Borac prizemljio "sokolove" poslije produžetka u Istočnom Sarajevu! Dobra uvertira Banjalučana za finale Kupa Srpske!

Košarkaši banjalučkog Borca slavili su na vrućem gostovanju u Istočnom Sarajevu i napravili dobru uvertiru za finale Kupa Republike Srpske.

KK Borac, Zoran Kašćelan Izvor: ABA liga j.t.d/Dragana Stjepanović

Crveno-plavi su u okviru 15. kola prvenstva Bosne i Hercegovine zabilježili 13. pobjedu!

Izabranici Zorana Kašćelana su savladali Slaviju na njenom parketu i to poslije produžetka - 104:107 (26:24, 26:22, 23:28, 16:17,13:16).

Nakon regularnih 40 minuta, rezultat je bio neriješen 91:91, pa je Borac u dodatnih pet minuta stigao do vrijednih bodova u duelu sa "sokolovima".

Najzaslužniji za trijumf Banjalučana bili su Aleksadar Dragović sa 27 poena, Jan Rebec je postigao 22, po šest manje zabilježili su Martin Džeron i Stefan Lakić, a još je dvocifreni košgeterski učinak ostvario Vuk Bošković (13).

Kod domaćina Antonio Menis Forman je bio najefikasniji sa 27 koševa, Dejvid Maran je postigao 22, a Darko Damjanović pogodak manje.

Na tabeli Borac je na drugom mjestu sa 28 bodova, koliko ima i prvoplasirani Široki, ali tim iz Hercegovine ima i utakmicu manje. Slavija je s druge strane na petoj poziciji sa pet bodova manje.

Crveno-plavi su ovim trijumfom napravili dobru uvertiru za finale Kupa Republike Srpske, koje će biti odigranu u srijedu u banjalučkoj dvorani "Borik". Borac će juriti svoj 11. pehar u ovom takmičenju protiv bijeljinske Budućnosti, koja je po prvi put u klupskoj istoriji izborila priliku da se bori za trofej.