Crvena zvezda izgubila od Barselone u Evroligi.

Crvena zvezda Barselona Evroliga uživo prenos livestream Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda Meridianbet izgubila je od Barselone u drugom meču duple evroligaške nedjelje - 76:85. Ni u jednom momentu ekipa Janisa Sferopulosa nije imala ni šansu da priprijeti, pošto je razlika tokom većeg dijela meča bila dvocifrena. Nedović je bio najraspoloženiji, pokušavao je da zadrži ekipu u igri, ali nije u tome uspio.

U potpunosti je Barsa "zaključala" Teodosića, konstantno ga je udvajala kada god bi dobio loptu, nije mu dala da radi ono što najbolje ume. Na drugoj strani je Brizuela imao veče za pamćenje pošto je dao 20 poena, gotovo da nije mogao da promaši (6/7 za tri).

Ovaj poraz udaljio je Zvezdu od šansi za mjesto među 10 i plej-in turnir, pošto sada ima skor 10-15, a Makabi, koji je trenutno na toj poziciji ima 13-12, dakle tri pobjede više na devet kola prije kraja...

ZVEZDA: Smart 7, Teodosić (0/3 za tri, 4as, 1sk), Hanga 2 (3as), Davidovac, Mitrović 4 (4sk), Lazić, Tobi 9, Bolomboj 12 (10sk), Nedović 21, Gedraitis 6 (5sk), Gilespi 2 (3sk), Jago 13 (7as)

BARSELONA: Da Silva 1, Pauli, Veseli 16 (8sk), Kalinić 6 (6sk), Brizuela 20 (6/7 za tri), Ernangomez 6 (5sk), Satoranski 6 (7as), Parker 9, Nađi, Jokubaitis 9, Para

Dešavanja sa utakmice pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

21:56

STRELCI

21:54

KRAJ

Gotovo je, Zvezda je izgubila u Areni - 76:85!

21:52

39' - LAPROVITOLA I JAGO

Laprovitola poentira ekspresno, nije gubio vreme u napadu, pa je Jago na drugoj strani fauliran, promašio je oba, Smart je promašio trojku - 71:81.

21:51

39' - TROJKA SMARTA, GRIMAU REAGUJE

Smart je ostao sam i pogodio je trojku, Grimau je reagovao izmenama - 71:78.

21:50

38' - MINUS JE JEDNOCIFREN

Ernangomez promašuje zakucavanje, Smart  kreće na prodor i pogađa i spušta minus na jednocifren - 68:77.

21:49

38' - JAGOV PROMAŠAJ I ODGOVOR LAPROTIVOLE

Jago promašuje za tri, Barsa odgovara kontrom i lakim poenima Laprovitole, a posle prodorajaga Ernangomez izbacuje loptu sa obruča, sudije pokazuju da je bila u cilindru, poeni se priznaju - 66:77.

21:48

37' - LAPROVITOLA SIGURAN

Laprotivola daje oba slobodna bacanja - 62:75.

21:45

36' - MOŽE LI ZVEZDA DA ZAPRETI?

Jago je dao oba bacanja, još četiri minuta do kraja, može li Zvezda da zapreti? Gubi u Areni - 62:73.

21:43

35' - NESTVARNI BRIZUELA

Brizuela pogađa svoju šestu torjku iz sedam pokušaja, Gilespi promašuje iz dobre pozicije - 60:73.

21:41

34' - GILESPI

Promašaj Brizuele, Nedović promašuje, Gilespi hvata i vraća loptu u koš - 60:70!

21:39

34' - TROJKA JAGA

Jago daje trojku, Grimau traži tajm-aut - 58:70.

21:37

33' - UŠAO JE I SMART

Ušao je i Smart u igru i nad njim je odmah napravljen faul, a posle toga je poentirao - 55:70.

21:35

32' - TOBI ZAKUCAVA

Dobar napad Zvezde posle tajm-auta i zakucavanje Tobija - 53:66.

21:33

31' - MALO SREĆE I POENI JOKUBAITISA

Malo sreće za Jokubiaitisa koji uspeva da poentira i da uveća prednost svog tima - 51:66.

21:32

31' - NESPORTSKA VESELOG

Veseli je sprečio lake poene Tobija faulom, udario ga je tom prilikom i po glavi, sudije su pokazale da je običan faul, pa su se konsultovali i preinačili odluku u nesporski. Majk je promašio oba penala, a Zvezda nije iskoristila dodatni napad - 51:64.

21:28

30' - JOKUBAITIS KAŽNJAVA

Nedović promašuje, Jokubaitis mu udara "rampu", a onda nešto sporije vraćanje u odbranu, Jokubaitis ostaje sam na šutu za tri i to kažnjava. Umesto jednocifrenog minusa Zvezda treću deonicu završava sa velikim zaostatkom - 51:64.

21:25

29' - PROMAŠAJ NEDOVIĆA

Težak šut Brizuele i kontra Nedovića koji promašuje u kontri, Kalinić promašuje sa poludistance - 49:59.

21:24

28' - NEDOVIĆ U KONTRI!

Nedović pogađa u kontri, a posle toga Hanga udara blokadu Ernangomezu, dvorana je na nogama - 49:59.

21:21

28' - USPEŠAN ČELENDŽ SFEROPULOSA

Lopta se odbila od noge Ernangomeza u aut, sudija je pokazao da je napad za Barsu, Gedraitis je ubedio Sferopulosa da traži proveru i bila je uspešna, lopta je za Zvezdu, Teodosić je promašio, Gedraitis je bio na mestu, Zvezda smanjuje zaostatak, Grimau traži minut odmora - 47:59.

21:17

27' - PARKER I NEDOVIĆ

Hanga faulom sprečava zakucavanje Parkera koji daje slobodna bacanja, a Nedović poentira posle prodora - 45:59.

21:15

26' - TROJKA NEDOVIĆA

Lepa akcija Zvezde, Nedović ostaje sam na šutu za tri i pogađa - 43:58.

21:14

25' - HANGA I VESELI

Hanga poentira, ali Veseli na drugoj strani zakucava - 40:55.

21:12

24' - ZAKUCAVA BOLOMBOJ

Hanga se zaleteo, promašio, Bolobmoj je to pratio i zakucao, ali je Kalinić došao do lakih poena na obruču - 38:53.

21:10

23' - NEDOVIĆ SA PENALA

Kalinić je promašio oba slobodna bacanja, Veseli je faulirao Nedovića koji je dao oba penala - 36:51.

21:09

23' - TEODOSIĆ NA PARKETU

Ušao je Teodosić umesto Jaga, traži Sferopulos petorku koja bi mogla da pokrene tim - 34:51.

21:06

22' - SERIJA PARKERA

Odlični potezi Parkera, daje četiri poena u nizu i uvećava vođstvo gostiju, a onda i Kalinić poentira - 34:51.

21:04

21' - BOLOMBOJ

Prve poene u drugom poluvrmeenu postiže Bolomboj - 34:45.

20:51

STRELCI NA POLUVREMENU

ZVEZDA: Smart (0/2 za tri, 0/1 za dva), Teodosić (2as, 0/1 za dva), Hanga, Davidovac (0/2 za tri), Mitrović 4 (3sk), Lazić, Tobi 7, Bolomboj 6 (6sk), Nedović 7, Gedraitis 4, Gilespi, Jago 4 (3as)

BARSELONA: Da Silva 1, Pauli, Veseli 10 (5sk), Brizuela 14 (4/4 za tri), Kalinić, Satoranski 4, Ernangomez 2, Laprovitola 6, Parker 4, Nađi, Jokubaitis 4 (3as), Para

20:50

STATISTIKA I TROJKE

ZVEZDA: 8/19 za dva, 2/14 za tri, 10/10 sa penala, 19 skokova (11 u napadu), 8 izgubljenih, 7 asistencija, 2 ukradene

BARSELONA: 13/19 za dva, 6/11 za tri, 1/2 sa penala, 13 skokova (11 u odbrani), 11 asistencija, 6 izgubljenih, 5 ukradenih

20:48

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Zvezda ima dvocifren minus na pauzi - 32:45.

20:45

19' - TROJKA SA OSAM METARA

Dobra odbrana Zvezde, zamalo ukradena lopta, a onda pred istek napada Laprovitola pogađa trojku sa oko osam metara - 32:43.

20:44

19' - GEDRAITIS SA PENALA

Gedraitis je pogodio oba slobodna bacanja posle ukradene lopte. Gosti su "zaključali" Teodosića, konstantno je udvojen i ne može da kreira napade onako kako želi. Veseli je potom došao do poena - 30:40.

20:41

18' - TREĆA LIČNA KALINIĆA

Bolomboj je napao Kalinića i iznudio faul, to je treća lična za Nikolu, odmah ga je zamenio Para - 28:38.

20:38

16' - VESELI VRAĆA "+10"

Veseli pogađa sa poludsitance i vraća dvocifrenu prednost Barsi - 28:38.

20:36

15' - NESTVARNI BRIZUELA - 4/4 ZA TRI

Brizuela daje svoju četvrtu trojku iz isto toliko pokušaja, Tobi promašuje zakucavanje, ali je posle ofanzivnog skoka fauliran i dao je oba penala - 28:36.

20:32

15' - JAGO, PA TAJM-AUT

Mitrović poentira, Zvezda igra dobru odbranu, a onda Jago posle faula daje oba penala, pa Grimau traži tajm-aut - 26:33.

20:30

14' - TROJKA TOBIJA

Posle minuta odmora Tobi ostaje sam i pogađa za tri, a Brizuela daje svoju treću trojku - 22:33.

20:29

13' - BRIZUELA POGAĐA, SMART PROMAŠUJE

Brizuela je dao dve trojke, Smart je promašio dve otvorene trojke, Barselona vodi - 19:30. Sferopulos traži minut odmora.

20:27

12' - ZAKUCAVA ERNANGOMEZ

Nastavlja se serija gostiju, Ernangomez zakucava i uvećava prednost, a Tobi prekida seriju posle ofanzivnog skoka - 19:24.

20:25

11' - SERIJA GOSTIJU

Drugu četvrtinu Barselona počinje serijom 4:0 - 17:22.

20:21

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina, Zvezda ima mali zaostatak posle 10 minuta igre pošto je Nedović dao pet poena u nizu - 17:18.

20:17

9' - UŠAO I TOBI

Ušli su Mitrović i Tobi i upravo je Luka posle odličnog dodavanja Teodosića poentirao - 12:17.

20:15

8' - SFEROPULOS REAGUJE

Teodosić promašuje trojku, Parker poentira na drugoj strani, Sferopulos traži minut odmora - 10:17.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

20:14

8' - TEODOSIĆ U IGRI

Ušao je i Teodosić, a Jokubaitis je pogodio na drugi obruč. Sferopulos je ljut na svoje izabranike jer ne prave faulove, nisu napravili nijedna za osam minuta, dosta lakih poena za goste - 10:15.

20:13

7' - ZAKUCAVA BOLOMBOJ

Lep napad Zvezde i zakucavanje Bolomboja na asistenciju Jaga - 10:13.

20:09

6' - BOLOMBOJ I VESELI

Poeni na obe strane terena, prvo Bolomboj, pa onda Veseli - 8:11. Davidovac je promašio dve otvorene trojke.

20:08

5' - TROJKA LAPROVITOLE

Laprovitola je ostao sam posle udvajanja Veselog i to je iskoristio i pogodio trojku, Gedraitis poentira na drugoj strani - 6:9.

20:08

5' - SUDIJE GLEDAJU SNIMAK

Jedan sudija pokazao je da je isteklo vreme za napad pre šuta Bolomboja, drugi da je faul na centru Zvezde. Odlučili su da pogledaju snimak i da utvrde vreme. Utvrdili su da je faul ipak bio pre isteka vremena. Bolomboj je dao oba penala - 4:6.

20:05

4' - VESELI ZAKUCAVA

Bolomboj promašuje zicer, pa Veseli na drugoj strani zakucava - 2:6.

20:03

3' - PRVI KOŠ ZVEZDE

Prvi koš Zvezde na meču na ulasku u treći minut, Jago je položio loptu u koš, Parker je pokušao da izblokira, sudije su pokazale da blokada kasni - 2:4.

20:02

2' - BOLJI POČETAK BARSE

Bolji početak Barselone - 0:4.

20:01

1' - PARKER DO POENA

Jago je krenuo na prodor, pogrešio je, kontra i laki poeni Parkera - 0:2.