Treći poraz Borca u posljednja četiri kola! Sparsi bolji od crveno-plavih

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Borca poraženi su na gostovanju u Sarajevu od ekipe Sparsa rezultatom 74:68.

Borac Spars 74:68 Košarkaška liga BiH Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

KK Borac je u dvorani “Hotel Hils” poražen od ekipe Sparsa reultatom 74:68. Bio je ovo treći poraz za Banjalučane u posljedna četiri kola.

Spars – Borac 74:68 (15:10, 18:20, 28:17, 13:21)

Prva četvrtina igre nije nam donijela puno koševa. U ovoj dionici igre šuteri su bili neraspoloženi te su tako košarkaši Borca postigli samo 10 poena dok je ekipa Sparsa zabila 15.

U drugoj četvrtini vidjeli smo bolju košarku te je ekipa Borca riješila ovu dionicu igre rezultatom 20:18 te domaći odlaze na predah sa +3. Rezultat je na poluvremenu glasio 33:30 za Sarajlije.

Sparsi su bolje otvorili treću četvrtinu, ali je zatim uslijedila miniserija crveno-plavih od 6:0. Međutim, domaći uzvraćaju se serijom 7:0 te na minut i po prije kraja stižu na +13. Na kraju treće četvrtine na semaforu je stajalo 61:47.

Zadnju dionicu igre košarkaši Borca su odigrali bolje od domaćina te su minut i 45 sekundi prije kraja uspjeli da priđu na sedam poena zaostatka, ali do preokreta nisu mogli.

Najefikasniji u redovima Borca bio je Baldvin sa 18 koševa, 11 je zabio Kosta Kondić, kapiten Draško Knežević 10, Stefan Kenić 9 i Vuk Bošković 5 poena.

Kod Sparsa se istaknuo Mašan Vrbica sa 14 poena. Remi Abel je dodao 13, Marko Tejić 11, Imran Polutak 10 te Arijan Lakić 9 poena.

Obje ekipe se sada okreću obavezama u Drugoj ABA ligi. Sparsi prvu utakmicu igraju protiv Širokog dok će Banjalučani igrati sa ekipom Helios Domžale. Utakmice su na rasporedu 07.02.