Klinci Partizana izgubili 56 razlike! Meč počeli sa šestoricom, na kraju se igralo "PET na DVA"!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Nevjerovatan rezultat, ali postoji sasvim logičan razlog.

Juniorska ABA liga Zadar Partizan igrali pet na dva Izvor: ABA liga/Nikola Vuruna

Mladi košarkaši Zadra pobijedili su vršnjake iz Partizana rezultatom 102:46 u meču četvrog kola turnira Juniorske ABA lige u Laktašima.

Poraz od 56 razlike na prvi pogleda djeluje šokantan, ali postoji sasvim logičan razlog zašto je meč završio ovako.

Naime, U19 ekipu Partizana pokosio je stomačni virus, pa su meč počeli sa rosterom od samo šest igrača.

Zadar je to iskoristio i riješio meč već u prvom poluvremenu, a pomalo bizarna situacija desila se u četvrtoj četvrtini, jer Partizan redom ostajao bez igrača koji su napravili pet ličnih grešaka.

Skoro šest minuta prije kraja Partizan je ostao sa četvoricom na terenu nakon pete lične Vukovića, a zbog istog razloga teren su napustili i Bodiroga, te Vučić i Tonić, tako da je posljednje dvije minute Partizan igrao sa samo dvojicom na terenu – Tahmazom i Zagrađaninom.

Treba reći i da su košarkaši Zadra, koji su priethodno obezbijedili više nego ubjedljiv trijumf, bili vrlo korektni u završnici meča i u situaciji kada su imali brojčanu prednost nisu igrali odbranu.

I jedni i drugi završavali su napade tako što su čekali posljednjih par sekundi, a onda su reda radi šutirali trojke.