Borac od preokreta do ubjedljivog poraza: Široki u posljednjoj četvrtini riješio derbi!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Širokobriježani pobjedom u Banjaluci zadržali maksimalan učinak nakon devet kola.

LIGA BIH Široki pobijedio Borac 82:68 Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Široki lje ider Lige BIH i poslije devetog kola u koje je ušao izjednačen sa banjalučkim Borcem.

Širokobriježani su u derbiju savladali crveno-plave u banjalučkom Boriku rezultatom 82:68 i tako upisao devetu pobjedu u isto toliko utakmica.

Borac je loše počeo i dozvolio gostima da dobiju prvi period 23:17, ali je borbenom igrom uspio dase vrati u drugoj četvrtini, a onda i da nakon 30 minuta igre ima prednost 61:59.

Izgledalo je ća da će ekipa Zorana Kašćelana preuzeti potpunu kontrolu, međutim, umjesto toga košarkaši Borca su se "ugasili".

Samo sedam poena postigao je Borac u posljednjoj četvrtini, dok je Široki koristio napade, a kada je Emanuel Litl pogodio trojku za dvocifrenu prednost gostiju 75:63, bilo je jasno da od novog preokreta nema ništa.

Do kraja smo vidjeli i njegovo zakucavanje, te trojku Najta i Široki je rutinski slavio 82:68.

Upravo Najt i Litl vodili su Široki do pobjede sa 17, odnosno 16 poena, dok je kod Borca Langović postigao 17, a trojica njegovih saigrača, Džeron, Rebec i Tanasković postigli su po 12 poena.