Juniori Igokee brane titulu u Ligi šampiona - protiv Nimburka i AEK-a u grupnoj fazi!

Aleksandrovčani će prošlogodišnju titulu braniti u Mađarskoj.

igokea juniori Izvor: Promo/KS BiH

Juniori Igokee m:tel braniće, od 2. do 7. aprila, tiitulu u omladinskoj FIBA Ligi šampiona.

Ove sezone će turnir biti održan u Debrecinu, a Aleksandrovčani su odlukom žrijeba smješteni u grupu sa češkim Nimburkom i grčkim AEK-om.

Plasman u polufinale izboriće prvoplasirani timovi iz svake grupe, drugoplasirani će razigravati za plasman od 5. do 8. mjesta, dok će trećeplasirani i jedan četvrtoplasirani tim razigravati od 9. do 12. pozicije.

Podsjetimo, prošlogodišnja generacija juniora Igokee m:tel je bez poraza osvojila trofej u Bursi.

Pod komandom trenera Slobodana Kecmana, u grupnoj fazi su savladani Ostende, Mursija, Nimburk i Hapoel Jerusalim, u polufinalu je potom savladan Ritas Viljnus, dok je u finalu Igokea m:tel trijumfovala nad Tofašom.

U idealnoj petorci turnira našla su se dva igrača Igokee m:tel, Ognjen Radošić i Dušan Makitan, koji je proglašen za najboljeg igrača turnira.

Grupa A: Ritas Viljnus, Lenovo Tenerife, Promiteas Patras, Debrecin.

Grupa B: Tofaš Bursa, Porše BBA, Opava.

Grupa C: Igokea m:tel, Nimburk, AEK.

Grupa D: Hapoel Jerusalim, Galatasaraj, Baskets Oldenburg.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!