Greg, pusti malo više Bobija

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Srpski centar Boban Marjanović dobio samo dva minuta na parketu. Mirza Teletović upisao 17 poena za 20 minuta.

Boban Marjanović dobija "na kašičicu" minute u NBA ligi.

Nekadašnji centar Crvene zvezde učestvovao je u pobedi San Antonija protiv Inijane 106:92 sa svega dva poena i isto toliko skokova. Da je veče za popularnog "Bobija" bilo u znaku broja dva, potvrđuje i broj minuta provedenih na parkatu. Izdvaja se i jedna blokada gorstasa Teksaša.

I pored toga što Marjanović nije u prvom planu kod trenera Grega Popovića, "mamuze" ove sezone imaju drugi najbolji početak u ostoriji franšize. San Antonio je do 16. pobede na svom parketu predvodio Kavaji Lenard sa 24 poena, šest skokova i pet asistencija, dok je Toni Parker postigao 15.

Sparsi imaju 24 trijumfa i pet poraza, dok Indijana iz 27 utakmica ima 16 pobeda.

Ekipa Nemanje Bjelice, Minesota, na gostovanju protiv Bostona nije uspela da zabeleži treću pobed u nizu. Boston je slavio sa 113:99, a Bjelica je na parketu proveo četiri i po minuta.

Boston je predvodio Keli Olinik sa 19 poena, a Džej Krauder ostvario je "dabl-dabl" učinak od 18 poena i 10 skokova

U ekipi Minesote najefikasniji bio je Endrju Vigins sa 26 poena, dok je jedan manje postigao Karl-Entoni Tauns. Bjelica je upisao po jednu grešku i asistenciju.

Bostonu je ovo bila 15. pobeda, a uz to ima 13 poraza, dok Minesota ima skor 11/17.

Kevin Durent ubacio je odlučujući koš na 5,8 sekundi do kraja za pobedu Oklahome od 100:99 nad Los Anđeles Klipersima u najuzbudljivijem meču večeri u NBA ligi. Klipersi su potom imali šansu da izjednače, ali je Durent izblokirao Krisa Pola.

Ipak, najzapaženiju ulogu imao je Rasel Vestbruk u bitnom trijumfu Oklahome. On je postigao 33 poena uz sedam skokova, dok je Durent dodao 24, uz devet uhvaćenih lopti. S druge strane, istakao se Pol sa 32 poena i 10 skokova, a po 15 su postigli Blejk Grifin i Džej-Džej Redik.

Oklahomi je ovo bila 19. pobeda uz devet poraza, dok LA Klipersi imaju 16 trijumfa i 13 poraza.

Hjuston je pokazao da je u usponu forme, pošto su sa 102:95 na svom parketu savladali Šarlot i zabeležili treću uzastopnu pobedu. Najzaslužniji za pobedu u domaćoj ekipi bio je Džejms Harden sa 36 poena i sedam skokova, dok je Terens Džons postigao 17. U ekipi Šarlota istakao se Kemba Valker sa 14 poena, Džeremi Lin dodao je 13, a po 12 su ubacili Marvin Vilijams i Frank Kaminski. Hjuston posle dosta vremena ima pozitivan odnos trijumfa i poraza - 15/14, dok Šarlot iz 27 utakmica i 15 pobeda.

Iznenađenje večeri priredio je Bruklin, koji je sa 105:102 savladao Čikago na gostovanju, Vašington je sa 113:99 bio bolji od Sakramenta, Atlanta je pobedila Portland sa 106:97, dok je Orlando sa 107:99 bio bolji od Njujorka.

Juta je sa 110:89 trijumfovala protiv Finiksa, a Mirza Teletović je nastavio sa odličnim partijama. Za 20 minuta provedenih na parketu bh. košarkaš je upisao 17 poena i sedam skokova.