Brajantu uspomene, Siksersima pobeda!

Bek Lejkersa konačno dobio "VIP" tretman u rodnom gradu, a "odužio" se šutom iz igre 7/26. Filadelfija prekinula niz od 28 poraza!

Kobi Brajant 2001. je stigao do svoje druge titule tako što je zajedno sa Šakilom O'Nilom u finalu plej-ofa demolirao Filadelfija Sikserse.

Publika u rodnom gradu to mu nije oprostila, sve do utorka uveče, kada je Ol star bek poslednji put zaigrao u "Vels Fargo centru" kao član gostujućeg tima.

Samo nekoliko dana posle odluke o završetku karijere na kraju tekuće sezone, Brajant je sa Los Anđeles Lejkersima gostovao u Filadelfiji i dobio tretman na kakav ne bi mogle da se požale ni najveće lokalne legende, poput Džulijusa "Dr Džeja" Irvinga.

"Selfiji" sa navijačima, dresovi Lejkersa sa brojem 24 u publici, skandiranje "M-V-P, M-V-P", uramljen dres iz vremena kada je nastupao za obližnju srednju školu Louer Merion Haj, koji su mu uručili njegov tadašnji trener i "Dr Džej", prijatelj Kobijevog oca...

Kobi u Filadelfiji

Brajant je posle utakmice priznao da je bio krajnje ganut dočekom, a emocije je pretočio u furiozan početak, kada je pogodio tri od četiri pokušaja za tri poena i, kako je sam rekao, prisetio se legendarne utakmice protiv Toronta, u kojoj je sa 81 poenom postavio lični rekord.

Međutim, ta utakmica je odigrana u januaru 2006, pre nepunih 10 godina, a Kobi Brajant više nije taj igrač.

"Znao sam da moje noge ne mogu da izdrže 48 minuta u tom ritmu".

Od naredna 22 šuta promašio je čak 18, trojke je ukupno gađao 4/17 i na taj način postignutih 20 poena ustvari su išli u korist domaćeg tima, koji je od 50:58 na poluvremenu stigao do konačnih 103:91.

Time je prekinut niz Siksersa od 28 poraza - negativni rekord svih američkih profesionalnih sportova - započet krajem marta.

Ovu sezonu počeli su skorom 0-18, čime su izjednačili najlošiji start u istoriji lige (Nju Džersi Netsi 2009). Prethodno su izgubili nekoliko utakmica u kojima su tokom poslednje četvrtine imali vođstvo, ali u Lejkersima su konačno dobili "protivnika po meri".