Borac gubio 14 razlike, vratio se i poveo, ali nije imao snage do kraja: Široki nanio prvi poraz Banjalučanima

Banjalučki Borac doživio prvi poraz u domaćem prvenstvu.

KK Široki Izvor: Promo/ABA liga j.t.d./Dragana Stjepanović

Sjajan dvoboj u "Boriku" u i pobjeda gostiju iz Širokog Brijega.

Vidjeli smo brojne preokrete, smjenjivale su se ekipe u vođstvu, a na kraju su bodovi pripali gostima.

BORAC - ŠIROKI 64:71 (15:27, 20:13, 15:8, 14:23)

Veoma loše Banjalučani su ušli u meč, pa su gosti već tokom prve četvrtine stigli do dvocifrene prednosti (15:27). Zakari Natel u prvih deset minuta ubacio je čak 13 poena, skoro kao kompetan tim iz Banjaluke, uz samo jedan promašaj iz igre. Amerikanac je pogodio tri trojke iz isto toliko pokušaja, dok je za dva poena šutirao 2/3.

Nastavili su gosti u sjajnom ritmu i u drugom kvartalu, pa su sredinom četvrtine stigli i do maksimalnih 14 poena prednosti (22:36).

Ipak, od tog trenutka tim Zorana Kašćelana zaigrao je nešto agresivnije, te stigao do serije 8:0. Razigrao se Amsal Delalić, pogodio četiri trojke iz šest pokušaja i potpuno vratio svoj tim u meč.

Nakratko su Širokobriježani jednim poenom prekinuli nalet "crveno-plavih", ali serijom 13:1 približio se Borac u posljednjem minutu prvog poluvremena samo na koš zaostatka (35:37). Ipak, Josip Jukić trojkom je odveo svoj tim na poluvrijeme sa pet poena prednosti, 35:40.

Izvor: Promo/ABA liga j.t.d./Dragana Stjepanović

Nastavili su domaći sa pritiskom, koji se isplatio sredinom treće četvrtine, kada je Borac prvo stigao do izjednačenja, a onda i vođstva 44:42. Odigrali su domaći sjajnih deset minuta u odbrani, dozvolivši Širokobriježanima da ubace samo osam poena.

Ako se pogleda prva četvrtina, u kojoj su gosti postigli 27 poena, jasno je šta je bilo ključno za preokret Banjalučana, koji su treći kvartal riješili u svoju korist rezultatom 15:8 i u odlučujuću četvrtinu ušli s minimalnom prednošću (50:48).

Nakon vođstva Borca 50:46, velikom serijom 13:2 gosti su ponovo vratili prednost na svoju stranu (52:59), a "crveno-plavi" za tri i po minuta posljednje četvrtine ubacili su samo jedan koš (Boris Dragojević).

Za razliku od prvog poluvremena, nije u timu gostiju dominantan bio Natel, nego Duje Brala, koji je osim 13 poena, sa četiri ofanzivna skoka i te kako pravio probleme Borčevoj odbrani.

Ipak, ponovo je Natel u završnici "dodao gas" i odveo Široki do pobjede u derbiju, nanijevši prvi ovosezonski poraz Borcu u domaćem prvenstvu.

Natel je meč završio sa 24 poena, ubjedljivo najviše na meču, dok je Brala ubacio 15. Dvocifren učinak imao je još Martin Junaković (11 poena). U poraženom timu Borca po 15 su ubacili Delalić i Vest, a Dragojević i Šešlija po 12. Šešlija je imao i 13 uhvaćenih lopti, te četiri asistencije.

Poslije četvrtog, istina nekompletnog kola, maksimalan učinak ima jedino tuzlanska Sloboda.