Žrijebom u Minhenu određeni su parovi kvalifikacija novoformirane FIBA Lige šampiona za košarkaše. Prvi meč u Laktašima.
Bh. šampion Igokea u prvom kolu kvalifikacija za FIBA Ligu šampiona igraće protiv crnogorskog Mornara, odlučeno je današnjim žrijebom u Minhenu.
Prvi meč na programu je 27. septembra u Laktašima, a revanš dva dana kasnije u Baru.
Pobjednika u drugom kolu očekuje mnogo teži rival, turski Bešiktaš (4. i 6. oktobra), dok će poraženi takmičenje nastaviti u FIBA Evrokupu.
Ekipa iz Bara prošlu sezonu u crnogorskom šampionatu okončala je na drugom mjestu, iza podgoričke Budućnosti, a upravo su ove dvije ekipe igrale i finale Kupa Crne Gore. I tu su bili uspješniji košarkaši iz Podgorice.
Mornar će ove sezone debitovati u Jadranskoj ligi.
PAROVI PRVOG KOLA KVALIFIKACIJA:
Regija A:
Baken Bers (Danska) - Dinamo Sasari (Italija)
Porto (Portugal) - Juventus (Litvanija)
Benfika (Portugal) - Palakanestro Vareze (Italija)
Donar Groningen (Holandija) - BC Tartu (Estonija)
Kataja (Finska) - Sjodertalje (Švedska)
Regija B:
Rilski (Bugarska) - Tsmoki Minsk (Bjelorusija)
Igokea (BiH) - Mornar Bar (Crna Gora)
Oradea (Rumunija) - Previdža (Slovenija)
Petrolina AEK (Kipar) - Kluž (Rumunija)
PAROVI DRUGOG KOLA KVALIFIKACIJA:
Regija A:
Rizen (Njemačka) - Porto/Juventus
Benfika/Vareze - Solnok (Mađarska)
Kataja/Sjodertalje - Proksimus Spirou (Belgija)
Donar/Tartu - Baken/Dinamo Sasari
Regija B:
Ušak (Turska) - Petrolina AEK/Kluž
Ironi Naharija (Izrael) - Rilski/Tsmoki
Lukoil Akademik (Bugarska) - Oradea/Previdža
Igokea/Mornar - Bešiktaš (Turska)
U slučaju da eliminiše oba protivnika u kvalifikacijama, i Mornar i Bešiktaš, Igokea će biti smještena u D grupu Lige šampiona, a rivali će joj biti Strazbur, Avelino, Tenerife, Ostende, Cibona, Mega Leks i pobjednik kvalifikacionih mečeva Rizen Ludvigzburg - Porto/Juventus.
GRUPA A: Banvit (Turska), Skajlajnders (Nemačka), Aris (Grčka), Nimburk (Češka), Helios (Slovenija), Monako (Francuska), Donar/Tartu/Baken/Dinamo Sasari, Rilski/Tsmoki/Ironi Naharija.
GRUPA B: Karšijaka (Turska), Venecija (Italija), Avtodor (Rusija), Makabi Rišon (Izrael), Himik (Ukrajina), Le Man (Francuska), Kataja/Sjodertalje/Proksimus, Lukoil/Oradea/Previdža.
GRUPA C: Asvel (Francuska), Oldenburg (Njemačka), PAOK (Grčka), Neptunas (Litvanija), Rosa Radom (Poljska), Ventspils (Letonija), Ušak/Petrolina AEK/Kluž, Benfika/Vareze/Solnok.
GRUPA D: Strazbur (Francuska), Avelino (Italija), Tenerife (Španija), Ostende (Belgija), Cibona (Hrvatska), Mega Leks (Srbija), Igokea/Mornar/Bešiktaš, Rizen/Porto/Juventus.