Partizan savladao Igokeu

Partizan nastavlja da gazi! Željkova ekipa blista na Jadranu - savršen niz traje!

Tim Željka Obradovića je u ABA ligi ostvario novu pobjedu.

Partizan savladao Igokeu Izvor: MNPRESS

Nastavlja se savršena serija Partizana u ABA ligi. Ostvarili su šestu uzastopnu pobjedu u regionalnom takmičenju, posljednji put su izgubili još 20. januara od Mege. Od tada niko u regionu nije uspio da ih zaustavi.

Pobedili su u dva derbija, prvo Crvenu zvezdu, pa Budućnost, a sada su savladali i Igokeu i to po drugi put ove sezone - 83:70 (15:20, 24:8, 26:23, 18:19).

Na ovaj način su crno-bijeli nastavili da prete crveno-bijelima koji se nalaze na vrhu i da se nadaju kiksu vječitog rivala do plej-ofa. Prelomni momenti meča dogodili su se u drugoj četvrtini kada su crno-bijeli na zaostatak odgovorili serijom od 14:0, a tačku na bilo kakvo iznenađenje stavio je Smailagić trojkom u završnici. Ipak, ono što brine Obradovića su povrede Koprivice i Madara, čekaju se informacije ljekara o njihovom stanju.

Partizan je bolje započeo meč (6:2), da bi tada šou preuzeo Nikola Tanasković. Nekadašnji igrač crno-bijelih je brilijrao, dominirao je u reketu. Dao je 12 od 18 poena svog tima i to bez promašaja (12:18). Nastavili su u istom ritmu, došli su i do "+8" (12:20). Obradović je bio ljut na klupi, tražio je tajm-aut, pokušavao je da prodrma svoj tim.

Djelovalo je da gosti imaju kontrolu, ali to nije dugo trajalo. Željko je uspio da "probudi" svoje izabranike koji su od minusa (18:24) preko Ledeja pokrenuli seriju 14:0 (32:24). U tim momentima je bila vidna nervoza gostiju, što se pokazalo i po svađi Bajića i Radanova. Kako su se razigrali domaći igrači vidjelo se i po rezultatu na pauzi (39:28).

Savjeti i sugestije koje je Obradović dao svojim igračima su dali rezultat. Drugo poluvrijeme započeli su serijom 10:0 i razlika je otišla na ogromnih "+21" (49:28). Nezaustavljiv je bio Panter koji je pogađao iz svih pozicija. Za sve su se pitali crno-bijeli, da bi onda cijela dvorana zanijemila. Koprivica je u pokušaju da blokira Stivensa ostao da leži na parketu, hramljući je otišao na klupu.

Gosti su bili uporni, pokušavali su da se vrate, uspjeli su minus da spuste i na jednocifren (71:63), ali je Partizan uspio u završnici da nađe prave odgovore i da spriječi iznenađenje. Smailagić je trojkom stavio tačku...

PARTIZAN: Panter 20, Vukčević 1, Ledej 15 (11sk), Zagorac 3, Avramović 2, Koprivica 10, Smailagić 9, Mur 4, Glas, Lesor 8 (4sk), Trifunović 1, Madar 10 (6as)

IGOKEA: Vulić, Robinson 7 (8as), Tanasković 16 (3sk), Radanov 1, Jošilo 2 (5sk), Talić, Stivens 13 (6sk, 3as), Voler 19 (5sk), Fundić 4, Đorđević 8, Delalić

KRAJ

Utakmica je završena - 83:70. Ono što brine Obradovića jeste to što je u poslednjim sekundama meča Madar tražio izmenu zbog povred. Nije poznato šta je u pitanju.

20:34

38' - VOLER UZVRAĆA

Ponovo je razlika na jednocifrenoj borjki (76:68).

Voler je fauliran a šutu za tri, dao je sva tir penala.

20:29

36' - LEDEJ ZA TRI

Ledej je imao odgovor na dobru igru gostiju, pogodio je trojku - 74:63.

Igokea je spustila minus na jednocifren preko Volera, ali je na to odgovorio Ledej dalekometnim hicem.

20:25

35' - ZAKUCAVA SMAILAGIĆ

Odbija Partizan novi nalet Igokee,Smailagić je sjajno zakucao - 71:58.

Izvor: MNPRESS

20:21

32' - PRVI POENI RADANOVA

Igokea pokušava, Partizan odbija nalete. Radanov je postigao prve poene na utakmici sa linije penala (67:54).

20:18

SVAĐA RADANOVA I BAJIĆA

Početkom druge četvrtine je došlo do svađe između Bajića i Radanova.Pale su i psovke na klupi gostiju.

20:16

30' - ZAGORAC UZ ZVUK SIRENE

Završena je treća četvrtina, gosti su uzvratili, ali je nalet odbio Zagorac trojkom uz zvuk sirene - 65:61.

20:12

28' - KOPRIVICA ZABRINUO SVE

Partizan ima prednost (60:48), ali je Koprivica zabrinuo sve u "Pioniru".

U pokušaju da blokira Stivensa je ostao da leži na parketu. Svi su se uhvatili za glavu, nije delovalo dobro. Srećom, Balša je brzo ustao, hramljući je otišao do klupe, ali nije delovalo previše ozbiljno kao u prvom momentu.

Izvor: Arenasport/printscreen

20:06

25' - SJAJNA IGRA CRNO-BELIH

Nastavlja se odlična igra Partizana (53:35).

Izuzev malog opuštanja, koje je brzo prekinuo Obradović, crno-beli drže stvari pod kontrolom.

19:59

22' - SJAJNI KOPRIVICA

Drugo poluvreme protiče u majstorijama Balše Koprivice - 49:28.

Mladi centar je iz ruke ukrao loptu protivniku, zakucao, pa onda opet pogodio, posle toga je Panter dao trojku preko Jošila i to pod faulom, pa je dao dodatno bacanje. Usledila je nova izgubljena lopta, Panter je zakucao, razlika je porasla posle serije 10:0.

19:46

STRELCI NA POLUVREMENU

PARTIZAN: Panter 10, Vukčević 1, Ledej 10 (7sk), Zagorac, Avramović 2, Koprivica 2, Smailagić 2, Mur, Glas, Lesor 6, Trifunović 1, Madar 5 (3as)

IGOKEA: Vulić, Robinson 4, Tanasković 14 (3sk), Radanov, Jošilo 2, Talić, Stivens 4 (3as), Voler, Fundić 2, Đorđević 2, Delalić

19:42

20' - PANTER BRŽI OD SIRENE, PARTIZAN NA "+11"

Partizan ima dvcifrenu prednost na poluvremenu - 39:28.

Panter je promašio otvorenu trojku, Robinson je promašio na drugoj strani, a onda je Panter dao trojku iz teške pozicije, preko ruke i doneo prvu dvocifrenu prednost crno-belima.

19:38

18' - TEHNIČKA ZA IGOKEU, PA GREŠKA LEDEJA

Partizan kontroliše dešavanja na parketu u ovim momentima (32:26).

Zbog protesta je klupa gostiju dobila tehničku, Madar je pogodio slobodno bacanje, a Ledej je napravio grešku u koracima. Posle više od pet minuta igre je Igokea pogodila, Tanasković je zakucao.

19:36

16' - CRNO-BELI U SERIJI, BAJIĆ OPET REAGUEJ

Partizan je na krilima Ledeja napravio seriju i uvećao prednost (31:24).

Igokea se muči da nađe put do koša, Bajić je opet reagovao tajm-autom.

19:29

14' - LEDEJ ZA VOĐSTVO, RADANOV NA UDARU

Ledej je pogodio trojku i doneo vođstvo Partizanu (25:24).

Pre toga je Dragan Bajić tražio tajm-aut kada je Madar pogodio i bio je vidno ljut na Radanova. Obratio mu se sa psovkama.

Izvor: Youtube/ABA liga j.t.d./printscreen

19:23

12' - LESOROV POKLON PA ZAKUCAVANJE

Igokea i dalje ima prednost (20:24).

Lesor je četvrtinu počeo velikom greškom i poklonom za poene rivala, ali se ubrzo iskupio sjajnim zakucavanjem pored dvojice čuvara. Madar je mogao da poentira u kontri, bio je sam, komplikovao je i propala je prilika za lagane poene.

19:20

10' - CRNO-BELI POLOVIČNI SA PENALA

Prva četvrtina je završena, Igokea vodi (15:20).

Crno-beli su imali šansu da dodatno smanje sa penala, ali su polovični bili Lesor i Trifunović, Madar je dao oba. Izraelski plejmejkers je uz zvuk sirene šutirao sa svoje polovine i bio je blizu da pogodi.

19:14

8' - TANASKOVIĆ RASPUCAN

Igokea vodi, a briljira bivši igrač Partizana Nikola Tanasković - 12:18.

Nikola je dao 12 od 18 poena gostiju, a na taj način je izjednačio svoj rekord sezone po broju datih koševa.

19:11

6' - TROJKA PANTERA, ROBINSON POGAĐA

Igokea ima malu prednost (11:12). Panter je pogodio trojku, ali je Robinson pogodio pod faulom posle greške Lesora, promašio je dodatno bacanje.

19:07

4' - SERIJA GOSTIJU, OBRADOVIĆ REAGUJE

Serija Igokee od 8:0 je iznervirala Obradovića (6:10).

Zagorac je dobio drugu ličnu grešku posle bespotrebnog faula, Igokea se razigrala, Željko se naljutio na svoje izabranike.

19:02

2' - AVRAMOVIĆ ZAKUCAVA

Bolji početak Partizana. Ukradena lopta, pa zakucavanje Avramovića - 6:2.

18:54

PETORKA PARTIZANA

Partizan počinje meč u petorci: Avramović, Panter, Zagorac, Smailagić, Koprivica.

18:40

MEČ USKORO POČINJE

Utakmica u Beogradu počinje u 19 časova.

18:14

OBRADOVIĆ: DA UZVRATIMO GOSTOPRIMSTVO

Uoči ove utakmice je trener Željko Obradović pozvao navijače da uzvrate gostoprimstvo gostujućem timu.

"Ono što bih voleo je da dočekamo ekipu Igokee na način kako su oni dočekali nas. Da im uzvratimo gostoprimstvo pošto to u svakom smislu zaslužuju. Što se same utakmice tiče, sećamo se da je bila izuzetno teška, kada je Igokea bila na pragu pobede i da su pobedili, to bi bilo zasluženo. To iskustvo koje imamo da igramo protiv izvanredne ekipe koja je spremna da menja odbrane, koja je spremna da igra na različite načine u napadu i da koristi razne opcije. Prema tome, mislim da smo probali da se pripremimo i da shvatimo da igramo protiv izuzetno dobrog protivnika", rekao je Obradović.

17:53

AVRAMOVIĆ VRATIO SAMOPOUZDANJE

Posle sjajne partije protiv Zvezde je Aleksa Avramović vratio sampouzdanje.

"Očigledno sam malo kuburio sa šutem tokom cele sezone i to utiče na samopouzdanje. Ko kaže da ne utiče, taj laže. To utiče na samopouzdanje, formu... Kada počneš da ubacuješ sve se menja, teren ti je mnogo širi, imaš mnogo više opcija u napadu i lagano je sve sada, kad pričam iz svoje perspektive. Kad imaš samopouzdanje, sve je super", rekao je Avramović.