Novi poraz košarkaša Borca: Posušje trojkom uz zvuk sirene savladalo Banjalučane

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Borca poraženi su od ekipe Posušja rezultatom 75:74.

KK Borac Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Borca su u triler završnici poraženi od ekipe Posušja rezultatom 75:74. Posušje je do pobjede došlo u zadnjoj sekundi meča.

Bio je ovo drugi uzastopni poraz Borca ove sezone.

Posušje – Borac 75:74 ( 15:22,17:18, 21:22, 22:21)

Domaća ekipa je bolje otvorila utakmica te je na samom početku napravila seriju od 7-0. Banjalučani su se ubrzo probudili te su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 15:22.

Druga dionica igre pripala je ekipi Posušja. Ova ekipa je u ovom dijelu igre bila bolja ekipa na parketu, ali su košarkaši Borca pred sami kraj ovog dijela igre ubacili u veću brzinu te otišli na poluvrijeme sa +8.

Rezultat je glasio 32:40.

Košarkaši oba tima u prvom poluvremenu nisu bili raspoloženi kada su u pitanju šutevi za tri poena, s obzirom da je domaća ekipa pogodila dva od 10 šuteva, dok su Banjalučani zabili pet od 17.

Stanje sa ekipom Čelika

Omladinski košarkaški klub Čelik je jučer i zvanično je obavijestio komesara takmičenja Prvenstva Bosne i Hercegovine Božu Bošnjaka da nisu u mogućnosti sutra putovati u Tuzlu, na utakmicu 12. kola protiv Slobode, potvrdio je Feni predsjednik Čelika Goran Bulajić. Čelik, zbog masovnog odlaska igrača iz kluba, gotovo sigurno neće moći odigrati ni utakmicu posljednjeg kola prvog dijela, u kojem su narednog vikenda trebali ugostiti Posušje.

U nastavku utkamice igralo se uglavnom koš za koš te je treća četvrtina završena rezultatom 53:62.

Zadnja četvrtina je donijela mnoštvo uzbuđenja. Posušje je nadoknadilo prednost Borca te je na dva i po minuta prije kraja došlo do prednosti od +2. Dvadeset sekundi prije kraja, prvo je Baldvin promašio dva slobodna bacanja pri rezultatu 72:74 za Borac, da bi potom Stefan Kenić do kraja promašio tri slobodna bacanja od četiri.

Ivica Širić je uz zvuk sirene pogodio trojku sa skoro pola terena za konačnih 75:74 i erupciju oduševljenja u punoj dvorani u Posušju.

Najefikasniji u ekipi Posušja bio je upravo Širić sa 19 poena koliko je zabio i Vigins. Karuters je dodao 17, Tomislav Ramljak 8 te Josip Ramljak 6.

Kod Banjalučana najefikasniji je bio Baldvin sa 21 poenom. Pazin je dodao 17, Kenić 10, Gavrić 7 i Kaningem 6.

Borac u idućem kolu igra protiv ekipe Mladosti iz Mrkonjić Grada dok bi Posušje trebalo igrati protiv Čelika, ali je odigravanje ove utakmice zbog stanja u Čeliku upitno.