Valensija Crvena zvezda Evroliga prenos uživo livestream

Zvezda izgubila od davljenika - tone u Evroligi: Teodosić promašio ključni šut, plejof je sve dalje

Crvena zvezda je poražena od Valensije u 12. kolu Evrolige.

Valensija Crvena zvezda Evroliga prenos uživo livestream Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda nije uspjela ni u Valensiji. Došli su crveno-bijeli na gostovanje timu koji je nanizao pet poraza u Evroligi i na kraju izgubili 85:81. Problem je bilo prvo poluvrijeme u kojem odbrana Zvezde nije postojala i u kome je domaćin napravio čak 16 poena viška - 56:40. Nije pomoglo to što je mnogo čvršće zaigrao tim Janisa Sferopulosa u drugom dijelu igre, stizao je rivala u nekoliko navrata, 16 poena zalihe iz prvog poluvremena bilo je dovoljno.

"Narandžasti" su preživjeli i upisali šesti trijumf ove sezone, mada je Miloš Teodosić na dvadesetak sekundi do kraja meča imao šansu da ih sruši kada je pri rezultatu 83:81 šutnuo trojku. Promašio je, kasnije je Brendon Dejvis fauliran i uspio je da pogodi za konačnih 85:81.

Upravo je Dejvisa 21 poenom i 5 skokova bio najveća boljka Zvezde, Semi Odželeje je ubacio 17 uz 6 skokova a dvocifren je bio i veteran Viktor Klaver. Kod Crvene zvezde Nemanja Nedović i Šabaz Nejpir su imali po 14 poena, ali se ne može reći da su odigrali dobre utakmice. Nedović je imao pet izgubljenih lopti, dok je Nejpir imao dosta problema u odbrani, a u nekim situacijama je propuštao otvorene pokušaje. Najkompletniji su bili Džoel Bolombnoj sa 12 poena i 7 skokova i Miloš Teodosić sa 11 poena, 9 asistencija i 5 skokova.

Veliki problem za Zvezdu na ovom meču Bio je i šut za tri 7/26 uz samo 1/5 najboljeg šutera tima Rokasa Gedraitisa, a ni 16 izgubljenih lopti nije pomoglo. Sa skorom 4-8 i narednim mečevima sa Baskonijom i Real Madridom, plejof djeluje kilometrima daleko...

VALENSIJA: Harper 8 (5as), Klaver 10, Puerto 5 (3sk), Rivers, Lopez-Arostegi 4, Džons 10 (4as), Inglis, Jović 8 (4as), Ture 2 (3sk), Hermanson, Dejvis 21 (5sk), Odželeje 17 (6sk)

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić 11 (5 sk, 9as), Davidovac 5 (6sk), Mitrović 6 (3sk), Lazić 6, Simonović, Nejpir 14 (4sk), Tobi 7 (6sk), Bolomboj 12 (7sk), Nedović 14, Gedratiis 5, Jago 1

22:35

KRAJ! PORAZ!

Faul na Nedoviću i ispunila je Valensija Bonus na 25 sekundi do kraja. Miloš Teodosić je promašio šut za pobedu na 20 sekundi do kraja!

Fauliran je Dejvis na 10 sekundi do kraja i pogodio je za 85:81.

22:29

JOŠ 33 SEKUNDE - VODI VALENSIJA! 83:81

Harper je pobegao Davidovcu, poentirao za 83:81 i zove tajmaut Sferopulos!

22:26

81:81 IZJEDNAČENJE!

Nejpir je promašio trojku za povratak, ali Dejvis promašenim zicverom vraća Zvezdu u igru. Teodosić hvata loptu, asistira Bolomboju i sada je 81:78.

Promašaj, a onda trojka Nedovića za izjednačenje!

22:25

38. minut: Može li Zvezda? 81:76

Brendon Dejvis daje poene preko Nejpira, a Gedraitis nastavlja da promašuje sve. Posle faula Mitrovića i to petog sada je 81:74. Bolomboj promašuje sa poludistance a Teodosić daje oba slobodna bacanja za 81:76.

22:18

36. minut: Mitrović! 78:74

Rokas Gedraitis nastavlja svoju očajnu utakmicu nepotrebnim faulom za dva slobodna bacanja. Posle penala Nedović pogađa iz prodora za 78:72.

Klaver kratak na trojci, a Mitrović iz horoga levom rukom za 78:74!

22:15

34. minut: Nejpir - 76:70

Davidovac sam promašuje trojku, a Odželej razbija Zvezdu ispod koša i sa penala povećava prednost na 76:67. Nedović pravi faul u napadu, ali u narednom napadu Šabaz Nejpir daje trojku - 76:70.

22:10

JOŠ 10 MINUTA! Beži Valensija... 75:67

Klaver ne pogađa, a Luka Mitrović sa četiri faula i dalje u igri i pogađa - 72:67. Teodosić promašuje trojku, ali Džons ne pogađa. Gedraitis promašuje trojku, a Odželej pogađa uz faul - 74:67.

22:04

KRAJ TREĆE ČETVRTINE - 72:65

Ture vraća loptu u koš za 70:61, a Gedraitis posle faula prekida seriju sa penala - 70:63. Džons nije pogodio preko Litvanca, a u poslednjem napadiu Lazić je iznudio slobodna bacanja i pogodio je oba . 70:65. Ipak Harper pogađa za tri sekunde...

21:59

TAJMAUT SFEROPULOS! 68:61, serija Valensije

Viktor Klaver trojkom vraća osetniju prednost svom timu, a onda Nejpir baca loptu u ruke rivalu i nakon faula Mitrovića Dejvis je odlepio Valensiju na 66:61. Rokas Gedraitis promašuije sve, a onda Džons nastavlja seriju i posle šest poena Valensije je 68:61.

Tajmaut.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

21:56

TAJMAUT! Poen razlike - 62:61

Daje trojku Rokas Gedratis i sada Aleks Mumbru nema gde, mora da zove tajmaut!

21:53

27. minut: Zvezda je tu! 62:58

Teodosić sa penala smanjuje na 60:54, a onda Harperov šut prikucava Dejvis. I Mitrović je fauliran pa pogađa bacanje za 62:56, Nejpir je fauliran na šutu za tri poena i poentirao je za 62:58.

21:45

25. minut: Tajmaut! 60:53 za domaćina

Bolomboj zakucava i sada je 60:51, a nakon promašaja Dejvisa sa poludistance Davidovac utrčava i pogađa - 60:53. Nekoliko loših pasova sa obe strane i idemo na minut odmora.

21:42

24. minut: Dvocifrena Valensija i dalje - 60:49

Prekida Dejvis seriju Zvezde, a onda Lazić ne greši sa penala - 58:47. Ipak Harper pogađa uz faul, ali srećom ne pogađa bacanje.

Jović nije dao trojku, a Branko Lazić opet na penalima i sada je 60:49.

21:37
21:37

DRUGO POLUVREME! Serija Zvezde na startu! 56:45

Odbranila se Zvezda na startu, a prve poene u poluvremenu daje Bolomboj sa penala - 56:42. A onda Miloš Teodosić daje tešku trojku - 56:45.

21:32

Nema Šabaza Nejpira?

Uhvatio se za leđa Šabaz Nejpir u jednom momentu, a sada ga nema među igračima na zagrevanju. Na minut do početka poluvremena izašao je na parket.

21:29

LISTA STRELACA

VALENSIJA: Harper 2 (4as), Klaver 6, Puerto 5, Rivers, Lopez-Arostegi 4, Džons 8, Inglis, Jović 8, Ture, Hermanson, Dejvis 10, Odželeje 13 (3sk)

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić 4 (4as), Davidovac 3, Mitrović 1, Lazić, Simonović, Nejpir 9, Tobi 7 (4sk), Bolomboj 6 (4sk), Nedović 9, Gedratiis, Jago 1

21:18

POLUVREME! Bar ne može gore - 56:40

Trojka Džonsa za 56:40 i to je to za ovo jako loše prvo poluvreme.

21:16

19. minut: Nedović malo ublažava.... 53:40

Odželej poentira sa penala za 51:37, a onda Jago baca loptu u bunar. Brendon Dejvis zakucava vrlo atraktivno, ali onda Nedović sa penala to malo ublažava 53:38.

Dejvis je promašio trojku, a onda je Nedović uz faul dao poene - 53:40.

21:12

18. minut: Sve gore od goreg... 49:37

Trojka Klavera, pa onda i poeni Jovića za 46:33. Tobi konačno prekida seriju poenima sa posta - 46:35. Nedović prodorom smanjuje na 46:37, ali onda Jović daje trojku - 49:37.

Faul u napadu Nemanje Nedovića...

21:08

TAJMAUT! Tone Zvezda - 41:31

Tobi baca rivalu loptu u ruke, ali se ispravlja u odbrani, a nakon novih poena Odželeja Valensija vodi 41:31 i JAnis Sferopulos zove minut odmora.

21:05

15. minut: Greška Nedovića i Nejpira, 39:31

Tobi se odmotava i pogađa za 34:31, onda Teodosić krade loptu, ali sam u korneru promašuje Tobi. Ipak posle lošeg pasa Nejpira nesportski faul pravi Nedović, nakon čega dolaze poeni sa penala i trojka Klavera - 39:31.

21:00

13 minut: Nikako da preokrene Zvezda! 34:29

Šabaz Nejpir prodire i pogađa za 31:27, ali Odželej pogađa uz faul Lazarevića i sada je 34:27. Davidovac je gurnut u aut, a posle faula Teodosić daje dvojku preko Lopez-Arostegija - 34:29.

20:57

DRUGA ČETVRTINA - Trojke sa obe strane - 31:25

Daje trojku Majk Tobi za 27:22, a Nejpir novom trojkom vraća Zvezdu na 28:25. Ipak trojka Valensije i idemo na tajmaut sa 31:25.

20:51

Veliki jubilej

20:50

KRAJ PRVE ČETVRTINE Vodi Valensija 25:19

Teodosić asistira Davidovcu za trojku, ali je to vratio Odželej - 23:19. Nejpir je pustio Džonsa da šutne, pogodio je plej Valensije, a Lazić nije pogodio trojku na kraju.

20:47

9. minut: Lete obe ekipe!

Brendon Dejvis sa poludistance za 18:10, a Šabaz Nejpir prolazi i postiže poene u tranziciji, a onda sa penala Teodosić smanjuje na 18:14. Lopez Arostegi je pogodio pored Teodosića, ali je plej Zvezde otvorio kontru Nejpiru i sada je 20:16.

20:44

7. minut: Bolomboj je tu! 16:10

Bolomboj daje oba bacanja, ali Dejvis nastavlja sa poenima ispod koša - 13:7. Luka Mitrović je nastavio mučenje crveno-belih sa linije penala, pogodio je jedno, a Jović daje trojku - 16:8.

Bolomboj popravlja promašaj Mitrovića za 16:10.

20:40

Pamte Tobija!

Igrao je za Valensiju Majk Tobi i tamo je verovatno igrao i najbolju košarku karijere, a to mu pamte navijače.

20:39

5. minut: Valensija bolja! 11:5

Jedno bacanje je ubacio Jago, a posle Bolombojeve rampe fauliran je Gedraitis koji je dva puta neprecizan! Dejvis sa poludistance uspeva da povisi prednost, a posle novog faula domaćina je 11:5.

20:36

4. minut: Domaćin okreće! 9:4

Uspeva da izjednači Brendon Dejvis, a Harper je fauliran i posle faula vodi domaćin 4:2. Trojka Valensije koju Nedović ne vraća, ali u prodoru daje poene za 7:4. Puerta ipak daje poene ispod koša posle skoka - 9:4.

20:32

POČELA JE UTAKMICA! 2:0 za Zvezdu!

Počinju Jago, Nedović, Gedraitis, Mitrović i Bolomboj za Zvezdu, a u prvom napadu Bolomboj gubi loptu. Gubi loptu i Nedović, ali Valensija to nije kaznila.

Prve poene na meču postiže Bolomboj na asistenciju Mitrovića - 2:0.

20:00

Još pola sata!

Na terenu su oba tima, vidimo da će Crvena zvezda imati i navijače u Valensiji, a čekamo da vidimo startne petorke.

19:29

Domaćin u krizi!

Ekipa Valensije je uz Virtus bila najprijatnije iznenađenje uvodnog dela prvenstva, ali sada padaju na tabeli posle pet uzastopnih poraza. Žele da ih prekinu na ovom meču, ali crveno-beli bi pobedom stigli Valensiju i uključili bi se među timove koji se bore za mesto u plej-inu.

19:09

Počinje španska saga!

Crvena zvezda je otišla u Španiju gde će odigrati sledeća dva meča. Prvi je na programu od 20:30 na gostovanju Valensiji, potom je rival Baskonija u Vitoriji, a i kada se vrati Zvezda na svoj teren rival će biti iz Španije i to onaj najjači - Real Madrid.