"Studenti" nadigrali Borac: Vrela atmosfera u Sarajevu, Banjalučani poklekli tek drugi put u sezoni (FOTO)

U derbiju 13. kola Prvenstva BiH Bosna Meridianbet bolja od Borca u Sarajevu 83:79.

KK Bosna Izvor: Promo/KK Bosna Meridianbet

U vreloj atmosferi Male dvorane u Skenderiji, gdje je Bosna imala veliku podršku navijača, Borac je upisao drugi poraz u sezoni.

Odigrale su Sarajlije kvalitetnije, vodile tokom skoro svih 40 minuta, te na kraju zabilježile devetu pobjedu u prvenstvu, a četvrtu uzastopnu.

BOSNA MERIDIANBET - BORAC 83:79 (24:12, 16:25, 22:21, 21:21)

Sarajlije su odlično otvorile meč i nošene gromoglasnim navijanjem prvih deset minuta riješile u svoju korist ubjedljivo, 24:12, ubacivši duplo više poena od rivala. Početkom druge četvrtine imali su domaći i maksimalnih "plus 14". Ipak, banjalučki "crveno-plavi" uzvratili su istom mjerom u istom kvartalu, u kojem su znatno smanjili zaostatak.

Banjalučani su dodatno prednost "istopili" početkom drugog poluvremena, a zatim i poveli. Ipak, "studenti" su odlučujućih deset minuta dočekali sa minimalnom prednošću 62:60.

Imali su domaći u nekoliko navrata primjedbi na suđenje, dodatni pritisak stvarali su i navijači, koji su svojim ljubimcima pomogli da pet minuta prije kraja meča ponovo steknu nešto osjetniju prednost, 74:69. Iako je do kraja susreta ostalo sasvim dovoljno vremena za Banjalučane, ali ovaj put nisu imali snage da se vrate.

Odbili su košarkaši Bosne Meridian sve napade rivala, te na kraju trijumfovali 83:79.

Sjajni Ismet Sejfić bio je prvo ime susreta. Meč je završio sa dabl-dabl učinkom od 21 poena i 15 skokova, a pratili su ga Nedim Buza sa 18, Entoni Kolins sa 14 i Vladimir Vranić sa 12 poena. Martin Džeron bio je najefikasniji u redovima Borca sa 23 poena, Aleksandar Langović ubacio je 17, Dušan Tanasković 16, a Srđan Gavrić 12 poena.

Sparsi su ranije večeras kao gosti u dramatičnoj utakmici savladali Promo 99:96, dok je lider prvenstva Široki opravdao ulogu favorita protiv posljednjeplasirane Mladosti. Ipak, teže nego što se očekivalo Hercegovci su stigli do slavlja u Mrkonjić Gradu, tek nakon dva produžetka -  88:93.