Crvena zvezda je imala i 16 poena prednosti protiv Reala - i ostala je bez pobjede.

Real Madrid Crvena zvezda Evroliga uživo prenos  Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

Zamalo. U tu riječ mogla bi da stane partija Crvene zvezde protiv prvaka Evrope Real Madrida, ali i čitava sezona u Evroligi.

Ponovo je malo nedostajalo crveno-bijelima da dođu do pobjede i ponovo su kada je bilo najvažnije zakazali, dozvolivši znatno iskusnijem protivniku da lako neutrališe 16 poena razlike i dođe na kraju do pobjede - 101:94.

Hanga i Nedović bili su najbolji igrači Zvezde, ali su njihovim greškama u posljednjih tridesetak sekundi "poklonili" pobjedu Realu, preko Muse i Hezonje, ali nema im se šta zamjeriti jer su gotovo sve vrijeme bili u igri i da nije njih bilo - pitanje je da li bi crveno-bijeli uopšte mogli da se nadaju iznenađenju.

Došli su bez plejmejkera u Madrid i natjerali su prvaka Evrope da se preznoji, ali joj je ipak nedostajalo još malo da ih šokira.

Na kraju je Nedović meč završio sa 30 poena, četiri skoka i pet asistencija, dok je Adam Hanga dodao 22 uz još šest skokova i sedam asistencija. Svi ostali bili su jednocifreni, ali vrijedi istaći "role" Smarta i Ilića od po devet poena. Sa druge strane Džanan Musa je ubacio 30 poena, uz još četiri skoka i dvije asistencije, dok je Mario Hezonja dodao 20.

Tok utakmice pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA.

22:27

KRAJ!

Real Madrid je pobedio Crvenu zvezdu 101:94.

22:24

40' [97:93] - Loše rešenje!

Loš napad Zvezde, Nedović je promašio ceo koš. Do kraja 23 sekunde.

22:20

40' [96:93] - Real pred pobedom

Velika greška Hange u organizaciji napada, Hezonja je ukrao loptu i zakucao u kontri. Do kraja 31 sekunda!

Izvor: Profimedia

22:17

39' [92:93] - Rafali!

Kakva trojka Hange, preko osam metara je bilo. A onda mu vraća Hezonja...

22:14

38' [88:89] - Preokret, opet! Pa opet... I opet...

Preokret za minut, Musa je doneo prednost Real Madridu sa "penala", pa Ilić trojkom Zvezdi, a onda Musa pogađa uz faul Bolomboja i sa slobodnih bacanja opet vodi Real.

22:10

36' [80:85] - Još četiri i po minuta!

Može li Crvena zvezda da sačuva prednost? Čeka nas drama u Madridu.

Izvor: Nik Moder/Sportida

22:02

33' [75:82] - Budi se opet Zvezda!

Sjajna igra Nedovića u ovom trenutku, serija 7:0 za Zvezdu. Ima 29 poena Nedović i još asistira i Bolomboju za divan koš.

21:58

30' [72:75] - Hanga!

Čudan kraj četvrtine, Hanga na kraju treće četvrtine postiže poene u poslednjoj sekundi. Tri razlike, a bilo je i +16!

21:54

29' [67:73] - Topi se prednost!

Trojka preko Jabuselea, pa Hezonje, usput i tehnička Nedovića. Očas posla je ispuštena prednost, a onda koš Nedovića uz faul.

21:51

28' [61:70] - Sad se Real zaigrao

Mini-serija sada Real Madrida od 6:0, zategli su i odbranu, čeka se odgovor Zvezde.

21:44

27' [54:70] - Još veća prednost!

Hanga, Smart, Davidovac... Svi su se uključili i Zvezdina prednost samo raste!

21:37

25' [49:59] - Najveća prednost!

Flouter sjajnog Hange preko Tavaresa, pa nakon +10 Mateo mora da traži tajm-aut.

21:34

23' [48:55] - i dalje Nedović!

Vrlo je raspoložen Nedović, ubacio je sad trojku, pa imao dobar prodor za 23. poen, za sedam razlike.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

21:19

20' [44:47] - Vodi Zvezda!

Dobra završnica Zvezde u Madridu, pa uz 18 poena Nemanje Nedovića ima vođstvo. Prema rečima najefikasnije igrača Zvezde, mogu do pobede ako zadrže protivnika na 40 poena u drugom poluvremenu.

21:05

17' [35:38] - Preokret!

Novi preokret, dobra energija Gilespija u odbrani, pa onda doprinos i u napadu. Nakon koša Davidovca, Mateo traži tajm-aut da smiri ekipu.

20:58

14' [35:29] - Budi se Real!

Brzo se igra u ovim trenucima, a Jabusele je nadjačao igrače Crvene zvezde i ponovo okrenuo rezultat u korist svoje ekipe. Nakon zakucavanja Hezonja i tajm-aut Sferopulosa, a onda i tenzije zbog pozicije Smarta pri košu Hrvata.

20:49

10' [20:21] - Nedović!

Smenjivale su se ekipe u vođstvu, probudio je Musa igrače Real Madrida, ali košem Nemanje Nedovića za tri poena (ukupno sedam), kojom je napravljena serija 8:0, Zvezda je dobila prvu četvrtinu. Minimalno, ali ju je dobila. Za to vreme u Evroligi je pao rekord takmičenja, i to u Istanbulu.

20:37

4' [5:10] - Dobar pоčetak Zvezde!

Lepo igra Zvezda, razigrali su se Nedović i Ilić i za sada energetski se vidi jasna razlika u nastupu dva tima.

20:33

2' [3:4] - Kuca i Ilić!

Dobar početak Zvezde, rasterećeno deluju igrači, a Dalibor Ilić je moćno zakucao u reketu Reala i to pored Endiajea.

20:27

Startne petorke!

CRVENA ZVEZDA: Nedović, Hanga, Ilić, Gedraitis i Bolomboj.
REAL MADRID: ALosen, Gonzales, Musa, Tavares i Endiaje.

20:22

Oslabljen i Real Madrid!

Fakundo Kampaco neće igrati za Real Madrid protiv Crvene zvezde. Kao što znamo, za Zvezdu sem Teodosića ne igraju ni Topić, Tompkins i Jago dos Santos.

19:30

Zvezda bez Teodosića!

Crveno-beli neće moći da računaju na najboljeg igrača Miloša Teodosića koji je ostao u Beogradu. Teodosić je primljen čak i u bolnicu i nije bilo potrebe da se rizikuje sa njegovim nastupom.

19:15

Dobro došli u MONDO live!

Crvena zvezda večeras od 20.30 gostuje Real Madridu u okviru 32. kola Evrolige. Iako su crveno-beli bez ikakvih šansi za prolazak u nastavak takmičenja, možda bi iz rasterećenja mogli da odigraju dobro na gostovanju i tako se na lep način oproste od ove sezone u Evroligi. Ipak, Real Madrid je šampion Evrope i trenutno najbolji tim na kontinentu...

Ostanite uz MONDO, pratićemo meč Real Madrid - Crvena zvezda uživo iz minuta u minut.