroj je NAJSTARIJI DEBITANT!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Na debiju Svetislava Pešića na klupi Srbije vidjeli smo veliku dramu i meč na jedan posjed!

Srbija - Letonija 101-100 kvalifikacije za svjetsko prvenstvo Izvor: MN PRESS

Kakav smo meč vidjeli u Pioniru!

Mučila se Srbija na povratku Svetislava Pešića na klupu nacionalnog tima, a na kraju je pogotkom sa linije penala Marka Jagodića-Kuridže došla do velike pobjede!

Tako je iskusni krilni centar na debiju za nacionalni tim u 34. godini postao heroj!

SRBIJA - LETONIJA 101:100 (28:33, 24:23, 25:19, 24:25)

Nije mogla dugo Srbija da iskontroliše šut Letonaca i do kraja utakmice Letonci su ubacili čak 16 trojki, a prednjačio je Rikards Lomaž koji je dao 33 poena.

Ipak Srbija je imala svog lidera na terenu, kapitena Miloša Teodosića. On nije počeo u startnj postavi, ali je ulazio u igru kada je bio najpotrebniji ekipi i završio je utakmicu sa 21 poenom i 9 asistencija, a upravo je poslije njegovog pasa Marko Jagodić-Kuridža fauliran na 2,8 sekundi do kraja.

Uspio je srpski tim da prelomi meč na svoju stranu uprkos tome što je u finišu ostao bez Alena Smailagića koji je do tada ubacio 15 poena i bio je jedan od najboljih na terenu.

Letonci su uglavnom držali prednost tokom meča, a Srbija je sjajnom igrom u finišu treće četvrtine uspjela da povede sa 77:75 na kraju tog perioda.

Preokrenula je Letonija na početku posljednjeg dijela igre i došla do "plus 7" na 86:79, ali smo na kraju vidjeli pravu dramu. Na minut do kraja bilo je neriješeno 96:96. a onda nakon zakucavana Čavarsa kasniji junak Jagodić-Kuridža je izjednačio.

Na kraju je u penal završnici tačku na meč u svojoj 34. godini na svom debiju stavio Marko Jagodić-Kuridža.

SRBIJA: Jović, Teodosić 21 (9as), Koprivica, Dangubić 7, Smailagić 15, Radanov 8, Ristić 9, Jagodić-Kuridža 16, Radanov 3, Avramović 17 (7as), Trifuović 5, Novak

LETONIJA: Kuruks 6, Mejeris 2, Bertans 17, Beržins 1, Ate, Čavars 6, Lomaž 33, Škele 2, Gražučis 17, Laksa, Paščeniks 2, Zoriks 14