Crvena zvezda pobijedila Albu u Njemačkoj u produžetku!

Zvezda pobijedila Albu u drami - Nedović opet heroj! Promašio, pa donio još jedan trijumf u Evroligi!

Crvena zvezda pobijedila je Albu 84:88 (20:19, 17:21, 18:17, 20:18, 13:9) i prekinula veoma neprijatnu seriju poraza od istog protivnika - bilo ih je čak sedam u nizu u posljednjih sedam godina.

Koševima Nemanje Nedovića u pretposljednjem minutu produžetka, a oba su bila poslije prodora, srpski tim je slavio u "Mercedes-Benc" areni i prvi put ove sezone "vezao" evroligaške trijumfe. Na prvom gostovanju pod vođstvom novog trenera Duška Ivanovića, srpski i regionalni šampion prolazio je uspone, padove, u drugom poluvremenu gubio devet poena minusa (52:43), ali su je Luka Vildoza (21 poen) i Nemanja Nedović (17) najprije vratili u meč, a potom vodili do pobjede.

Uz veliku pomoć visokih igrača - smirenog Luke Mitrovića (15 poena) i zapaženog Filipa Petruševa (sedam poena, osam skokova), Zvezda je uspjela da obraduje svoje navijače u glavnom gradu Njemačke i da kazni domaćina za čak 12 promašenih slobodnih bacanja i čak 21 izgubljenu loptu. Iako je imala napad za pobjedu u četvrtoj četvrtini, Nedović nije pogodio poslije prodora, ali se za to iskupio u produžetku i donio trijumf Beograđanima kao i prošle nedjelje, protiv Asvela.

Zvezda će narednu utakmicu igrati u "Pioniru", protiv Makabija u četvrtak od 17.30 časova.

22:16

Kraj - Zvezda je pobedila Albu posle sedam godina!

KRAJ: Alba - Zvezda 84:88!

Koševima Nemanje Nedovića i Nikole Ivanovića u završnici, Zvezda je savladala Albu posle produžetka. Prvi trijumf protiv Berlinaca od 2015, posle čak sedam uzastopnih poraza.

Važnim prodorima, Nedović je u finišu produžetka pogurao crveno-bele ka "plus 4" na početku poslednjeg minuta i to je prelomilo završnicu, iako je Alba do kraja pokušavala.

Argentinac je završio meč kao najefikasniji igrač srpskog tima, sa 21 poenom, od čega je u završnici pogodio jako važan šut za vođstvo na tri minuta do kraja produžetka. Imao je važnu ulogu kroz celu završnicu, pred koju je nemački tim vodio devet poena razlike, ali nije uspeo da održi taj "plus" protiv upornih Beograđana.

22:08

45' Nedović vodi Zvezdu ka pobedi!

Nemanja se vratio na teren i doneo Zvezdi prodorima 85:81 u 45. minutu! Alba je potom izgubila loptu i bacila je pravo u ruke Zvezdinom treneru.

22:07

44' Nerešeno u završnici!

Sikma je iskoristio jedno slobodno bacanje, da poravna rezultat na 81:81. Još minut i 40 kraja. Alba je promašila devet od 20 slobodnih bacanja večeras

22:04

42' Zvezda vodi - 81:80!

Luka Vildoza je utrčao u reket i poentirao o tablu, za prednost crveno-belih! Nedović je prethodno izašao, ne služi ga šut večeras - 4/17

21:57

40' Nedović promašuje šut za pobedu - produžetak!

Prodor, šut i lopta je stala na obruču - igra se još pet minuta!

21:54

40' Zvezda ima loptu i 17 sekundi!

I dalje je nerešeno 75:75 - i to nakon loših napada na obe strane.

Nedović je najpre pogrešio u dodavanju i poklonio loptu Albi, a Sikma na drugoj strani nije u poslednjim trenucima pogodio ni obruč, teškim šutem za tri.

21:52

40' Nerešeno je!

Na početku poslednjeg minuta, nerešeno je! Zusman je iskoristio samo jedno slobodno bacanje, za 75:75.

Ceo meč staje u 60 sekundi

21:50

39' Preokret Zvezde - 75:74!

Luka Vildoza ubacuje trojku posle kontre, za vođstvo Beograđana na minut i 20 do kraja! Nedović mu je asistirao, a Luka Mitrović odigrao odlično i u odbrani.

21:48

38' Zvezda se ne predaje - Mitrović!

Posle još jedne odlične odbrane Vildoze, Mitrović je pogodio uz faul, za Zvezdinih "minus 2" (70:72)

21:45

36' Alba opet povećava vođstvo - 71:65

Džon Holand je ostavio prostora najboljem igraču utakmice Džejlinu Smitu, koji je i to kaznio, ubacivši svoju petu trojku. Ivanović je odmah posle toga izveo Amerikanca iz igre

21:40

35' Zvezda povela - ali nakratko!

Nikola Ivanović je pogodio iz naskoka u reketu i doneo Zvezdi vođstvo 65:64, koje joj je u narednom napadu Albe oduzeo Džejlin Smit, svojom četvrtom trojkom za 67:65.

Holand je prethodno napravio velkku grešku u odbrani, ali Alba to nije kaznila trojkom.

21:37

24' Zvezda promašuje važne trojke

Vildoza je jednu šutnuo za vođstvo, Dobrić drugu za izjednačenje i nijedna nije ušla. Alba vodi 64:61 na šest i po minuta do kraja, a Ivanović vraća Holanda i Ivanovića na parket

21:30

30' Kraj treće četvrtine - lopta izlazi iz obruča!

30' Luka Vildoza gađao je trojku za preokret, ali nije pogodio. Alba vodi 57:55 pred poslednju četvrtinu, što uopšte nije loše s obzirom na to da je u jednom trenutku bilo "plus 9" za Nemce

21:28

30' Zvezda je izjednačila!

Konačno Ognjen Dobrić! Utrčao je borbeni bek crveno-belih u reket i položio je kroz obruč za izjednačenje 55:55. Prethodno su Beograđane promašenim slobodnim bacanjima "častili" Pročida i Maodo Lo

21:27

28' Nedović - Mitrović - Zvezda je opet tu!

Nemanja je utrčao u reket, dodao do Luke, a on je lako poentirao za "Minus 2" Beograđana (53:55)

21:22

27' Luka Vildoza vraća Zvezdu u igru

Vildoza je ubacio trojku, a potom i pogodio uz prekršaj za četiri poena zaostatka. Alba sada vodi 55:51.

21:16

25' Loš nastup Holanda, Ivanović ga šalje na klupu

Zvezdin veteran ni u ovom meču nije pokazao da podiže formu. Posle loših nekoliko minuta, trener Ivanović poslao ga je na klupu.

Alba vodi 49:41

21:12

23' Raste vođstvo Albe - maksimalnih "Plus 7"

Smit je poentirao za Albinih 46:39 u 23. minutu utakmice i koristi to što crveno-beli nisu u ritmu iz prvog poluvremena.

20:53

- Poluvreme -

Na poluvremenu Alba vodi 40:37 (19:20, 20:17)

Statistika

ALBA: Pročida 3, Smit 8, Vecel 2, Kumađe 2, Timan 2, Sikma 8, Lamers 5, Blat 6, Zosman 4. Timski: 9/13 za dva, 6/14 za tri, 16 skokova (11-5), 12 asistencija, 4 ukradene, 9 izgubljenih

ZVEZDA: Holand 3, Vildoza 7, Mitrović 4, Martin 2, Dobrić 4, Ivanović 2, Nedović 3, Kuzmić 2, Petrušev 5, Bentil 5. Timski: 11/23 za dva, 4/12 za tri, 16 skokova (9-7), 8 asistencija, 3 ukradene, 7 izgubljenih lopti

20:42

16' Petrušev vraća vođstvo Zvezdi - trojka!

Pogodio je krilni centar crveno-belih iz ugla, za novu prednost Beograđana

20:37

14' Alba opet raspucana i opet vodi

Vole Nemci da igraju brzo i raspucano i to ponovo pokazuju - vode 27:26. Trojku je ubacio mladi Italijan Danijele Pročida (20).

20:32

12' Zvezda se razigrala!

Nedović asistira Petruševu za zakucavanje, a onda Luka Mitrović povećava vođstvo na 24:21. Crveno-beli na obe strane terena izgledaju bolje nego na početku meča

20:28

10' Nedovićeva trojka sa jedne noge!

U driblingu je gađao, uz zvuk sirene i pogodio! Sada Zvezda vodi - 20:19 i tim rezultatom ekipe idu na prvu pauzu između četvrtina.

20:27

10' Nedović promašuje trojku za vođstvo

Nikola Ivanović je doneo energiju sa klupe, dao koš za "minus 2" (17:19) i prva četvrtina će ipak biti završena ravnopravno

20:20

Vildoza odgovara - sa osam metara

Argentinac je pogodio trojku za Zvezdu kojoom smanjuje zaostatak na 11:15 u 6. minutu. Za to vreme, Duško Ivanović je spremio izmenu i podigao Nikolu Ivanovića sa klupe.

20:19

5' Meč je počeo i Alba vodi!

Nemci vode 13:8!

Iako je Džon Holand pogodio trojku za Zvezdu u prvom napadu, domaći su odmah uzvratili - trojkama Tamira Blata, Džejlina Smita i Bena Lamersa, za "plus 5"

20:08

Alba oslabljena za trojicu igrača

Za Albu ne igra iskusni šuter Markus Erikson, tu nije ni mladi Jonas Matišek, a odsustvuje i Luis Olinde, važan defanzivac, koji nije tu zbog povrede palca.

20:02

Meč će kasniti zbog zapisničkog stola

Startna perorka Zvezde je Vildoza -  Lazić - Holand - Bentil - Kuzmić

19:43

To je sistem najboljeg španskog trenera

"Gledao sam i pratio ALBU i pre nego što sam došao u Crvenu zvezdu. To je ekipa koja mi se najviše svidela i koja igra najbolju košarku. Izgubili su neke utakmice, iako su vodili sa preko 20 poena razlike. Igraju jako brzo, nepredvidivi su, izvanredni šuteri. Imaju igrače koji izvanredno čitaju situacije na terenu. Eto, imali su splet okolnosti neke mečeve nisu pobedili, ali mi prvo treba da mislimo o nama kako ćemo, pa ćemo onda o njima. Taj sistem koji je uspostavljen u Berlinu je sistem najboljeg španskog trenera Aita, koji je sa mladim igračima pravio rezultat. Igraju odlično, sa puno samopouzdanja i svakome u Evroligi prave probleme. Moramo da budemo spremni da svih 40 minuta igramo dobru odbranu jer oni imaju zaista vrlo,vrlo veliki broj laganih koševa“ rekao je Duško Ivanović o Albi

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

19:41

Zvezda hoće prvu pobedu u gostima

Pod vođstvom Duška Ivanovića, crveno-beli su prošle nedelje prekinuli seriju poraza u Evroligi pobedom protiv Asvela, a večeras će igrati za prvi trijumf u gostima.

Izvor: Bane T. Stojanovic/ATAIMAGES

19:39

Alba - Zvezda 7:1!

U međusobnim mečevima ovih timova od 2000. godine skor je čak 7-1 u korist večerašnjeg domaćina. Zvezda je jedinu pobedu ostvarila u prvom od tih mečeva, u januaru 2015, a onda je gubila u svakom susretu.

19:36

Dobro došli u tekstualni prenos

Duel Alba - Crvena zvezda počeće u 20 časova u dvorani "Mercedes-Benz" u Berlinu, gde tim sa Malog Kalemegdana nikad nije pobedio večerašnjeg domaćina

Izvor: MONDO/Nikola Lalović