KKI Vrbas poražen u finalu turnira u Kazanju, dva prvotimca Banjalučana u najboljoj petorci!

Banjalučanima su pripale srebrne medalje.

KKI Vrbas poražen u finalu turnira u Kazanju Izvor: KKI Vrbas

Košarkaški klub invalida Vrbas nije uspio da dođe do trofeja na jakom turniru u Kazanju izgubivši u odlučujućem meču od Krila Barse rezultatom 72:70.

Domaći su poslije prvih pet minuta vodili 8:4 i tajm-autom reagovao je trener Matić. To je dalo rezultat jer je minut kasnije bilo 8:8, a potom je uslijedio preokret zahvaljujući Demiroviću koji je jedini pogađao u prvom periodu, pa je na semaforu stajalo 16:13.

Rusi su trojkom Kočekova uspjeli da poravnaju na 16:16 što je bio rezultat prve četvrtine. Dugo je u drugom periodu bilo neizvjesnosti, da bi domaći u finišu stekli prednost od devet poena (41:32).

Iako su domaći na početku trećeg perioda vodili 43:32, to nije demoralisalo Banjalučane koji su zaigrali mnogo bolje. Tako su 33. minutu poveli 61:59, te se do samog kraja vodila se velika borba, iz koje je kao pobjednik izašao protivnički tim.

Vladimir Kučev je u pobjedi učestvovao sa 19 poena, dok je kod Vrbasa sjajan bio Ademir Demirović koji je postigao čak 41 poen.

Demirović je, kao i Vlado Švraka, izabran u idealnu petorku turnira, dok je MVP Vasilij Kočekov.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!