Sjaj i očaj Mirze Teletovića

Bh. reprezentativac u porazu od Dalasa pogodio samo tri šuta iz 11 pokušaja, postigao 14 poena, od čega 10 u prvom poluvremenu.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Mirza Teletović dobro je otvorio susret sa Dalasom, ali je u drugom poluvremenu uslijedio neshvatljiv pad.

Finiks je doživio novi poraz, već 35. u sezoni i sa svega 14 pobjeda jedna su od najlošijih ekipa u zapadnoj konferenciji. Sa Minesotom dijeli pretposljednje mjesto, ispred neprepoznatljivih LA Lejkersa.

Dalas je bio bolji i ubjedljivo slavio 91:78, uz sjajnu partiju Derona Vilijamsa (27 poena).

Teletović je na kraju susreta imao 14 poena, ali je pogodio samo tri šuta, dva za tri poena odmah na početku utakmicu, jednu dvojku, te šest slobodnih bacanja, gdje nije imao promašaja. Ipak, u nastavku je promašio skoro sve (četiri poena u drugom poluvremenu).

Devin Buker sa 19 poena bio je najefikasniji u timu poraženih.

Iako su Sansi prvu četvrtinu riješili u svoju korist 23:21, u preostale tri je viđena daleko bolja igra Maveriksa, a na kraju i siguran trijumf.