• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Prosjek od igrača, a dobio ugovor kao Lebron Džejms: Svi u čudu na šta su Lejkersi pristali

LA Lejkersi pristali na neobičnu stvar koju je od njih tražio Džekson Hejs.

 Džekson Hejs u ugovoru dobio klauzulu da ne može biti trejdovan Izvor: Imagn Images / ddp USA / Profimedia

Američki košarkaš Džekson Hejs (25, 213 cm) ostaje u LA Lejkersima sa kojima je produžio ugovor na još godinu dana, ali je dobio posebnu klauzulu kakvom rijetko ko u NBA ligi može da se pohvali. U pitanju je "no trade" klauzula po kojoj Hejs ne može nikako da bude trejdovan, što je ekskluzivno pravo koje su recimo prošle sezone imali igrači poput Lebrona Džejmsa u LALejkersima ili Bredlija Bila u Finiksu.

Kako se Hejs izborio za ovo pravo, nikome još nije jasno, s obzirom da se (za sada) radi o vrlo prosječnom NBA košarkašu koji bi teško mogao da izvoljeva takve stvari u ugovoru. Jedina teorija koja se za sada pojavila je da mu je ugovor sredio Bil Dafi, agent koji vodi brigu i o karijerama Luke Dončića i Diandrea Ejtona - inače njegovih saigrača u Lejkersima.

Interesantno je da je Hejs od 2023. godine u Lejkersima i prošle godine imao je epizodnu ulogu. Ukupno, odigrao je 56 utakmica, od čega 35 kao starter, a imao je prosjek od 6,8 poena i 4,8 skokova.

Veću minutažu i ulogu dobio je odlaskom Entonija Dejvisa u Maverikse, međutim to se promijenilo u plej-ofu kada je ponovo bio ne tako važna karika u sistemu. Neće se mnogo promijeniti ni naredne godine, baš zbog dolaska Diandrea Ejtona, ali je očigledno odlučio da makar "miruje" na jednom mjestu, ako već neće mnogo igrati.

Lejkersi su neočekivano pristali na to i tako već sada znaju da će sa njim "izgurati" cijelu iduću sezonu, što bi sada moglo sve više igrača da stavlja u ugovor kao klauzulu.

Možda će vas zanimati

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC