Partizan Igokea uživo prenos livestream ABA liga

PORAZ PARTIZANA: Igokea slavila u Beogradu nakon drame!

Partizan na svom terenu poražen od Igokee, košem odluke dvije sekunde prije kraja.

Partizan Igokea uživo prenos livestream ABA liga Izvor: MN PRESS

Poslije poraza od Mege u Hali sportova "Ranko Žeravica", Partizan je izgubio i u svojoj dvorani kao veliki favorit. Raspucana ekipa Vladimira Jovanovića apsolutno je kontrolisala meč do posljednje četvrtine, imala i 22 poena prednosti, a onda su se crno-bijeli vratili trojkama i odlično sekvencom borbenog Uroša Trifunovića.

Ipak, u napadu za vođstvo, 35 sekundi prije kraja, odlučujuća trojka Frenka Kaminskog nije ušla, a Stefan Mudi potom je skakao za "mrtvu" loptu sa Zekom Ledejom i iako niži, izborio je posjed gostima, a onda je i odlučio najvažniji napad na utakmici. Utrčao je u reket, nabacio loptu na tablu u teškoj situaciji i donio pobjedu borbenim gostima.

Partizan se nije izvukao nakon što je potpuno podbacio u većem dijelu meča, trojke su mu bile oružje da se vrati, ali ne i da pobijedi, a na kraju nije imao fokus da u posljednje dvije sekunde uradi ono što je Željko Obradović nacrtao. I zato je doživio drugi neuspjeh u ligaškom dijelu ABA lige, koliko ih je doživio za čitavu prošlu sezonu.

Detalje meča pogledajte klikom na "Razvoj događaja".

23:16

Evo šta se dogodilo!

Posle poraza od Mege u Hali sportova "Ranko Žeravica", Partizan je izgubio i u svojoj dvorani kao veliki favorit. Raspucana ekipa Vladimira Jovanovića apsolutno je kontrolisala meč do poslednje četvrtine, imala i 22 poena prednosti, a onda su se crno-beli vratili trojkama i odlično sekvencom borbenog Uroša Trifunovića.

Ipak, u napadu za vođstvo, 35 sekundi pre kraja, odlučujuća trojka Frenka Kaminskog nije ušla, a Stefan Mudi potom je skakao za "mrtvu" loptu sa Zekom Ledejom i iako niži, izborio je posed gostima, a onda je i odlučio najvažniji napad na utakmici. Utrčao je u reket, nabacio loptu na tablu u teškoj situaciji i doneo pobedu borbenim gostima.

Partizan se nije izvukao nakon što je potpuno podbacio u većem delu meča, trojke su mu bile oružje da se vrati, ali ne i da pobedi, a na kraju nije imao fokus da u poslednje dve sekunde uradi ono što je Željko Obradović nacrtao. I zato je doživeo drugi neuspeh u ligaškom delu ABA lige, koliko ih je doživeo za čitavu prošlu sezonu.

23:03

KRAJ, IGOKEA JE POBEDILA PARTIZAN!

Crno-beli nisu izveli loptu kako su hteli i Igokea je pobedila 91:89, za muk u Štark areni i drugi kiks šampiona ove sezone!

23:01

IGOKEA VODI, MUDI NA 2 SEKUNDE DO KRAJA!

Plejmejker Igokee Stefan Mudi utrčao je u reket i položio loptu u koš o tablu, teškim šutem na 2 sekunde do kraja!

Partizan zove tajm-aut!

23:00

Kaminski promašuje, mrtva lopta!

Kaminski je promašio trojku, Igokea nije uspela da je uhvati za kontru, a Ledej i Mudi će skakati za loptu na 15 sekundi do kraja!

22:59

DRAMA, SUDIJE GLEDAJU DA LI VAŽI KOŠ!

Zoran Nikolić je šutirao, a Zek Ledej uhvatio loptu ispred obruča. Ostaje nerešeno!

Sudije su gledale da li je uhvatio loptu ispod koša i nisu priznale koš. Partizan ima napad za vođstvo na 35 sekundi do kraja.

22:55

Uroš Trifunović vuče Partizan!

Ukradena lopta i još jedan važan koš Uroša Trifunovića, nerešeno je 89:89!

Partizan je izjednačio na 52 sekunde do kraja, a Vlada Jovanović zove tajm-aut!

22:54

Partizan je na "minus 2", Ledej!

Na početku poslednjeg minuta, Partizan - Igokea 87:89!

Zek Ledej je fauliran pri šutu za dva, njegov šut je blokiran i Partizan je tražio čelendž, tražeći "silaznu putanju" lopte. Zoran Nikolić je ipak definitivno stigao da blokira na vreme, a Amerikanac je iskoristio drugi penal.

22:52

Faul u napadu Tanaskovića, lopta za Partizan!

Crno-beli kreću po izjednačenje na isteku 39. minuta!

22:51

Partizan opet na "minus 3" - 86:89

Ledej koristi slobodna bacanja na minut i po do kraja

22:49

Igokea vodi 89:84 na početku 39. minuta!

Uroš Trifunović pogađa svoj osmi poen u završnici, u reketu, Nikolić uzvraća sa linije penala

22:45

Naneli pogađa bacanja - Partizan na "minus 3"

Crno-beli su trojkama potpuno istopili prednost Igokee (82:85) i sada se oni pitaju! Na 2:40 do kraja, Partizan je u seriji 18:3!

22:44

Kaminski, pa Trifunović, pa Trifunović!

Partizan - Igokea 79:84 na 2:50 do kraja!

Rešetaju trojke crno-beli u završnici, to je jedino što radi u napadu u ovom trenutku i radi odlično dok vreme protiče!

22:42

Greške, greške...

Jeremić krade loptu Kaminskom, Anđušić Nikoliću, a onda ispada Kaminskom u aut.
I problem za Partizan - vreme curi i do kraja je četiri i po minuta.

22:39

Anđušić sa penala - 70:82

Partizan ima još pet i po minuta, da li će stići?

22:38

Ledej za lake poene Partizana!

Krilni centar pogodio je posle kontre za 66:82, a trener gostiju Vladimir Jovanović zove tajm-aut. Još 6:18 do kraja!

22:35

33' Marko Jeremić za nove probleme Partizana!

Igokea vodi 82:64 trojkom Marka Jeremića, dok Ognjen Jaramaz pokušava da sa linije penala vrati crno-bele u život.

22:32

Važni poeni Dragana Milosavljevića

Posle ubačenog bacanja, Milosavljević se izborio za defanzivni skok i u kontri poentirao polaganjem. Igokea vodi 79:60 na osam i po minuta do kraja.

22:29

I Partizan u ritmu za tri poena

Danilo Anđušić ubacio je desetu trojku crno-belih, pa je šut sa distance osnovno oružje kojim se domaćin vraća u ovaj meč. Na početku 32. minuta, rezultat je 60:76.

22:25

Na kraju 3/4, Igokea vodi 76:57

Na Partizanu je sada da dobije četvrtinu sa čak 20 POENA razlike da bi trijumfovao večeras.

22:22

Partizan ne promašuje trojke, ali i ne brani svoj koš

Igokea vodi 72:52 na početku 29. minuta.

Crno-beli su "vezali" tri uzastopna pogotka za tri poena, ali Igokea na svaki od tih koševa odgovara manje ili više lakim koševima iz reketa.

22:16

Partizan reaguje, Jovanović zove tajm-aut

Zak Ledej košem i Mateuš Ponitka skokom, asistencijom i pogotkom bude Partizan do "minus 17" (43:60), na šta trener gostiju Vlada Jovanović zove tajm-aut.

22:13

Igokea na plus 21 - 60:39!

Jeremić je pogodio još jednu trojku, 11. timsku, a onda i Nikola Tanasković još jednu, 12. večeras i treću u nizu! Obradović drugi put u 2 minuta zove tajm-aut!

U toku je 25. minut meč.

22:12

"Neverovatno je... NEVEROVATNO"

Nakon što je Igokea pogodila desetu trojku, za vođstvo 54:39 posle 23 minuta, Željko Obradović ponovo je pozvao tajm-aut. Ponovo je tražio da ekipa napravi prekršaj, što se nije dogodilo ni kada je bivši igrač Partizana Nikola Tanasković pogodio iz daljine za "plus 15" gostiju.

21:52

Partizan gubi 14 razlike na poluvremenu

Edin Atić šutirao je uz zvuk sirene za čak 17 poena prednosti Igokee na pauzi, ali nije pogodio.

"Ne mogu da verujem da ne možete da zapamtite drugu odbranu", podviknuo je Obradović na svoje igrače na tajm-autu.

21:40

16' Igokea na maksimalnih "plus 12"

Prednost gostiju iz Laktaša je 37:25 posle koša Stefana Mudija iz slobodnih bacanja

21:36

Igokea održava vođstvo

Marko Jeremić odgovara Tristanu Vukčeviću na trojku, trojkom za prednost gostiju 34:25

21:31

Obradović zove tajm-aut i upozorava Kabokla!

"Bruno, nikad ne ostavljaj igrača sa loptom!", povikao je Željko Obradović u pravcu novajlije. U tom trenutku, Igokea je vodila 23:14, a "Žoc" je bio prinuđen da pozove tajm-aut i da preseče tu seriju.

21:25

Na kraju prve četvrtine, Igokea vodi 18:12

Tri trojke ubacili su gosti naspram lošeg šuta crno-belih sa daljine na startu (0/5).

21:13

Posle prvih 5 minuta, Igokea vodi 7:6

Svih sedam poena za goste postigao je Edin Atić. Pogledajte prve fotografije iz Štark arene, gde dres gostiju nosi i ljubimac Grobara i bivši kapiten crno-belih, Dragan Milosavljević.

16:14

Partizan igra i za njih!

Crno-beli će protiv Igokee nositi posebno dizajnirani dres u humanitarne svrhe - u znak podrške prevremeno rođenim bebama.

Izvor: KK Partizan

16:10

Partizan mora da misli i na Evroligu

Crno-beli nakon meča protiv Igokee odlaze na gostovanje Bajernu u sredu, 15. novembra, a u petak, 17. novembra dočekaće Albu u Štark areni. Sledećeg vikenda neće imati meč, već će se pripremati za gostovanje Cedevita Olimpiji u jadranskom derbiju zakazanom za ponedeljak, 20. novembar.

16:07

"Da svedemo utakmicu na jednu ili dve lopte"

Vladimir Jovanović, trener Igokee je na press konferenciji pred utakmicu u Beogradu izneo svoje viđenje utakmice: "Idemo u goste ekipi Partizana, sigurno jednoj od najboljih ekipa u ABA ligi. Ekipa je evroligaška i koja potvrđuje svoj kvalitet iz utakmice u utakmicu, ne treba puno trošiti reči kakav im je roster i da imaju najboljeg trenera i najuspešnijeg. Uradili su doselekciju tima i zaista su popunjeni na svim pozicijama. Ono što je važno za moju ekipu je da izađemo tamo sa stavom i da pokušamo da odigramo onako kako smo i trenirali prethodnih dana, da pokažemo da imamo svoj kvalitet. Ukoliko se ukaže prilika da budemo dobri i da svedemo utakmicu na jednu ili dve lopte da to pokušamo da iskoristimo", rekao je pred meč Vladimir Jovanović

16:04

Debituje novi centar!

"Imali smo dva dana da pripremimo utakmicu sa Igokeeom. Sa velikim respektom čekamo naše prijatelje iz Igokee i sa željom da probamo da nastavimo sa igrama u istom ritmu kao što smo to do sada činili u ABA ligi. Bruno Kaboklo je odradio nekoliko treninga sa ekipom i biće u timu", rekao je pred meč Željko Obradović, pomenuvši i brazilskog debitanta.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

16:03

Tabela pred meč

Standings provided by Sofascore

16:01

Dobro došli u tekstualni prenos

Utakmica Partizan - Igokea igra se u 21 čas u Štark areni i crno-beli će istrčati na teren sa ambicijom da pobedom zaokruže još jednu uspešnu nedelju, u kojoj je na istom mestu pao veliki Fenerbahče. Sa druge strane, crno-beli će i večeras morati da razmišljaju o minutaži i o pripremi za predstojeće izazove, jer ih u sledećoj nedelji očekuje "dupli" vikend Evrolige.