Mirza Teletović trojkama ''ubio'' Nikse

Reprezentativac Bosne i Hercegovine pružio još jednu sjajnu partiju u dresu Bruklin Netsa. Za 27 minuta provedenih na terenu, Teletović je ubacio ubacio 18 poena, uz odličan šut za tri poena - četiri od šest.

Bruklin Netsi protiv Njujork Niksa stigli su do treće ovosezonske pobjede rezultatom 110:99 (30:20, 25:22, 31:26, 24:31), a reprezentativac Bosne i Hercegovine Mirza Teletović imao je još jedno uspješno veče.

Krilni centar "mrežica" za 27 minuta provedenih na terenu ubacio je 18 poena, a van linije 6.75 imao je odličan procenat šuta. Pogodio je četiri trojke iz šest pokušaja. Uz sve to, sa tri uhvaćene lopte kompletirao je odličnu partiju u dresu Netsa.

...

Prvo ime susreta bio je Deron Vilijams sa 29 poena i šest asistencija, 20 poena ubacio je Bruk Lopez, dok je Džo Džonson imao isti košgeterski učinak kao Teletović, uz sedam skokova. U poraženoj ekipi najbolji je bio Karmelo Entoni, strijelac 19 poena.

Bruklin sada ima skor od tri pobjede i dva poraza i nalazi se na drugom mjestu Atlantik divizije, iza Toronta, koji je sjajno otvorio sezonu i nakon šest odigranih utakmica ima pet pobjeda i samo jedan poraz.

Priliku za četvrtu ovosezonsku pobjedu, Netsi će imati u nedjelju, kada na svom terenu dočekuju Orlando.