Košarkaška liga BiH: Široki lako protiv Prijedorčana, Sloboda ubjedljiva u Posušju

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Širokog savladali su ekipu Prijedor-Spartaka, dok je Sloboda bila bolja od Posušja.

U utakmici trećeg kola šampionata BiH za košarkaše, Prijedor-Spartak doživio je ubjedljiv poraz u „Pecari“ od ekipeŠirokog rezultatom (87:57)

Da će tim iz Prijedora doživjeti i treći poraz dalo se nagovijestiti već nakon prve četvrtine koja je pripala Širokobriježanima rezultatom 22:7. Do poluvremena je prednost rasla, a na pauzu se otišlo rezultatom 45:23.

U trećoj četvrtini Prijedorčani su „pokazali zube“ ekipi Širokog, ali domaći tim nije dozvolio da u posljednjoj četvrtini dođe do nekog iznenađenja te su na kraju slavili sa 30 poena razlike.

Danas je odigrana još jedna utakmica, a u Posušju je gostovala Sloboda koja je slavila ubjedljivim rezultatom 56:92.