"Zmajevi" u nastavku slomili Šveđane

Košarkaši Bosne i Hercegovine savladali su u nedjelju selekciju Švedske (89:74) u prijateljskom i humanitarnom meču u Zenici, čiji će prihod otići na saniranje šteta od majskih poplava.

Izabranici Duška Ivanovića upisali su novu pobjedu pred početak kvalifikacija za Evrobasket 2015. godine!

"Zmajevi" su u nedjelju bili bolji od Švedske sa 89:74 (21:28, 24:18, 27:16, 17:12).

Protiv selekcije "Tri krune", koju s klupe vodi bosanskohercegovački trener Vedran Bosnić nije baš krenulo najbolje po domaću reprezentaciju u zeničkoj "Areni".

Gosti su u prve dvije četvrtine gosti vodili igru i na odmor otišli s minimalnom prednošću (46:45).

Međutim, u nastavku su Ivanovićevi momci postavili stvari na svoje mjesto riješivši treći period sa +11 (27:16), pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa prednošću "zmajeva" od 10 pogodaka.

U posljednjoj četvrtini, BiH je rutinski uvećala prednost i zabilježila novi trijumf na pripremama. Prethodno su "zmajevi" osvojili međunarodni turnir u Sarajevu, pobijedivši Bjelorusiju i Crnu Goru uz poraz od Italije.

Najefikasniji u ekipi BiH bili su kapiten Mirza Teletović sa 18 pogodaka, Elmedin Kikanović je postigao 15, a mladi centar Jusuf Nurkić koš manje.

U švedskom taboru bolji od ostatka tima bili su Aleksander Lidnkvist i Martin Palmblad sa po 16 poena.

Ivanovićevom timu sada predstoji put u Italiju, gdje će naredne nedjelje igrati na turniru zajedno sa Srbijom, Kanadom i selekcijom domaćina. U kvalifikacijama, koje počinju u avgustu, BiH će odmjeriti snage sa Velikom Britanijom i Islandom.