Crvena zvezda osvojila ABA ligu

Crvena zvezda osvojila ABA trofej - odbranila titulu i Evroligu: Haos u praznom Pioniru i drama do posljednje sekunde!

Finale koje će se pamtiti! Crvena zvezda je šampion!

Crvena zvezda osvojila ABA ligu Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je poslije meča koji je trajao preko tri i po sata odbranila titulu u ABA ligi i mjesto u Evroligi za narednu sezonu! U meču koji je prekidan pa nastavljan na kraju je sve stalo u posljednji minut u kome je Kevin Panter šutnuo trojku za produžetak, promašio je i u meču u kome je bio ubjedljivo najbolji igrač nije donio produžetak svom timu.

Na kraju djeluje da je trojka Nejta Voltersa pri rezultatu 75:75 bila ključni momenat meča i trenutak kada se sve prelomilo i trenutak u kome je crveno-bijeli tim zapravo došao do nove titule.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 80:77 (18:20, 15:17, 26:21, 21:19)

Crveno-bijeli su bolje počeli ovaj meč, a onda je Kevin Panter potvrdio zašto je lider crno-bijelih. Sjajno je zaigrao bek Partizana, a sa druge strane je tim Dejana Radonjića zaređao promašaje, pa je tako prvo poluvrijeme završio sa samo jednim pogotkom za tri iz 13 pokušaja!

Partizan je uspio da dođe do prednosti koju je Zvezda svela na samo četiri poena na poluvremenu samo sjajnom odbranom, a onda je pri rezultatu 39:39 na startu drugog dijela igre, u 23. minutu igre sudije su prekinule meč. Poslije više od 45 minuta bez košarke meč se nastavio, a sa njim i prava drama.

Nijedan tim nije uspijevao da se "odlijepi", a dok je Partizan igrao na inspiraciju Kevina Pantera, Crvenu zvezdu je držao u igri Dejan Davidovac koji je veliki dio meča proveo na poziciji centra, boreći se sa mnogo višim i fizički jačim igračima.

Na kraju je odluka pala u posljednjem minutu, kada je nakon trojke Kalinića za 75:73, pa izjednačenja Dalasa Mura za 75:75 Nejt Volters je na vraćenu loptu Nikole Kalinića pogodio trojku za 78:75. U dramatičnoj završnici Partizan je imao šansu i za produžetak, ali Kevin Panter je promašio trojku.

23:58

Evo šta se dešavalo na kraju!

Zek Ledej je promašio trojku iz akcije posle tajmauta, ali je u skoku fauliran Avramović na deset sekundi do kraja. Avramović pogađa jedno bacanje, a drugo promašuje!

Gledale su sudije snimak i loptu koja je otišla u aut dodelile Partizanu! Na kraju je Kevin Panter imao šut za produžetak, ali ga je promašio.

23:30

KRAJ! TITULA IDE ZVEZDI!

Crvena zvezda je šampion ABA lige!

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 80:77

23:21

AU! Tajmaut Obradović - 80:76

Dobrić nije pogodio, a Nejt Volters je faulom zaustavio Aleksu Avramovića! Na penalu Aleksa Avramović pogađa samo jedno! Davidovac je fauliran i može svojim penalima da donese titulu!

Pogađa za 80:76 i idemo na tajmaut!

23:17

POSLEDNJI MINUT! Trojka Voltersa! 78:75

Mur izjednačava flouterom - 75:75, a Volters posle vraćene lopte Kalinića daje trojku . 78:75! Krade loptu Holins, a onda u kontri Zvezde Lesor lupa neverovatnu blokadu i sprečava nove poene!

23:14

OPET TAJMAUT! 75:73

Nikola Kalinić daje trojku! Pojavio se! Sada je 75:73!

23:13

38. minut: Kakva je ovo drama! 73:72 vodi Partizan!

Lesor traži faul. ali ga ne dobija. Kalinić gubi loptu, a Panter pogađa uz faul - 72:72. Pogađa - vodi Partizan 73:72. Stefan Marković promašuje trojku!

Promašuje trojku Davidovac!

23:09

37. minut: Panter, pa Marković! 72:70

Dva promašaja Zvezde za tri, a Zagorac izjednačava za 67:67. Zagorac faulira Davidovca ispod koša i Partizan je van bonusa. Sa linije penala Davidovac je precizan za 69:67.

Kevin Panter je sam i pogađa trojku, a onda Marković vraća trojku - 72:70. Poslednji "mali" faul Zvezde!

23:04

35. minut: Kalinić greši! 67:65 za Zvezdu!

Novo vođstvo Zvezde posle poena Voltersa, ali Mur opet prolazi za 65:65. Matijas Lesor pravi svoju četvrtu ličnu grešku, a Kalinić pogađa dva bacanja za 67:65.

Holins krade loptu Avramoviću,  a posle promašaja Voltersa Zagorac faulira Kuzmića. Kalinić gubi loptu! Tajmaut na 4:47 do kraja meča.

23:01

33. minut: Promašaji, promašaji... 63:63

Holins ide do kraja i poentira, a na terenu je ponovo Nikola Kalinić, sa četiri lične greške. On hvata promašaj Kevina Pantera, ali Davidovac takođe promašuje.

Dalas Mur posle serije skokova Lesora daje trojku - 63:63!

22:56

JOŠ 10 MINUTA DRAME! Vodi Zvezda 61:

Odmah na startu četvrti faul Mitrovića! Ali ostaje na terenu, a onda dodaje dva poena ispod koša - 61:58. Fauliran je Smailagić, sa linije penala je precizan i sada je 61:60.

22:51

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Vodi Zvezda 59:58

Trojka Dejana Davidovca, a Avramović baca loptu u aut, ostaje 55:53. Fauliran je Marković na šutu i posle njegovih penala je 55:55. Matijas Lesor faulira Davidovca i posle slobodnih bacanja vodi Crvena zvezda 57:55.

Madar sa poludistance izjendačava na 57:57, a Davidovac poentira ispod koša za 59:57. Poslednji napad ima Partizan i Smailagić je fauliran.

Na kraju u poslednjih 10 minuta idemo sa rezultatom 59:58!

22:45

28. minut: Konačno trojke Zvezde! 55:50

Dobrić daje tek drugu trojku Zvezde na meču, a onda Panter daje poludistancu za 51:47. A evo trojke Holinsa - 51:50. Ledej pogađa pod faulom za 53:50.

A onda dobija tehničku klupa Zvezdem to koristi Panter, a posle penala Ledeja rezultat je 55:50.

22:42

26. minut: Avramović! 49:44

Trojku daje Kevin Panter, a onda Davidovac promašuje za tri. Avramović daje poene iz kontre za 47:42, a Kuzmić daje poene ispod koša za 47:44.

Avramović pogađa u prodoru - 49:44.

22:39

KREĆEMO! Još 17 minuta igre! 42:42

Kreće se slobodnim bacanjima Lesora, pogađa jedno. Nejt Volters promašuje, a Lesor sada ispod koša dodaje poene za 42:39.

Pogađa Volters uz faul - 42:42

22:34

Čekamo 40 minuta!

Toliko traje prekid, a ne znamo koliko će još sudije čekati da nastave ovaj meč. Trenutno je 39:39, a ostalo je još 17 minuta da se odigra. Čekamo...

Pogledajte

00:11
Igrači Zvezde izlaze na teren
Izvor: MONDO

22:23

Evo i crno-belih!

Košarkaši Partizana izašli su na teren! Sada se oba tima zagrevaju i uskoro očekujemo da se meč nastavi.

22:20

Meč može da se nastavi!

Poslednje informacije govore da je hala ispražnjena, što je bio uslov da se meč nastavi. Sada se igrači vraćaju na teren, prvo crveno-beli, a još čekamo košarkaše Partizana.

22:13

Pionir je utihnuo

Navijači su napustili halu, igrači su i dalje u svlačionicama i sada je "Pionir" utihnuo. Čekamo nastavak meča.

22:12

Pogledajte momenat kada su sudije napustile parket

Razni predmeti su uletali na teren, a sudije su zbog toga sredinom treće četvrtine rešile da napuste parket. Pogledajte kako se to odvijalo.

Na kraju je odlučeno da svi navijači moraju da napuste halu kako bi se nastavio meč.

22:01

Pogledajte kako je izgledao prekid meča

Ovako je prekinut meča.

Pogledajte

00:12
Prekid meča partizan zvezda

A ovako trenutno izgleda stanje na parketu "Pionira".

Pogledajte

00:09
Prekid meča pionir

21:51

SVI MORAJU NAPOLJE!

Odluka sudija je jasna - mora da se isprazni KOMPLETNA hala i tek tada će utakmica biti nastavljena.

21:50

Navijači napuštaju halu, ali preko terena!

Navijači sada napuštaju halu "Pionir", ali je deo njih na terenu, tj. preko terena idu ka izlazima. Deluje da se neće skoro nastaviti ovaj meč.

21:38

SUDIJE BEŽE U SVLAČIONICU!

Treći faul pravi i Branko Lazić, a onda četvrta lična greška Kalinića. A onda sudije beže u svlačionicu jer su gađane sa tribina!

21:36

23. minut: Nerešeno! 39:39

Kevin Panter je fauliran i pogađa oba bacanja - 39:37, a Mitrović zbog tri faula ide napolje. Kalinić ne poentira ispod koša, a onda Lesor pravi faul tako što je pao na Davidovca.

Davidovac promašuje trojku, ali neprecizan je i Panter. Lazić u prodoru izjednačava - 39:39.

21:31

KONAČNO! POČELO JE DRUGO POLUVREME: Izjednačenje - 37:37

Nikola Kalinić počinje u petorci uprkos tome što ima tri faula, a onda popravlja promašaj Lazića za 37:35. A onda u kontri Mitrović izjednačava - 37:37.

21:25

Sudije reaguju!

Arbitri sada traže da se isprazni sektor iza koša na koji će u drugom poluvremenu napadati Crvena zvezda. Potrebno je da se isprazni deset redova iza tog koša kako bi se meč nastavio.

Igrači su za sada na terenu, sudije su na parketu i deluje da će uskoro početi poslednje poluvreme ove sezone.

Deo navijača je pomeren!

Deo navijača je na poluvremenu morao da bude premešten i zbog toga je malo duže trajalo ovo poluvreme. Umesto iza koša sada će preći na deo tribine A.

21:08

Lista strelaca

Apsolutno prvo ime meča je Kevin Panter sa 13 poena. Njega u crno-belom taboru prate Zek Ledej, Aleksa Avramović i Matijas Lesor sa po 6 poena, dok je Dalas Mur dao 4.

Kod Crvene zvezde više strelaca, ali sa slabijim učinkom. Najefikasniji je Luka Mitrović sa 6 poena, Dejan Davidovac, Ostin Holins, Nikola Kalinić i Nejt Volters imaju po 4 poena, a Branko Lazić ima tri - on je pogodio jedinu trojku crveno-belih u prvom delu meča.

Samo se Lazarević od svih koji su igrali za crveno-bele nije upisao u strelce, ali jednostavno nema lidera koji bi "povukao" tim. Kod crno-belih Panter je odličan, a još nekoliko igrača je bljesnulo u određenim delovima prvog poluvremena.

21:01

Zvezdin horor za tri, Partizanova prednost!

Crvena zvezda može da bude prezadovoljna rezultatom s obzirom na šut za tri 1/13. Sa druge strane Kevin Panter je sjajan i vodi svoj tim. On je sa 13 poena najbolji u svom timu i upravo je on doneo prednost od četiri poena crno-belima.

Videli smo veliki broj izgubljenih lopti sa obe strane, ali ono što drži Zvezdu u meču uprkos užasnom procentu šuta za tri je upravo defanziva.

20:55

KRAJ POLUVREMENA! Vodi Partizan 37:33

Ne pogađa težak šut Panter, a onda Mitrović zakucava za 34:31, a onda Holins zakucava u kontri posle ukradene lopte - 34:33.  Zek Ledej utišava publiku u dvorani trojkom za 37:34, a Dejan Radonjić zove tajmaut da nacrta poslednji napad svog tima u prvom delu igre.

Promašuje sve Ostin Holins.

20:50

I odmah novi tajmaut!

Nastavlja Zvezda sa serijom promašaja, ali onda Marković u kontri pogađa za 34:29. Zove tajmaut Željko Obradović!

20:48

18. minut: Drži prednost Partizan! 34:27

Lesor pravi faul u napadu, a onda smo videli seriju grešaka sa obe strane. A onda Matijas Lesor daje poene ispod koša za 34:27 i opet imamo tajmaut.

20:44

16. minut: Smailagić promašuje! 32:27

Greška u koracima Smailagića, ali promašuje otvorenu trojku Stefan Lazarević. Panter pogađa novu trojku, Partizan se odlepio na 32:25.

Ostin Holins pravi faul u napadu! Publika skandira protiv sudija, a tim menadžer crveno-belih Nebojša Ilić apeluje na navijače da navijaju fer i sportski.

A onda u tranziciji Nejt Volters pogađa za 32:27. Promašuje otvorenu trojku Smailagić!

20:39

14. minut: Kalinić dobija treću ličnu! 29:25

Zagorac faulira Kalinića, koji se upisuje u strelce sa penala za 29:25. A onda Kalinić pravi treću ličnu grešku u pokušaju bloka! Dejan Radonjić traži tajmaut.

20:35

14. minut: Odlepio se Partizan! 29:23

Dve trojke zaredom promašuje Lazić, ali nije precizan ni Mur. Sa druge strane pogađa Avramović - 25:21. Smanjuje to Ivanović - 25:23.

Dalas Mur se upisuje u listu strelaca za 27:23, a onda krade loptu Mur i fauliran je. Posle penala - 29:23.

20:31

DRUGA ČETVRTINA! Vraća se Kalinić! 22:21 za Partizan

Lazić iz ugla za 21:20, a Madar iz rolinga promašuje. Ne kažnjava to iz kontre Lazić, a onda sa penala Madar donosi novu prednost - 22:21. A evo nazad Kalinića!

20:26

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Panter za 3! 20:17

Mitrović je na liniji penala, pogađa dva puta za 18:15. Po izgubljena lopta sa obe strane, a onda Panter uspeva da prozuji kroz reket za 18:17.

A onda NESTVARNA trojka Pantera na isteku prve četvrtine - 20:17!

20:23

9. minut: Napeto! 16:15

Volters konačno pogađa jedan flouter - 12:11. Holins faulira Pantera, koji je precizan sa penala za 13:12. Dobrić ne pogađa trojku, a Davidovac poentira ispod koša za 14:13.

A onda Dobrić pogađa u tranziciji za 16:13. Smanjuje Lesor na 16:15.

20:19

7. minut: Klackalica!

Davidovac prekida post Zvezde - 8:6, a posle dva ofanzivna skoka Avramović pogađa i sada Partizan može da povede. Vode crno-beli 9:8.

Mitrović poluhorogom preko Lesora za 10:9, a onda je francuski centar fauliran i pogađa dva puta za 11:10.

20:14

5. minut: Egal!

Ukrao je loptu Nikola Ivanović, faulirao ga je Smailagić, a posle četiri minuta imamo i Matijasa Lesora prvi put na meču. Nema realizacije sa obe strane, a onda u tranziciji Kevin Panter daje trojku - 6:6.

Dugo je bez poena Zvezda!

20:08

3. minut: Ledej otvara za crno-bele 6:3

Kuzmić je zakucao za 4:0, a onda Holins krade loptu Panteru! Kalinić se lepo snašao ispod koša i leđima napravio poziciju za 6:0. Prve poene za Partizan daje Ledej uz faul, a onda dodaje i još jedno bacanje za 6:3.

Ulazi Davidovac, a Volters promašuje flouter. Mur mora napolje jer je raskrvario lakat u jednom od duela.

20:04

POČINJEMO! Sve staje u ovih 40 minuta! 2:0

Prvu loptu uzela je Zvezda, a prvi šut Nejta Voltersa nije ušao, a onda Kalinić pravi faul u napadu. Ni Partizan ne dolazi do poena,

Videli smo prve poene posle minut i po - pogodio je Holins za 2:0!

19:56

Pozdravljaju se dva stručna štaba!

Sve je spremno za početak meča - ostalo je još nekoliko minuta i već se spremaju startne petorke. Još malo!

19:46

Ponovo eksplodira na parketu - gađani igrači Partizana

Navijači Zvezde gađali su crno-bele kad su istrčali košarkaši Partizana, eksplodirali su topovski udari na parketu.

Pogledajte

00:25
Petarde i zvižduci za igrače Partizana

Posebno je izviždan Uroš Trifunović, igrač crno-belih i sin legende Zvezde Aleksandra Trifunovića koji je u prošloj utakmici ušao u klinč sa klupom Zvezde. "Otac ti je cigan Uroše", skandira mu se.