Partizan "nestao" nakon poluvremena, ništa od finala sa CSKA: Crno-bijeli izgubili u Moskvi, Rusi kaznili veliki pad

Košarkaši Partizana doživjeli poraz na VTB kupu.

Partizan-izgubio-od-Zenita-na-VTB-kupu Izvor: MN PRESS

KK Partizan ubjedljivo je izgubio u meču protiv ruskog Zenita, 65:81 (22:23, 18:14, 13:21, 12:23), u drugom kolu VTB kupa u Moskvi. Tim Željka Obradovića će završiti učešće na tom turniru u nedjelju, utakmicom protiv Uniksa, u kojem će "Žoc" sigurno tražiti reakciju na jako loše drugo poluvrijeme večerašnje utakmice. Rezultat u tom dijelu meča Partizan - Zenit bio je 44:25 u korist ruskog kluba.

Beograđani su na poluvremenu imali prednost od dva poena, ali su onda potpuno potonuli, što je domaći tim iskoristio i ostvario pobjedu uz dvocifrenu razliku. Najefikasniji u srpskoj ekipi bili su Džejms Naneli sa 18 poena i Jam Madar sa 15, dok je za Zenit najviše poena ubacio Denis Zaharov (16).

Crno-bijeli će sutra od 16 časova igrati za treće mjesto na VTB Superkupu protiv Uniksa od 16 časova, a potom će se vratiti u Beograd, na posljednje pripreme za gostovanje Ciboni u nedjelju, u prvom kolu ABA lige.

• Zenit: Solomon 5, Zubkov 4, Karasjov 3, Homsli 7, Zaharov 16, Klimenko 6, Fridzon 5, Tomason 2, Vimboš 14, Toropov 5, Volkin 11, Toptunov 3
  • Partizan: Madar 15, Anđušić 8, Naneli 18, Koprivica 6, Vukčević 2, Trifunović, Lesor 7, Jovanović, Papapetru, Panter, Ledej 9