Evroliga Crvena zvezda Olimpija Milano uživo prenos livestream

Zvezda ostala bez daha za još jedno čudo! Vratila se iz mrtvih u "Pioniru", ali joj Bili Beron prekinuo niz pobjeda!

Crvena zvezda doživjela poraz poslije šest "vezanih" trijumfa u Evroligi. Presudio joj koš bivšeg crveno-bijelog šutera Bilija Berona, nakon što se vratila iz minusa od skoro 20 razlike.

Evroliga Crvena zvezda Olimpija Milano uživo prenos livestream Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda izgubila je od Armanija 67:71 u punom "Pioniru" - u još jednoj drami.

Ovog puta, burna završnica završena je porazom srpskog i regionalnog šampiona, koji je uspio da se vrati sa minusa od 18 poena, da "zakuva" završnicu, ali na kraju nije uspio. Nemanja Nedović i Filip Petrušev odigrali su sjajnu završnicu, u kojoj je ipak heroj bio bivši šuter crveno-bijelih Bili Beron, koji je pogodio ključnu trojku na minut do kraja.

Tim hicem američkog košarkaša okončana je i serija od šest uzastopnih pobjeda Zvezde u Evroligi, kao i niz od čak devet poraza Armanija u najjačem takmičenju.

Problem za crveno-bijele bila je povreda Hasana Martina, koji je po svemu sudeći ponovo zadobio problem sa koljenom, dok je među visokim igračima ogromne probleme na terenu imao Ben Bentil, koji je ubacio samo pet poena uz loš šut iz igre (1/7) i sa linije za slobodna bacanja (2/5).

Ipak, Ivanović je našao i petorku i način da se suprostavi ekipi Etorea Mesine, u kojoj je do završnice odličan bio Brendon Dejvis (15 poena), a onda je u završnici ključnu ulogu odigrao Bili Beron (19), koji je poslije prelomne trojke i gestikulacije bio vrijeđan na engleskom jeziku - "J**i se Bili", što mu je teško palo.

21:05

Još jedna drama u Pioniru

Crvena zvezda se vratila iz čak 18 poena zaostatka, koliko je zaostajala sredinom treće četvrtine (37:55), ali više od toga večeras nije mogla. Duško Ivanović tražio je petorku, nije uspeo da dobije šta je hteo od Bena Bentila (5 poena, 1/7 za tri), a onda je u poslednjoj četvrtini upario Nemanju Nedovića i Luku Vildozu i umalo stvorio još jedno čudo.

Iako je veoma neefikasno počela i poslednji kvartal (čak četiri minuta bez koša), Zvezda je nakon toga uspela da sjajnim rolama Filipa Petruševa i Nedovića topi i istopi vođstvo Italijana na samo dva poena razlike. A onda je na početku poslednjeg minuta bivši šuter Zvezde Bili Beron pogodio prelomnu trojku i najavio pobedu Italijana, kojom su prekinuli seriju od čak devet poraza u nizu. Sa druge strane, Zvezda je vidno ostala bez energije posle 10 "vezanih" trijumfa u oba takmičenja, a povrh toga večeras nije mogla da računa ni na povređenog Hasana Martina.

20:57

KRAJ UTAKMICE, PORAZ ZVEZDE OD ARMANIJA

Konačni rezultat je Crvena zvezda - Armani 67:71!

20:55

Nedović promašuje još jednom, pa drugi put...

Trener Armanija Etore Mesina zove tajm-aut na pet sekundi do kraja, pri vođstvu svog tima 71:67. Naz Mitru-Long dao je važne poene sa linije penala i doveo Italijane pred pobedu - još jednom

20:52

I dalje nije gotovo - Nedović ubacio trojku!

Crvena zvezda se vratila na "minus 2" 67:69 prvom trojkom Nemanje Nedovića (i večeras šutira 1/7 za tri).

20:51

Vildoza gubi loptu, Armani u odličnoj poziciji

Italijani su imali posed na pola minuta do kraja i Nikolo Meli šutirao je otvorenu trojku i promašio

20:50

40' Kakva trojka Bilija Berona

Bivši Zvezdin šuter pogodio je trojku na početku poslednjeg minuta, za Armanijevih "plus 5" - 69:64. Duško Ivanović odmah je pozvao tajm-aut.

20:48

39' Petrušev! Zvezda je na "minus 2!"

Malopre Nedović, a sad Petrušev - 64:66! Mladi centar odigrao je odlično u odbrani, a onda je na drugoj strani iznudio snažan prekršaj Nikola Melija. Sada je Armani četiri minuta bez poena.

20:45

38' Nedović! Zvezda je opet u igri!

Na dva minuta do kraja, rezultat je Zvezda - Armani 62:66! Nemanja Nedović se bacio u reklamu po loptu u odbrani, a onda je na drugoj strani pogodio uz prekrštaj!

20:44

Dobrić daje nadu?

Zvezdin borbeni bok pogodio je posle prodora za 59:66 na dva i po minuta do kraja

20:37

Bili Beron stavlja tačku?

Bivši Zvezdin šuter pogodio je trojku pod faulom za vođstvo Armanija 64:49 na šest minuta pre kraja utakmice. Da li je sada sve gotovo? Crveno-beli se nisu "upisali" u prva četiri minuta poslednje četvrtine.

20:31

31' Loši potezi Bentila, loši napadi Zvezde

Krilni centar izlazi iz igre posle loše sekvence na terenu (5 poena, 1/7 iz igre), a crveno-beli propuštaju veliku šansu da se vrate u meč. Na deset poena minusa (49:59), igrači Duška Ivanovića u uzastopnim posedima nisu ni šutnuli ka košu. Zato je crnogorski stručnjak pozvao tajm-aut.

20:27

Ponovo "Argentina" igra u Pioniru

Na utakmici Crvene zvezde ponovo su argentinske zastave i dresovi. I to verovatno ne samo zbog Luke Vildoze.

20:26

30' Skupi promašaji Bena Bentila

Katastrofalno šutira Zvezdin krilni centar ove večeri u Pioniru - u poslednjim trenucima četvrtine iznudio je tri slobodna bacanja i iskoristio samo jedno. Na utakmici ih šutira 2/5, dok iz igre šutira 1/7

20:20

30' Može li Zvezda da se vrati?

Luka Vildoza pogađa težak šut u poslednjem minutu treće četvrtine, za 47:57. Crveno-beli uspevaju da pogode u seriji, ali za povratak će im biti potrebna odbrana.

20:14

Dejvis je nezaustavljiv - Armani na "plus 18"

Neuhvatljiv je Brendon Dejvis u ovim trenucima vodi Armani do ogromne prednosti - 55:37. U toku je 26. minut utakmice

20:07

Pogađa Vildoza 35:46

Smanjuje Luka Vildoza sa linije slobodnih bacanja, nakon čega igrači Olimpije Prave faul u napadu.

19:52

Strelci u prvom delu meča

ZVEZDA: Holand 2, Vildoza 8, Mitrović 2, Lazić 3, Dobrić 3, Nedović 2, Petrušev 9. Timski:; 6/15 za dva, 4/14 za tri, 5/6 sl. bacanja, 16 skokova (10-6), 9 asistencija, 1 ukradena, 5 izgubljenih lopti

ARMANI: Dejvid 9, Luvavu 3, Mitru-Long 3, Beron 10, Riči 3, Hol 11, Hajns 4. Timski: 7/12 tza dva, 8/18 za tri, 5/7 sl. bacanja, 18 skokova (13-5), 8 asistencija, 3 ukradene, 3 izgubljene lopte.

19:49

Na poluvremenu, Armani vodi 43:29

Italijani kontrolišu meč, a u završnici je Bili Beron ubacio tri poena posle iznuđenog prekršaja u duelu sa Filipom Petruševim.

19:35

Raduljica ušao u igru, Zvezda stabilizovala igru

Armani je zastao, a Crvena zvezda je našla način da prednost Italijana ne raste. Filip Petrušev je lepo pogodio iz okreta, za "minus 10" na tri minuta do kraja - 26:36

19:25

Armani pogađa i pogađa...

Dok Lazarević sugeriše Petruševu oko odbrane "preuzimanjem", Kajl Hajns pogodio je za velikih "plus 15" Armanija. Italijani vode 33:18

19:17

Armani vodi 26:16 posle 1/4

I bivši košarkaš Zvezde i ljubimac Delija Bili Beron pogađa za kraj prve četvrtine. To je njegova druga trojka večeras.

19:15

9' Armani ubacio petu trojku

Po trojku za Italijane ubacili su Timote Luvavu, Bili Beron, Đampaolo Riči i Devon Hol (dve). Armani je šutem za tri 5/8 poveo 23:16 i Ivanović je na to reagovao tajm-autom na minut pre pauze.

19:12

8' Ivanović napravio ČETIRI promene u timu

Armani je ubacio 18 poena za sedam minuta i Ivanoivić je na to reagovao tako što je izveo iz igre sve osim Luke Mitrovića, a na teren poslao Nedovića, Lazarevića, Petruševa i Markovića.

19:08

5' Luka Vildoza kreće spektakularno - prvo vođstvo!

Argentinac ubacuje još jednu trojku, a onda nastavlja u ritmu Delija - za prvo vođstvo srpskog tima 11:9

19:05

4' Armani bolje počinje, Vildoza i Dobrić "pale" publiku

Luka Vildoza i Ognjen Dobrić ubacili su trojke za poen zaostatka crveno-belih posle boljeg početka gostiju.

19:01

Utakmica je počela!

Startna petorka Zvezde - Vildoza, Dobrić, Lazić, Bentil, Kuzmić

18:25

Navijači Zvezde danas strepe i zbog ovoga!

U četvrtak ističe rok do kojeg Real Madrid može da izjednači ponudu za Fakunda Kampaca, koji je navodno velika želja Crvene zvezde. U slučaju da "kraljevski klub" to ne uradi do ponoći, stvorila bi se šansa da crveno-beli zaista dovedu jedno od najvećih pojačanja u svojoj istoriji.

Danas je "Dan D" za Zvezdu i Kampaca.

18:22

Problem za Zvezdu pred meč!

Ekipa Duška Ivanovića nastupiće ovog četvrtka bez centra Hasana Martina. On je došao u dvoranu na štakama i zabrinuo sve.

18:20

Dobro došli u tekstualni prenos

Utakmica Crvena zvezda - Armani počinje u 19 časova, pratite je u tekstualnom prenosu uz MONDO