43 POENA SA 40 GODINA - LAKO JE KAD ZNAŠ: Možda ste zaboravili na njega, ali kultni plej i dalje dominira u Španiji

Marselinjo Uertas čeka 40. rođendan, a dok ga ne dočeka dominiraće na košarkaškom terenu.

Marselinjo Uertas najstariji igrač u Španiji koji je postigao 40 poena Izvor: Profimedia

Godine su samo broj, kada znaš da igraš košarku, a Marselinjo Uertas i te kako zna. Iskusni brazilski plejmejker je na mjesec dana od 40. rođendana, a nema namjeru da završi karijeru. Nema ni potrebe, pošto je postao najstariji igrač u istoriji ACB lige koji je uspio da postigne više od 40 poena na jednom meču!

Dok su sve oči u Španiji bile uprte na Gran Kanariju koja je osvojila Evrokup, kao i na Barselonu koja je prošla na F4 Evrolige, u Endesa ligi igrali su Tenerife i Mursija. U nevjerovatnoj utakmici regularnih 40 minuta završeno je neriješeno 96:96, a Mursija je u nastavku savladala rivala sa 111:109. Nije uspio Marselinjo da donese pobjedu svom timu, ali je uspio da uđe u istoriju.

Dao je nevjerovatnih 43 poena, uz to je dodao osam asistencija i pet skokova i sa 39 godina i 11 mjeseci postao najstariji košarkaš u istoriji ACB lige koji je dao više od 40 poena. Dao je čak 15 od 16 slobodnih bacanja, za dva je šutirao 12/21, a za tri 2/4.

U pobjedničkom timu Kris Čioza je dao 26 poena, Tadeus Mekfaden 21, a Nemanja Radović 20. Mursija je tako zadržala šanse da se nađe u plej-ofu pošto na tri kola prije kraja ima dvije pobjede manje od osmoplasirane Valensije, dok je Tenerife prekinuo niz pobjeda i sada je na diobi četvrtog mjesta sa Unikahom.