Crvena zvezda pobijedila Pariz na startu evroligaške sezone.

Evroliga Pariz Crvena zvezda uživo prenos Izvor: ANNE-CHRISTINE POUJOULAT / AFP / Profimedia

Crvena zvezda je započela novu sezonu u Evroligi pobjedom u Parizu - 80:77! Nevjerovatna utakmica, preokret, nadoknadila je zaostatak od 13 poena i uspjela da slavi poslije dramatične završnice! Heroj je svakako bio Nemanja Nedović koji je povukao kada je bilo najpotrebnije i ujedno je bio i najefikasniji akter meča.

Odličan je bio i Nikola Kalinić koji je pogodio jednu od ključnih trojki, uz zvuk sirene za istek napada, a onda je u posljednjim sekundama Kenan bio siguran izvođač penala i potvrdio je trijumf. Uspjela je Zvezda da upiše prvi trijumf u elitnom takmičenju i da pokaže da se ne predaje i kada stvari nisu išle tako dobro u jednom dijelu susreta.

Pariz: Šorts 16 (4as), Malkolm 6, Hifi 12, Vord 9, Kavalijer, Si, Erera, Karacer 3, Lo 12, Hejs 10 (5sk), Jantunen 9 (6sk), Outara

Crvena zvezda: Mekintajer 9 (7as, 6sk), Kenan 14, Davidovac,Mitrović 7 (4sk), Kalinić 9 (5sk), Dobrić 2, Bolomboj 6 (11sk), Daum 4 (5sk), Gedraitis 5 (4sk), Plavšić 1, Nedović 21 (5/6 za tri), Jago 2 (3as, 3 izg.l)

22:59

Pobjeda!

Trojka uz zvuk sirene nije ušla, Zvezda je pobijedila - 80:77!

22:58

40' - Penali Kenana

Kenan je ušao u igru, potrošio je četiri sekunde prije nego što je Šorts stigao da napravi faul, još 3.9 sekundi do kraja meča, Kenan je dao oba penala - 80:77!

22:57

40' - Tajm-aut Sferopulosa

Još osam sekundi je ostalo, Sferopulos traži tajm-aut, Zvezda ima minimalnu prednost - 78:77!

22:56

40' - Nedović pravi faul

Nedović pravi pametan faul i sprječava eventualnu trojku domaćina, Ifi je pogodio oba penala, još osam sekundi - 78:77!

22:55

40' - Mekintajer polovičan

Mekintajer je polovičan sa penala, još 11 sekundi do kraja, Zvezda vodi - 78:75!

22:54

40' - Čekaju se penali Mekintajera

Mekintajer je uhvatio loptu poslije promašaja Ifija, tajm-aut prije njegovih penala - 77:75.

22:52

40' - Promašuje Mekintajer

Mekintajer promašuje, Kalinić pravi faul na Ifiju, još 13 sekundi, Zvezda vodi poslije jednog poena Ifija sa penala - 77:75.

22:50

40' - Hejsu ispada lopta!

Hejs je bio viši u skoku, Pariz je imao napad, ali je Hejs izbacio loptu u aut u pokušaju da zakuca na pas Šortsa. Zvezda vodi, Sferopulos traži tajm-aut - 77:74!

22:48

40' - Spliter traži "čelendž"

Spliter je tražio "čelendž", sudije su mu objasnile da nema pravo za to, da to nisu pravila u Evropi, da nisu ista kao u NBA ligi. Skakaće za loptu Gedraitis i Vord.

22:48

39' - Kalinić maši zicer

Kalinić je promašio zicer, ali se Zvezda izborila za novi napad, Mekintajer nije pogodio za tri, Šorts polaže loptu u koš - 77:74!

22:47

38' - Ovako je Kalinić pogodio

Pogledajte majstoriju Kalinića uz zvuk sirene.

22:45

38' - Šorts poentira, vraća Mekintajer!

Šorts dolazi do poena sa poludistance, pa Mekintajer uzvraća istom mjerom - 77:72!

Izvor: Profimedia

22:45

37' - Bolomboj se vratio, Luka ima četiri lične

Četvrta lična Mitrovića, Bolomboj se vratio na parket, obojica imaju po četiri lične greške - 75:70 za Zvezdu.

22:43

37' - Mitrović nije imao sreće

Mitrović je nabacio loptu na obruč, ali je izašla iz obruča, Gedraitis je isto prošao, lopta nije prošla kroz obruč. Vord promašuje za tri - 75:70 za Zvezdu.

22:42

36' - Majstorija Mitrovića!

Kakav potez Mitrovića, uhvatio je loptu u reketu i pogodio u svom stilu, Spliter traži tajm-aut, Zvezda vodi - 75:70!

Izvor: Federico Pestellini / Panoramic / Profimedia

22:39

35' - Kalinić uz zvuk sirene!

Kalinić pogađa trojku uz zvuk sirene sa oko devet metara, Parižani pokazuju da je vrijeme isteklo, ali sudije pokazuju da nije. Zvezda vodi - 73:70!

Izvor: ANNE-CHRISTINE POUJOULAT / AFP / Profimedia

22:37

35' - Trojka Nedovića!

Nevjerovatni Nemanja Nedović, vraća trojku i vraća prednost Zvezdi, ali Lo potom pogađa za izjednačenje - 70:70. Još pet minuta do kraja.

22:37

34' - Trojka Ifija

Poslije greške Mekintajera Ifi pogađa za tri i vraća prednost domaćem timu - 68:67.

22:36

34' - Kalinić igra i pleja, Kenan na klupi

Kalinić igra i na poziciji plejmejkera, a Mekintajer gruheši prilikom dodavanja. Kenan je i dalje na klupi.

22:35

34' - Nedović!

Majstorija Nedovića, trojka iz teške pozicije, vratio je trojku - 67:63!

22:34

34' - Šorts se vratio na teren

Najbolji igrač domaćeg tima vratio se na parket poslije zabrinjavajućeg pada. Izgleda da nije bilo toliko strašno kao što je djelovalo u prvi mah. Jantunen daje trojku, Zvezda ima minimalno vođstvo - 64:63.

22:33

33' - Šorts legao na parket, izašao iz igre

Najbolji igrač Pariza Ti Džej Šorts ostao je da leži na parketu. Izašao je van parketa uz pomoć fizioterapeuta i masiraju mu nogu, djeluje da je zglob u pitanju. Gedraitis je za to vrijeme dao oba penala - 64:60 za Zvezdu.

Izvor: Sportklub/Printscreen

22:31

32' - Nedović uz zvuk sirene!

Nedović pogađa uz zvuk sirene, Outara izlazi u aut u pokušaju da uhvati loptu, Zvezda vodi - 62:60!

22:29

31' - Mekintajer i majstorija

Majstorski dupli pas i poeni Mekintajera, pa poeni poslije ofanzivnog skoka na drugoj strani - 60:60.

22:27

30' - Kraj treće četvrtine - izjednačenje!

Nedović je dao trojku, Outara nije uspio da uzvrati, posljednji napad u dionici imala je Zvezda, Mitrović je pogodio uz zvuk sirene za izjednačenje - 58:58!

22:25

30' - Četvrta lična Bolomboja

Sudije su poslije gledanja snimka ustanovile da lopta ostaje za Pariz, a Bolomboj je napravio četvrtu ličnu u pokušaju da spriječi poene Šortsa koji je dao oba penala, a Mitrović je zamijenio Džoela - 58:53.

22:22

30' - Sferopulos traži "čelendž"

Bolomboj je izbio loptu i spriječio lake poene Hejsa, ali je pokazao da je od protivničkog centra ipak otišla u aut. Sferopulos je odlučio da traži video provjeru, tako da sudije gledaju snimak, Pariz vodi - 56:53.

22:20

29' - Trojka Vorda

Vord pogađa trojku i prekida seriju Zvezde - 56:51.

22:20

28' - Uključio se i Nedović

Nedović je iznudio faul, pa pogodio dva penala - 53:51. Serija Zvezde od 11:0.

22:18

27' - Kalinić!

Poslije tajm-auta Šorts promašuje, a Kalinić ispravlja promašaj Mekintajera - 53:49!

22:14

26' - Nesportska na Kaliniću

Nesportska lična na Kaliniću koji je polovičan sa penala, a onda Mekintajer pogađa u kontri - 53:47.

22:12

25' - Koraci Dauma

Daum pravi grešku u vođenju lopte, Pariz vodi, tajm-aut Sferopulosa - 53:40 za Pariz.

22:09

25' - Vode Parižani

Umjesto smanjenja zaostatka, razlika je još veća, Pariz vodi - 51:38. Na tribinama je i Duško Ivanović, bivši trener Zvezde, njegov sin Stefan je na klupi Parižana.

22:03

23' - Vord pod faulom

Mitrović blokira Vorda, pa lopta ostaje kod njega, a on iz druge šanse pogađa pod faulom, daje dodatno bacanje i donosi dvocifrenu prednost Parižanima - 47:37!

22:02

22' - Velika greška Jaga

Loš napad Zvezde, Jago nije uspio da šutne za 24 sekunde, Pariz vodi - 44:35.

22:01

21' - Treća lična Bolomboja

Promašaj Dauma sa poludistance, Bolomboj hvata loptu, promašuje, a onda je Bolomboj napravio treću ličnu - 43:35.

Izvor: Panoramic / Sipa Press / Profimedia

21:47

Priznati poeni, Zvezda ima veći zaostatak!

Posle gledanja snimka, sudije su ustanovile da vrijeme nije isteklo, priznat je koš Jantunena, tako da na poluvremenu Pariz vodi protiv Zvezde sa još većom razlikom - 43:35!

21:46

"Nismo igrali odbranu"

Poslije prvog poluvremena pred kamere je stao Nemanja Nedović i dao je kratku izjavu o tome šta je bila razlika, pošto je Zvezda dobro počela meč i povela, pa onda stala.

"Razlika? Prestali smo da igramo odbranu poslije tog početka. Moramo to da ispravimo što prije."

21:46

20' - Poluvrijeme

Završeno je prvo poluvrijeme, Pariz vodi protiv Crvene zvezde, Šorts je u posljednjoj sekundi iznudio faul u napadu na šutu za tri i pogodio je dva od tri, a onda je Jantunen pogodio uz zvuk sirene, a sudije su pokazale da je vrijeme isteklo, čeka se da se provjeri snimak, za sada je - 41:35.

21:42

19' - Jago promašio cijeli obruč

Jago je našao poziciju za šut za tri, promašio je cijeli obruč - 39:35.

21:41

19' - Kenan poentira

Kenan dolazi do poena poslije ofanzivnog skoka Kalinića - 39:35.

21:40

18' - Tajm-aut Sferopulosa

Bolomboj pravi faul u napadu, Šorts poentira, a Sferopulos traži tajm-aut. Zvezda je u problemu - 39:33.

21:36

18' - Ponovo nesportska!

Još jedna nesportska lična, ovog puta Kracer na Plavšiću. Uroš je dao jedan od dva penala, pa je izašao iz igre, vratio se Bolomboj - 37:33 za Pariz.

21:35

18' - Jago se iskupio

Jago poklanja loptu rivalu, pa se iskupljuje poenima iz teške pozicije - 35:32 za domaćina.

21:34

17' - Nesportska

Gedraitis je pokušao da faulira Malkoma i spriječi lake poene, ali nije uspio. Poentirao je, a sudija Paterniko pokazao je da je Rokas napravio nesportsku ličnu. Malkolm je poslije tajm-auta pogodio dodatno bacanje, a Pariz ima i loptu sa strane. Kracev je fauliran i dao je jedno od dva penala - 33:30 za Pariz.

21:30

16' - Gedraitis, pa Lo

Gedraitis pogađa torjku, ali Lo odmah uzvraća istom mjerom, Zvezda ima minimalno vođstvo - 30:29.

21:29

15' - Nedović spriječio zakucavanje

Mekintajer poentira, a onda Nedović sprječava lako zakucavanje Hejsa koji je potom pogodio oba penala - 26:24.

21:25

14' - Trojka Nedovića

Nedović pogađa trojku i smanjuje minus - 22:20.

21:25

12' - Šortsova majstorija pored Nedovića

Nevjerovatan potez Šortsa, prevario je Nedovića i lagano poentirao, potom je Mekintajer loše dodao loptu za Mitrovića i vrijeme za napad je isteklo - 22:17.

21:21

11' - Šorts poentira

Drugu dionicu otvara Šorts poenima, a Mekintajer srlja i baca loptu u ruke rivala - 20:17.

21:18

10' - Kraj prve četvrtine

Završena je prva četvrtina, Šorts je pogodio, Gedraitis je promašio, pa je Pariz tako stekao prvo vođstvo na meču u posljednjim sekundama - 18:17!

21:15

9' - Lo i Dobrić

Novi poeni Loa, pa onda Dobrić polaže loptu u koš, da bi poslije toga opet Lo pogodio, njegovih sedam poena u nizu - 14:13 za Zvezdu.

21:15

8' - Prva trojka domaćina

Maodo Lo pogađa trojku i smanjuje zaostatak, prva trojka domaćina na meču - 12:9.

21:13

7' - Opet Bolomboj

Bolomboj ispravlja promašaj Gedraitisa i vraća loptu u koš - 12:4.

21:10

6' - Prodor Kenana, pa faul Ifija

Kenan pogađa poslije prodora, Ifi traži faul, a onda sudije pokazuju da je Kenan u pravu i da je košarkaš Pariza namjerno izbacio nogu u namjeri da iznudi faul i njemu je dosuđen faul u napadu. Prvi TV tajm-aut je uslijedio - 10:4 za Zvezdu.

21:10

5' - Kenan za tri

Malo haosa na terenu, pa sjajno dodavanje Bolomboja za Kenana koji daje trojku iz ćoška - 8:4 za Zvezdu.

21:08

4' - Druga lična Dauma

Daum je izašao iz igre, napravio je dvije lične greške, ušao je Gedraitis, a Hejs je dao nove poene - 5:4 za Zvezdu.

21:07

3' - Blokada Bolomboja!

Dva sjajna poteza Bolomboja, poslije zakucavanja uspjeva da udari i blokadu i spriječi zakucavanje Vorda - 5:2 za Zvezdu.

21:07

3' - Bolomboj zakucava

Bolomboj zakucava poslije dodavanja Jaga, prije toga je Hejs poentirao na drugoj strani - 5:2 za Zvezdu.

21:03

2' - Kalinić za tri

Prve poene na meču postiže Kalinić, daje trojku - 3:0.

21:00

Petorke

Crvena zvezda: Jago, Kenan, Kalinić, Daum, Bolomboj

Pariz: Šorts, Outara, Vard, Jantunen, Hejs

20:57

Ceremonija je u toku

Pariz, kao novi član Evrolige, spremio je posebnu ceremoniju pred početak meča i djeluje da će početak utakmice da kasni nekoliko minuta.

20:32

Igrači su na terenu

Igrači su na terenu i zagrijavaju se za početak meča.

20:21

"Pariz ima gotovo sve"

Janis Sferopulos oprezan je pred meč u Parizu.

"Igramo protiv Pariza u gostima i svaki meč u gostima je težak, to znači da moramo da budemo fokusirani, imamo plan kako da igramo i važno je da se držimo tog plana. Pariz je tim koji ima gotovo sve iste igrače kao prošle godine, uz par novajlija, a iako su promijenili trenera igraju vrlo slično", rekao je trener Zvezde.

20:09

Delije okupirale Pariz

Navijači Crvene zvezde okupirali su Pariz i pjevaju navijačke pjesme.

19:53

Maodo Lo velika prijetnja

Kada igra protiv Crvene zvezde Maodo Lo je odlično raspoložen, vidi se to i po broju poena koje je postizao protiv srpskog tima u prošlosti. Tako je na posljednjih šest mečeva davao 32, 24, 2, 22, 17 i 21 poen. Jedini trijumf crveno-bijeli ostvarili su baš u tom meču kada je dao samo dva poena. On je u karijeri igrao za Bamber, Bajern, Albu, Armani i sada je u Parizu.

Izvor: MONDO

19:53

Zvezda bez Teodosića

Miloš Teodosić nije otputovao u Pariz i neće moći da pomogne saigračima. Razlog je suspenzija Evrolige koju je zaradio prošle sezone na meču sa Efesom kada je nasrnuo na sudije.