Trijumf košarkaša Borca u Boriku: Crveno-plavi savladali ekipu Sparsa

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Borca savladali su sarajevsku ekipu rezultatom 83:69.

Borac Spars 19. kolo Premijer liga BiH Izvor: Mondo/Slaven Petković

U okviru 19. kola Premijer lige BiH košarkaši Borca savladali su ekipu Sparsa rezultatom 83:69. Nakon nešto lošije igre u prvom poluvremenu (posebno u drugoj četvrtini), Banjalučani su se probudili u nastavku i mirno priveli utakmicu kraju.

BORAC – SPARS 83:69 (19:17, 17:28, 20:13, 27:11)

U prvoj četvrtini vidjeli smo dosta ujednačenu igru pa se na prvu pauzu otišlo rezultatom 19:17.

Druga dionica igre u potpunosti je pripala sarajevskoj ekipi. Uvodne tri minute nisu ponudile mnogo koševa nakon čega Sparsi prave seriju 10:0 i odlaze na +8. Trojkom Miloša Vraneša tri i po minute prije kraja ovog dijela igre Sparsi stižu na +11 (25:36).

Do kraja prvog poluvremena igralo se uglavnom koš za koš, a rezultat nakon prvog dijela bio je 36:45.

U trećoj četvrtini Banjalučani su "proigrali", a nakon nešto više od četiri minute igre uspjeli su prići na samo poen zaostatka (49:50). U posljednjih 10 minuta ušlo se sa rezultatom 56:58.

Nakon nešto više od minute igre u nastavku Borac je stigao do pet poena prednosti (63:58). Prve poene u posljednjoj dionici sarajevski klub postigao je nakon skoro pune četiri minute igre (68:60).

Na kraju je bilo +14 za izabranike Zorana Kašćelana kojima je ovo bila 16 pobjeda te trenutno zauzimaju drugu poziciju na tabeli.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Aleksandar Langović i Jan Rebec sa 19 poena. Dušan Tanasković i Srđan Gavrić postigli su 13 odnosno 12 poena. Kod gostiju Haris Ćurevac ubacio je 22 poena.