NEIZVJESNO DO SAMOG KRAJA: Borac u Boriku savladao Leotar

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Borca upisali su 12. trijumf.

Borac Leotar Liga BiH Izvor: ABA liga 2/Dragana Stjepanović

Košarkaši Borca su u okviru 14. kola Lige BiH, u dvorani Borik, savladali ekipu Leotara rezultatom 76:69. U dosta neizvjesnoj utakmici, na kraju su slavili Banjalučani koji su tako nakon poraza od sarajevske Bosne Meridianbet stigli do 12. pobjede u domaćem takmičenju.

Borac - Leotar 76:69 ( 17:14, 14:19, 21:18, 24:18)

U prvoj četvrtini vidjeli smo dosta ujednačenu igru, a ista je pripala ekipi Borca sa tri poena razlike. U drugoj dionici igre Trebinjci su u jednom trenutku imali deset poena prednost , ali su crevno-plavi uspjeli da smanje zaostatka pa se na poluvrijeme otišlo sa dva poena prednosti za ekipu Leotara.

Da će do samog meča rezultat biti u egalu potvrdila je treća četvrtina koju su Banjalučani riješili u svoju korist rezultatom 21:18. U posljednji dio igre ušlo sa "pola koša" prednosti za crveno-plave (52:51).

U posljednjoj četvrtini ekipe su se izmijenjivale u vođstvu, a Borac je u posljednje tri minute uspio da slomi otpor gostiju i dođe do trijumfa.

Najefikasniji u ekipi Borca bio je Aleksandar Langović sa 27 poena. Dušan Tanasković je ubacio 18, Marin Džeron 11, Srđan Gavrić 9 te Jan Rebec 8 poena.

U ekipi Leotara Dejan Šakotić ubacio je 22, a Đorđije Ninković i Srđan Milanović po devet poena.