Pogodio strašan šut preko Jokića i mislio da je kraj: Nikola uzeo loptu i ukrao pobjedu u posljednjem minutu! (VIDEO)

Ponovo je najbitnija figura Denver Nagetsa bio Nikola Jokić, dvostruki MVP lige.

Nikola Jokić upisao novi tripl-dabl Izvor: Twitter/ESPNNBA/printscreen

Još jedna impresivna noć za Nikolu Jokića u NBA ligi. Srpski centar ponovo je bio lider Denver Nagetsa u najjačoj ligi na svijetu, a tim iz Kolorada uspio je da savlada Indijanu (122:119) i tako ostane u vrhu Zapada. Dvostruki uzastopni MVP NBA lige ponovo je bio fantastičan na terenu sa 24 postignuta poena, a odgovornost je preuzeo u svoje ruke tokom posljednjeg minuta, kada je bilo najbitnije.

Nakon što je košarkaš Indijane Tajris Halibarton pogodio preko Jokića za izjednačenje (117:117) na oko 50 sekundi do kraja susreta, momak iz Sombora shvatio je da će morati da prelomi ovu utakmicu. Iako je nekoliko sekundi ranije nadigran od strane beka Indijane, koji ga je izbacio iz igre prije šuta, Jokić je u napadu svog tima uzeo težak šut sa vrha kapice i lako doveo Denver u novu prednost.

Nakon toga je i Džamal Marej dao ogroman doprinos u pobjedi pošto je pogodio sva tri slobodna bacanja - dva zbog aula i jedno zbog tehničke greške, pa je Denver i pored drame u posljednjem minutu uspio da upiše novi trijumf. Pogledajte Halibartonov šut u finišu meča:

Nakon ovog trijumfa Nagetsi se nalaze na diobi drugog mjesta zapadne konferencije sa učinkom 8-3, a mjesto dijele sa Finiksom i Portlandom. Ispred njih je samo ekipa Jute, koja ima dvije pobjede više, ali iz dva odigrana meča više.

U pobjedničkom timu najbolji je bio Nikola Jokić sa 24 poena (šest asistencija, četiri skoka), a veoma su raspoloženi bili i njegovi saigrači. Džamal Marej i Aron Gordon dodali su po 18 poena, Majkl Porter junior meč je završio sa 15, Bouns Hajland sa 16, a Kentavinjus Kaldvel-Poup sa 15. Pogledajte sve najbolje detalje sa utakmice:

Velika pobeda Nagetsa, koje je opet predvodio Jokić.
Izvor: YouTube/Hooper Highlights