Sa Pešićem i Bodirogom bio prvak Evrope, sada igrao basket na Palama!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Španski veteran Naćo Martin igrao basket u Republici Srpskoj.

Naćo Martin sa Pešićem i Bodirogom bio prvak Evrope, sada igrao basket na Palama! Izvor: Facebook/Streetball Pale

Pale su proteklog vikenda bile domaćin 19. Međunarodnog turnira u uličnom basketu, na kojem smo vidjeli i neke zanimljive face.

Pobjedu je odnijela crnogorska ekipa Dangerous, ispred litvanske ekipe Kedainiai i ruske ekipe Baikal, ali je pažnju organizatora i posjetioca privukla španska ekipa Basket Đirona.

Naime, ovu ekipu predvodio je veteran Naćo Martin, koji je u karijeri igrao za brojne španske klubove, ali je najveći uspjeh napravio u debitanstskoj sezoni kada je nastupao za Barselonu.

Katalonci su 2003. Pod vođstvom srpskog stručnjaka Svetislava Pešića osvojili svoju prvu titulu prvaka Evrope, a u ekipi koju su tada na terenu predvodili Dejan Bodiroga, Šarunas Jasikevičijus, Anderson Varežao, Juan Karlos Navaro i dr. bio je i mladi Naćo Martin (na fotografiji pored Bodiroge)

Izvor: Facebook/Streetball Pale

Naćo Martin je 2002. sa U20 selekcijom Španije osvojio srebro na Evropskom prvenstvu, kasnije je upisao nekoliko nastupa za A reprezentaciju Španije na prijateljskim utakmicama, a kasnije se posvetio igranju basketa 3x3.
U njegovoj ekipi Basket Đirona na turniru na Palama bio je još jedan bivši reprezentativac "crvene furije" Havi Vega, te Ćavi Guirao i Huan Kofi, a Španci su na kraju zauzeli 9. mjesto.