Nikola Jović pogodio prvu trojku u NBA ligi! (VIDEO)

Mladi sprski košarkaš Nikola Jović uputio je jedan šut ka košu i pogodio prvu trojku u NBA.

nikola jović postigao prvu trojku u nba ligi  Izvor: Twitter/MiamiHEAT/printscreen

Još jedna noć za pamćenje Nikole Jovića! Mladi srpski košarkaš koji je prije nekoliko mjeseci izabran na NBA draftu sinoć je učestvovao u pobjedi Majamija nad Šarlotom (132:115). On je dobio tek dva minuta da se pokaže, ali će utakmicu pamtiti po pogođenoj trojci u finišu susreta!

Nekadašnji košarkaš Mege našao se u lijevom uglu i kašnjenje u odbrani Šarlota kaznio je sjajnim pogotkom za tri poena. Iako mu je čuvar pritrčavao, Jović je imao dovoljno vremena da se namjesti i uputi šut, koji je nekoliko desetina sekundi kasnije završio u košu poraženog tima.

Bio je to jedan od poslednjih pogođenih šuteva Majamija, koji djeluje kao tim koji podiže formu. Početak sezone nije bio onakav kakav su očekivali, ali sada je priča malo drugačija i očekivanja navijača postepeno rastu.

Slično je i sa Nikolom Jovićem. Njegov boravak u NBA ligi počeo je suspenzijom zbog učestvovanja u tuči, a zatim je sporadično dobijao minute na terenu. Pominjao se i odlazak u Razvojnu ligu, koji mu ne bi smetao, ali je za sada ostao u timu.

Pogledajte kako je pogodio:

Nikoli Joviću ovo je bio četvrti meč u NBA ligi, a do sada je odigrao 24 minuta u najjačoj ligi na svijetu.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!