partizan olimpijakos prenos uzivo sport klub

Partizanovo pomračenje i bolan poraz! Imao Olimpijakos u šaci, a onda je prosuo sve

Još jedno evroligaško "finale", za oba tima.

partizan olimpijakos prenos uzivo sport klub Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

Uskoro opširnije...

Pratite utakmicu uz MONDO, klikom na "Razvoj događaja".

22:45

Partizanovi strelci i najveći problem

PARTIZAN: Smit, Avramović, Koprivica, Panter 19, Smailagić 3, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer 12, Ponitka 8, Kaminski 14, Kaboklo 13.

Crno-beli završili su meč sa čak 17 izgubljenih lopti, koje su preskupo koštale u ovako važnjh utakmici. To što je Partizan dobio bitku u skoku i imao 18 ofanzivnih skokova (13 više od gostiju) nije na kraju napravilo razliku, već ogroman broj kikseva na momente dekoncentrisanih domaćih igrača. Gubili su loptu i neposredno posle tajm-auta Željka Obradovića u četvrtoj četvrtini, što se zaista retko događa.

22:39

Partizanu se sada komplikuje sve!

Crno-beli imaće sada komplikovaniji put ka Top 10 fazi!

22:33

Šta se dogodilo Partizanu!?

Malo ko je mogao da pomisli da će Partizan da se potpuno slomi kada je u završnici treće četvrtine imao vođstvo od čak "plus 13", u generalno tvrdoj utakmici. Pogodio je tada Frenk Kaminski, Arena je slavila i činilo se da su i pobeda i Top 10 nadohvat ruke.

A, onda je Olimpijakos potpuno preuzeo kontrolu i nije bilo načina da se Partizan uspravi posle niza padova. Željko Obradović je pozivao tajm-aute, dozivao igrače, ali Najdžel Vilijams Gos i saigrači su pogađali, kažnjavali sve propuste (čak dve izgubljene lopte odmah posle tajm-auta) i na kraju napravio korak ka prednosti domaćeg terena u plej-ofu.-

22:30

KRAJ UTAKMICE, OLIMPIJAKOS JE POBIJEDIO PARTIZAN

Partizan je izgubio od Olimpijakosa 69:74, tako što je u poslednjoj četvrtini dao samo 10 poena, a primio čak 28!

22:29

Olimpijakos potvrđuje pobjedu

Mustafa Faul koristi bacanja za 74:69 na šest sekundi do kraja. Olimpijakos je ubacio 28 poena u poslednjoj četvrtini i dobio ju je rezultatom 28:10!

22:26

Promašaji Partizana, Olimpijakos kontroliše situaciju

Vilijams Gos je sa linije penala doneo Olimpijakosu vođstvo od četiri poena razlike (73:69). Kaminski je prethodno promašio trojku za vođstvo, Doužer i Ponitka šuteve posle ofanzivnih skokova za izjednačenje...

22:24

Frenk Kaminski!

Finta, prodor i koš preko dvojice igrača - 69:69! Još 35 sekundi!

22:23

Olimpijakos vodi 79:77 na početku posljednjeg minuta

Gos je promašio trojku, a Larencakis je uhvatio ofanzivni skok, iznudio faul i potom iskoristio jedno slobodno bacanje

22:22

Kako važan koš Doužera!

Naskok na poludistanci i pogodak za 67:68! Još minut i 15 do kraja.

22:20

Panter gubi loptu, Vokap krade i kažnjava

Olimpijakos vodi poen razlike (66:65) na 1:45 do kraja.

22:18

Kevin Panter, Partizan vodi!

Utrčao je Partizanov kapiten u reket gostiju i pogodio o tablu za 65:64, na 2 i po minuta do kraja!

22:17

Kevin Panter pogodio je dva bacanja

Partizan je na 63:64 dok počinje 38. minut meča.

22:16

37' Traje agonija Partizana u 4/4

Odmah posle tajm-auta crno-beli su izgubili loptu, Olimpijakos je to kaznio polaganjem za vođstvo gostiju 64:61.

22:14

Veliki kiks Partizana, Olimpijakos vodi

Papanikolau imao je "brisani" put ka košu, a Željko Obradović je odmah zatražio tajm-aut zbog kiksa svoje odbrane. U četvrtoj četvrtini rezultat je 16:2 za Olimpijakos!

22:12

Vilijams-Gos preko Avramovića, poen razlike

Partizan imka prednost 61:60 na tačno pet minuta do kraja

22:10

Partizan konačno pogađa!

Kaboklo izbacuje loptu u kontru, a tamo Ponitka poentira za 61:58 na šest minuta do kraja!

22:10

Olimpijakos vodi 12:0 u posljednjoj četvrtini

Na 6:50 do kraja meča, na semaforu piše 59:58 za Partizan, jer je Tomas Vokap pogodio uz faul i dobio dodatno slobodno bacanje

22:08

33' Problemi za Partizan, Olimpijakos na "minus 4"

Vilijams-Gos pogodio je o tablu, za Partizanovih četiri poena prednosti (59:55) i za nastavak serije Olimpijakosa

22:04

32' Kaminski promašuje trojku, Olimpijakos u naletu

Napravili su Grci brzih "4:0" na startu poslednje četvrtine, pa je Partizanovo vođstvo sada 59:50

21:58

Kaminski uz zvuk sirene, kako je Željko htio!

Doužer za Kaminskog, a on pogađa za "plus 13" na kraju treće četvrtine, 59:46! Crno-beli na pravom putu uoči poslednjih 10 minuta.

21:55

Teška trojka Vilijams-Gosa

Plejmejker je pogodio uz zvuk sirene, za Olimpijakosovih "minus 10" dok se bliži kraj treće četvrtine (još minut i po)

21:50

Pi-Džej Doužer!

Partizan razbija Olimpijakos, 52:38 u 27. minutu!

21:46

Kaboklo i Kaminski za "plus 10"

Partizan ima 46:36 na polovini treće četvrtine, posle serije odličnih poteza Bruna Kabokla i Frenka Kaminskog u napadu

21:43

Sjajan start Kabokla - koš uz faul

Pogodio je Partizanov centar uz prekršaj Fala i potom promašio slobodno bacanje, za 42:34 u 23. minutu

21:24

Veliki kiks Partizana u odbrani, uz zvuk sirene

Olimpijakos je opet uspeo da pogodi u poslednjim sekundama četvrtine. Košarkaši Partizana sudarili su se međusobno, a Vilijams Gos je lako kao na treningu pogodio polaganje. Željko Obradović bio je jako ljut zbog toga.

21:23

Dobra vijest za Partizan iz Evrolige!

Košarkaši Partizana u poluvremenu u Areni saznaće odličnu vijest iz Kaunasa!

21:22

Još slobodnih bacanja, Doužer!

Doužer je na 8,3 sekunde do kraja iskoristio peto i šesto uzastopno bacanje za Partizan za maksimalnu prednost, "plus 10"

21:20

Nesportski faul Mekisika!

Partizan vodi 38:30 na 19 sekundi do kraja jer je Ponitka iskoristio čak četiri slobodna bacanja zaredom i imaće uz to loptu crno-beli.

Snažno je faulirao Mekisik Ponitku, a onda je nastavio kontakt i još jednim grubim potezom napravio nesportski prekršaj.

21:13

Doužer uz zvuk sirene!

Težak, težak napad i još teži šut, a onda - bum, trojka! Partizan vodi 31:28 na dva minuta do poluvremena

21:09

Niz slobodnih bacanja gostiju - neriješeno

Šekil Mekisik iskoristio je dva slobodna bacanja i izjednačio na 28:28 na tri minuta do poluvremena

21:04

15' Partizan je zastao

Olimpijakos je kaznio dve izgubljene lopte crno-belih, primakao se na 25:23, a Željko Obradović je pozvao tajm-aut. Crno-beli su u drugoj četvrtini izgubili pet lopti za četiri i po minuta

20:59

Ovo je pravi Kevin Panter!

Doneo je kapiten Partizanu vođstvo 25:20 i još jednom pokazao kako je sjajan poenter sa poludistance. Njegov četvrti pogodak iz igre na večerašnjoj utakmici

20:51

Vilijams Gos vraća Olimpijakos u igru

Poenima bivšeg plejmejkera Partizana, Olimpijakos smanjuje razliku na "minus 5" na kraju prve četvrtine

20:51

Ovakav Partizan Željko hoće!

Ne semaforu je 22:13, posle šestog poena Kevina Pantera i snažnog prodora Frenka Kaminskog! Sjajno igraju crno-beli i u odbrani, potpuno kontrolišu skok i na svaki način kontrolišu igru u uvodnoj fazi meča.

20:48

Frenk Kaminski pogađa trojku, opomena za Obradovića

Partizan čvrsto brani prednost na startu meča. Dok počinje osmi minut, crno-beli imaju 16:11. Željko Obradović opomenut je zbog prigovora da će dobiti tehničku.

20:45

I Doužer se "upisuje" - ofanzivni skok je snaga Partizana

Crno-beli su već uhvatili šest lopti u reketu protivnika, što ih je poguralo ka vođstvu 13:9.

20:42

Već sedam poena Bruna Kabokla

Partizan je poenima snažnog centra poveo 11:9 na početku 6. minuta.

Nekadašnji zatvorenik večeras protiv Partizana

Da li znate za neverovatnu životu priču Šakila Mekisika?

19:56

Ogromna gužva pred Štark arenom

I više od pola sata pre početka, na Novom Beogradu navijači u kolonama ulaze u dvoranu

Izvor: MONDO

19:22

Nikola Milutinov takođe nije u timu

Srpski centar Nikola Milutinov već nekoliko meseci se oporavlja od povrede i takođe neće biti deo tima Olimpijakosa u Areni.

Izvor: Stefanos Kyriazis / Zuma Press / Profimedia

19:17

Otkriven status Zeka Ledeja

Partizanov krilni centar Zek Ledej neće biti u timu protiv Olimpijakosa

19:04

Olimpijakos sa trenerom Barcokasom

Iako je bilo najava da trener Olimpijakosa zbog bolesti nije mogao da dođe u Beograd, već da je ostao u Atini, on je na svom radnom mestu - na klupi Pirejaca

19:01

Olimpijakos bez Petruševa

Srpski centar Filip Petrušev povredio se na utakmici Olimpijakosa u Evroligi i zbog toga nije mogao sa saigračima za Beograd.

Izvor: Stefanos Kyriazis/IPA Sport / ip / IPA / Profimedia

17:21

Da li će Zek Ledej biti u timu?

"Svi su zdravi. Ledej nije na treningu, nisam ga ni ja video", rekao je Željko Obradović o Zeku Ledeju.

Amerikanac je odsutan dve nedelje, jer mu je klub sredinom marta dopustio da ode u SAD zbog smrti oca. Propustio je utakmice protiv FMP-a, Baskonije, Reala i Studentskog centra. Na trening je stigao u sredu uveče, ali je teško predvideti da li će biti  timu.

17:17

I gosti iz Hrvatske u Štark areni

Utakmicu će kao posebni gosti crno-belih gledati legende jugoslovenske, hrvatske i svetske košarke, Dino Rađa i Toni Kukoč

Izvor: Jamie Sabau / Getty images / Profimedia

16:52

Ovako izgleda tabela

Standings provided by Sofascore

16:48

Dobro došli u tekstualni prenos

Partizan - Olimpijakos, od 20.30 časova. Crno-beli igraju za plasman u Top 10, gosti igraju za prednost domaćeg terena u plej-ofu. Sigurno će biti spektakl, pratite ga uz MONDO.