mornar crvena zvezda uživo prenos livestream

CRVENA ZVEZDA POBIJEDILA, SADA ČEKA KIKS PARTIZANA! Nedović rešetao, a onda je bivši šuter crno-bijelih ZAKUVAO meč!

Crvena zvezda Meridianbet ubjedljivo pobijedila Mornar, umirivši bivšeg šutera Partizana Gregora Glasa pred završnicu.

mornar crvena zvezda uživo prenos livestream Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

Crvena zvezda ubjedljivo je pobijedila Mornar u Baru, 87:65, i nastavila potjeru za Partizanom.

Crveno-bijeli su u Crnoj Gori odigrali praktično revijalne prve tri četvrtine, vodili tokom njih i po 25 poena prednosti predvođeni raspucanim Nemanjom Nedovićem (20 poena za 17 minuta), a onda je u prvi plan stupio bivši šuter Partizana, Gregor Glas. Slovenački bek ubacio je pet trojki, potpuno pokrenuo Barane i primakao ih na samo šest poena zaostatka (64:70).

Ipak, na četiri i po minuta do kraja, Luka Mitrović i Filip Petrušev preuzeli su inicijativu, zaletjeli Zvezdu u još jednu veliku ofanzivu i odveli je ka ubjedljivoj pobjedi.

Zaključno sa trojkom Fakunda Kampaca na 14 sekundi do kraja, Zvezda je formirala seriju 17:1, pa se ispostavilo da je pogodak iz reketa Milije Mikovića na Glasovu asistenciju bio i posljednji koš iz igre domaćih na utakmici. A dogodio se četiri minuta i 40 sekundi prije kraja.

Pobjedom u hali "Toplica", uz veliku podršku svojih navijača, Zvezda je nastavila potjeru za Partizanom, koji ima pobjedu više i posljednji meč u ligaškom dijelu ABA lige odigraće u petak od 19 časova protiv Budućnosti u hali "Morača".

Trijumf crno-bijelih u tom meču ozvaničio bi to da će ekipa Željka Obradovića ući u plej-of sa prve pozicije, dok bi Zvezdino gostovanje Cedevita Olimpiji u ponedjeljak od 18 učinio rezultatski beznačajnim za tim Duška Ivanovića.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

20:40

Crvena zvezda pobedila je Mornar, sada čeka kiks Partizana

Zvezda je u Baru pobedila Mornar 87:65, predvođena Nemanjom Nedovićem, koji je ubacio 20 poena za 17 minuta u igri. Gregor Glas, bivši šuter Partizana, odigrao je svoj najbolji meč u ABA ligi (19 poena, 6/9 trojke) i vratio domaćina na samo šest poena minusa (64:70) pred finiš, ali onda su Luka Mitrović i Filip Petrušev odlučili pobednika. Zvezda je u drugoj četvrtini vodila ogromnih "plus 25" - 40:15.

Crvena zvezda sada ima skor 22-3, a Partizan je na 23-3. Crno-beli će u petak gostovati Budućnosti u "Morači", gde bi mogao da "overi" osvajanje prvog mesta pred plej-of. Sa druge strane, crveno-beli će u subotu odigrati poslednji meč pred plej-of, protiv Cedevita Olimpije u Ljubljani. Ovako izgleda tabela ABA lige:

20:32

Deluje da je sada sve gotovo

Kampaco asistencijom preko celog terena nalazi Luku Mitrovića, a on lako poentira za Zvezdino vođstvo 79:64 na malo više od dva minuta do kraja.

20:31

Mitrović vraća Zvezdinih "plus 10", Petrušev nastavlja

Luka Mitrović vraća crveno.belima prednost 74:64, a onda je Petrušev postavio "plus 13" trojkom na tri minuta do kraja.

20:28 MORNAR NA "MINUS 6"

Primakao je Glas Mornar na "minus 6" asistencijom za Miliju Mikovića (za 64:70), a Luka Mitrović odgovorio je slobodnim bacanjima za vođstvo Beograđana 72:64. Još četiri minuta do kraja.

20:22

I ponovo - Gregor Glas!

Šestu trojku je ubacio Slovenac, da primakne Mornar na 62:70! Duško Ivanović okupio je ekipu Zvezde na tajm-autu i odmah povikao: "Kako to igrate odbranu?!"

20:21

Da li Mornar može da zakuva?

Gregor Glas ubacio je svoju petu trojku, za rezultat 59:70 i nagoveštaj povratka Barana u finišu utakmice!

20:17

Još 10 minuta

Zvezda vodi 66:50 dok meč ulazi u poslednjih 10 minuta. Mornar je dobio treću četvrtinu rezultatom 25:19.

20:05

Odavno se "vidi" ko pobeđuje u Topolici

Na polovini treće četvrtine, nema naznaka da bi meč mogao da postane uzbudljiviji. Zvezda vodi 55:34.

19:46

Razvijanje u Crnoj Gori, samo se Slovenac suprotstavlja Zvezdi

Zvezda na poluvremenu vodi 47.25, uz čak 16 poena Nemanje Nedovića. Na drugoj strani, bivši šuter Partizana Gregor Glas ubacio je tri trojke za Mornar i devet poena.

19:32

Mirno odmiče 2/4, Zvezda kao na trening utakmici

Luka Mitrović iskoristio je pogodak uz prekršaj da zadrži ogromnu prednost u korist crveno-belih, 36:12 u 16. minutu.

19:24

Zvezda demolira domaćina

Odlična asistencija Nikole Ivanovića za Dalibora Ilića za ogromnih 32:10 posle samo 13 minuta košarke. Barani reaguju, zovu tajm-aut, ali u ovim trenucima ni na koji način ne mogu da se suprotstave favoritu.

19:18

Zvezda razbija Mornar i vodi "plus 16" posle 1/4

Crveno-beli razbijaju Barane u hali "Topolica". Posle 10 minuta košarke, rezultat je 23:7 za Beograđane, a Nedović je ubacio čak 13 poena.

19:13

Nedović vodi Zvezdu u Crnoj Gori

Nemanja Nedović ubacio je devet poena u prvih šest minuta i "pogurao" je crveno-bele ka mirnom vođstvu 15:5. Mornar sa druge strane loše "otvara" utakmicu

19:03

Nemanja Nedović "upisao" Zvezdu

Ubacio je svih pet poena bek Crvene zvezde Meridianbet, koji igra uz saigrače Kampaca, Lazića, Petruševa i Kuzmića na startu meča. U toku je 2. minut.

18:42

Poruka iz Zvezde pred meč

Trener crveno-belih Duško Ivanović najavio je ovaj meč u sredu, pred let za Crnu Goru.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

18:41

Ovako izgleda tabela

18:40

Zašto Zvezda mora da pobedi?

Crveno-beli u borbi za vrh imaju pobedu manje od Partizana i da bi se izjednačili moraće da pobede i Mornar večeras i Cedevita Olimpiju u subotu i da se nadaju kiksu Partizana u petak, na gostovanju Budućnosti.