Spars postigao 66 poena za poluvrijeme! "Sokolovi" lako pali na Grbavici

Sarajevski klub lako je stigao do trijumfa nad Slavijom.

košarka liga bih spars slavija  Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

Zahvaljujući ponajviše sjajno odigranom prvom poluvremenu, košarkaši Sparsa stigli su do ubjedljive pobjede nad Slavijom u okviru šestog kola Lige BiH:

SPARS – SLAVIJA 105:90
(39:22, 27:22, 21:23, 18:23)

"Sokolovi", koji su prije pet dana iznenadili banjalučki Borac pred domaćom publikom, ovog petka u dvorani na Grbavici nisu imali nikakvu šansu. Spars je u prva dva desetominutna kvartala postigao čak 66 poena, od čega 39 u prvih deset minuta, što je umnogome usmjerilo ovaj meč.

Domaći tim je nakon prvog poluvremena bio u prednosti od 22 poena (66:44), što mu je, pokazalo se, na kraju omogućilo da rutinski završi ovaj meč i postigne više od 100 poena.

Spars je u ovom meču nastupio sa samo devet igrača u rosteru, u igru ih je ulazilo šest, a čak pet je pored svog imena upisalo dvocifren broj poena. Prednjačio je Nemanja Knežević sa 23, čemu je dodao i 11 skokova, Marki Donte Mori je postigao 22, Stenli Dejvis 21, Džordan Teli se zaustavio na 16, dok je Stefan Simanić upisao 14.

Kod gostiju, po 22 poena postigli su kapiten Darko Damjanović i Henri Demetrijus Tenksli, dok je Aleksandar Ilić upisao 21.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!