Nurkić ne staje

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Još jedna sjajna partija Jusufa Nurkića u dresu Denvera.

Denver je slavio u gostima kod Sakramenta 118:108, a Jusuf Nurkić je u pobjedu ugradio 16 poena i tako izjednačio rekord NBA lige. Uz 16 poena dodao je i osam skokova.

Mirza Teletović je u porazu Bruklina od Filadelfije 90:88 učestovao sa šest poena za 20 minuta.

DEBI RADULJICE

Za ekipu Minesote debitovao je Miroslav Raduljica. Srpski reprezentativac, koji je sa Vulvsima potpisao desetodnevni ugovor, proveo je na praketu 8,34 minuta u porazu svog tima od bivše ekipe Milvokija (98:84) i za to vreme postigao je četiri poena i dva skoka.

Voriorsi su najjači.

Dokazali su to i na meču protiv Klivlenda koji su dobili rezultatom 112:94. Golden Stejt je tako upisao 29. pobedu ove sezone, što ih uz samo pet poraza, svrstava na prvo mesto liste najuspešnijih timova u ligi.

Trio Klej Tompson (24), Stefon Kari (23 i 10 skokova)i Drejmond Grin (10, 11 skokova i osam asistencija) postigao je 57 od ukupno 112 koševa "ratnika" za šestu pobedu u nizu, a 14. kod kuće.

Sa druge strane Lebron Džejms je propustio i ovaj meč zbog povrede što itekako utiče na rezultate Klivlenda, koji je bez najboljeg igrača odigrao sedam utakmica, a dobio samo jednu!

U odsustvu "Kralja" priliku da se iskažu dobijaju drugi, a protiv Golden Stejta najbolje ju je iskoristio Džej Ar Smit, koji je upisao 27 poena. Kajri Irving ubacio je 24 pogotka, dok je Kevin Lav ostvario još jedan "dabl-dabl" učinak - 17 poena i 14 uhvaćenih lopti.