Ekipa Anadolu Efesa stiže na noge Crvenoj zvezdi u 31. kolu Evrolige nakon što su u šampionatu Turske ubacili novu stotku. Efes nije imao milosti prema Turk Telekomu i savladao ga je rezultatom 100:90.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Anadolu Efes u petak od 20 časova u meču 31. kola regularnog dijela Evrolige. Efes u Beogradsku arenu stiže u punom kapacitetu i formi, pošto su pred put u Srbiju isprašili Turk Telekom u domaćem prvenstvu sa 100:90.
Džordan Nvora je bio najbolji pojedinac u svojoj ekipi sa 24 poena, uz pet skokova i tri asistencije. Danijel Oturu je na 19 poena dodao sedam skokova. Pi Džej Doužer (12, 9ast) i Rodrig Buboa (10, 7sk) zaokružuju listu dvocifrenih.
Efes od kraja kup takmičenja ima devet pobjeda i samo dva poraza, od kojih su oba u domaćem šampionatu, dok su u Evroligi nanizali šest uzastopnih pobjeda što im je trasiralo put ka plej-ofu preskočivši u isto vrijeme Partizan i Crvenu zvezdu na tabeli. Ukoliko Efes savlada Zvezdu u Beogradu, praktično će obezbijediti mjesto u prvih šest, dok bi u tom slučaju Zvezdu bacio u još veći problem.
Ako Zvezda izgubi od Efesa crno joj se piše
Zvezda bi tako eventualnim porazom u četvrtak mogla da ostane i bez plej-ina, pošto u posljednjem kolu gostuju Panatinaikosu u Atini koji će juriti pobjedu po svaku cijenu. Pred Zvezdom je težak zadatak da nekako zaustavi zahuhtale Turke, a navijači Partizana su nedavno osjetili moć Efes na svojoj koži. Turci su u grotlu Arene pregazili Partizan sa 32 poena razlike i najavili kraj crno-bijelih u Evroligi ove sezone. Anadolu Efes je posljednji put savladao Zvezdu u Beogradu u novembru 2020. godine - 75:64.