Debakl Igokee m:tel u Ljubljani – Aleksandrovčani na minus 32!

Tim iz Aleksandrovca upisao je težak poraz u glavnom gradu Slovenije.

ABA liga Cedevita Olimpija Igokea  Izvor: ABA liga/Cedevita Olimpija/Aleš Fevzer

Najavljivali su iz tabora Igokee m:tel pobjedu na gostovanju Cedevita Olimpiji, koja je ove sezone u ABA ligi pred domaćom publikom savladala i Crvenu zvezdu i Partizan.

Ipak, izabranici Vladimira Jovanovića bili su predaleko od bilo kakvog pozitivnog rezultata u Ljubljani, napustivši na kraju glavni grad Slovenije poraženi razlikom od 32 poena:

CEDEVITA OLIMPIJA – IGOKEA M:TEL 106:74

(27:18, 32:26, 21:18, 26:12)

Upisali su tako Aleksandrovčani peti poraz na posljednjih šest utakmica. U prošlom kolu su "igosi" u Podgorici savladali SC Derbi rezultatom 81:90, ali su se ove subote veoma lošom partijom vratili na gubitnički kolosijek.

Prva četvrtina, koju je Igokea m:tel većim dijelom igrala u egalu sa Slovencima, završena je trojkom Zorana Dragića u posljednjoj sekundi za plus devet (27:18).

Kao da je taj trenutak dao krila domaćem sastavu, koji je od tog trenutka uspostavio kontrolu na parketu "Stožica".

Nakon nove Dragićeve trojke za prvu dvocifrenu prednost (30:20), kasnije tokom ovog kvartala domaćin je stigao i do plusa od 16 poena (50:34), što mu je na kraju omogućilo da prvo poluvrijeme mirnije privede kraju, uz još jednu trojku uz zvuk sirene, ovog puta Jake Blažiča, za 59:44.

U preostalih dvadeset minuta domaćin je dotukao nemoćne goste, koji su bili potpuno inferiorni na parketu, a dovoljno je reći da su tokom 40 minuta meča u Ljubljani imali čak 21 skok manje od rivala (40-19).

Narednu utakmicu u ABA ligi Igokea m:tel će odigrati u nedjelju, 28. januara, kada će u Laktašima ugostiti sastav čačanskog Borca.

CEDEVITA OLIMPIJA: Stjuart 6, Radović 5, Radičević 9, Kobs 4, Glas 19, Blažič 11, Matković 17, Džons 5, Šćuka 9, Klobučar, Dragić 16, Šaškov 3.

IGOKEA M:TEL: Kondić 4, Bošković 4, Atić 3, H. Delalić 2, Stanković 7, Jošilo 2, Nakić 8, Milosavljević 11, Marić 12, Karmajkl 8, Jeremić 10, A. Delalić 3.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!