Osma titula regionalne lige za banjalučki Vrbas: Stigle čestitke od Željka Obradovića i Dragana Bajića

Igrači Košarkaškog kluba invalida Vrbas po osmi put pobjednici su NLB lige. U 16. po redu finalu odigranom u Ljubljani savladali su KIK Zmaj 89:73 (21:9, 21:18, 26:21, 21:25).

KKI Vrbas osvojio osmu titulu NLB lige Izvor: KKI Vrbas Banjaluka, promo

Na ovaj način uspjeli su da im se revanširaju za poraz u prošlogodišnjem finalu. Nema sumnje da su igrači najzaslužniji za ovu rekordnu titulu, ali i stručni štab kao i predsjednik kluba Marinko Umičević. Treba istaći da su čestitku odmah uputili Željko Obradović, trener košarkaša Partizana i Dragan Bajić, bivši trener Igokee.

Banjalučani su odmah na početku stavili do znanja rivalu da ih u ovom meču zanima samo pobjeda. Poveli su 5:1, 13:7, da bi poslije prvih 10 minuta bilo 21:9. Tim iz Gradačca malo se trgnuo u drugom periodu kada su smanjili na 31:25. Nakon toga si igrači Vrbasa ponovo dominirali i nemilosrdno punili protivnički koš. Poslije prvog poluvremena bilo je velikih 42:27 za tim trenera Gorana Matića.

Silovito su Banjalučani krenuli u trećoj četvrtini u kojoj su se raapucali Švraka i Štimac, te je u 24. minutu bilo 54:36. Pred sam kraj ovog dijela igre bilo je i 64:41, a nakon 30. minuta na semaforu dvorane Tivoli pisalo je 68:48. Malo je došlo do opuštanja u posljednja četiri minuta, ali je KKI Vrbas na kraju potpuno zasluženo došao do trijumfa, 89:73.

U pobjedničkom timu najefikasniji bio je Vlado Švraka sa 26 poena, a u poraženom Enes Kamberović koji je dao 24 poena.

U društvu predsjednika KKI Vrbas Marinka Umičevića utakmicu su pratili Martin Žilnik i Benjamin Fugina, vlasnici Tvornice obuće Bema koja je generalni sponzor kluba.

Za MVP proglašen je Ramo Rekanović iz KK OSI Paramont i on je najbolji strijelac. U idealnu petorku izabrani su: Kuzmanović, Štimac (Vrbas), Rekanović, Čolić (KK OSI Paramont) i Kuduzović (Parasport Slovenija).