Nemanja Nedović utišao Moraču i donio pobjedu u drami! Trojkama na uvrede, veliki trijumf ranjene Zvezde

Autor Haris Krhalić

Crvena zvezda pobijedila Budućnost u Podgorici.

Crvena zvezda uspjela je da pobijedi Budućnost u Podgorici poslije prave drame - 75:73! Trajao je meč dva i po sata, dva puta je bio prekidan, predsednik crveno-bijelih Željko Drčelić je izbačen sa meča, Džoel Bolomboj se povrijedio... Vrijeđali su Nemanju Nedovića i spominjali mu suprugu.

Na sve to Nemanja je odgovorio ključnim trojkama i upravo je on bio iks faktor Zvezde u Podgorici. Zaista je bilo svega i svačega u "Morači". Dva prekida, sudije su napustile teren u jednom momentu, pa su isto uradili i igrači Zvezde, na parketu je "prštalo", dvije nesportske na Omiću koji je na kraju ispao i tragičar zbog promašenih slobodnih bacanja.

Budućnost je na poluvremenu imala četiri poena prednosti, dok se u posljednjih 10 minuta ušlo sa rezultatom 58:52 u korist domaćeg tima. Ipak, crveno-plavi su u posljednjoj četvrtini proigrali i nakon mnogo muke upisali treću pobjedu u ABA ligi u pet odigranih utakmica.

Budućnost: Sulejmon 5,Ilić 2, Megi 12, Slavković 3, Tanasković 8 (8sk), Ferel 5, Jovanović 3 (4sk), Drežnjak, Omić 9 (6sk), Rajt 20 (7as), Azubike, Kamenjaš 6 (11sk)

Zvezda: Mekintajer 13 (7as, 7sk), Kenan 6, Teodosić 6, Miatrović, Lazić, Kalinić 5 (5sk, 3as), Bolomboj 8 (4sk), Daum 3, Gedraitis 7,Plavšić 3 (3sk), Nedović 24 (6/8 za tri, 3sk, 3as), Jago