Bobiju par sekundi u 58 minuta drame u Oregonu

Dva produžetka igrali su Portland i Detroit, ali je Marjanoviću dato sam nekoliko sekundi.

Naš košarkaš Boban Marjanović proveo je nepun minut na parketu u Oregonu, bez statističkog učinka, gde su Detroit Pistonsi u dramatičnoj utakmici završenoj u drugom produžetku pobedili domaće Portland Trejlblejzerse rezultatom 124:125, 106:106.

Kentejvijus Kaldvel-Poup ubacio je tri trojke u dodatnih deset minuta za ukupno 26 poena i rešio meč koji je Si-Džej Mekalum (najefikasniji u domaćem timu sa 35 poena) odveo u prvi produžetka trojkom na asistenciju Mejsona Plamlija na 22 sekunde pre kraja četvrte četvrtine.

Det

Pokušao je da odgovori Redži Džekson (31 poen), ali je njegov šut u poslednjoj sekundi završio na obruču.

Kompletan meč protekao je u egalu, Detroit je imao osam razlike u prvoj, Portland devet u trećoj četvrtini, ali je tek drugi produžetak dao odgovor ko je bio bolji.

Top 10

Džejms Harden je postigao je deseti "tripl-dabl" u sezoni: 40 poena, 11 asistencija, 10 skokova, čime je u pobedi Hjuston Roketsa nad Toronto Reptorsima 122:129 zaslužio epitet igrača utakmice i dobio mini dvoboj sa najboljim košarkašem domaćih.

Demar Derozen imao je 36 poena, šest skokova i pet asistencija.

Šampioni Klivlend Kavalirsi teško su savladali Finiks Sanse kao gosti - 116:122. Lebron Džejms je postigao 28, Kajri Irving 27, a Kevin Lav 25 poena za pobednički tim, dok je najefikasniji u poraženom bio Erik Bledsou sa 31.

Golden Stejt Voriorsi su pobedili Sakramento Kingse u gostima 106:117, uz odličnu igru Stefona Karija, koji je postigao 30 poena, od čega pet trojki.

Los Anđeles Lejkersi su rezultatom 111:95 pobedili Orlando Medžik, uz 19 poena Džulijusa Rendla, koji je postigao 19 poena, a 17 Danđela Rasela.

Džoel Embid je postigao 20 poena u pobedi Filadelfija Seventisiksersa nad Bruklin Netsima 95:105, dok je Bredli Bil dao 26 poena u trijumfu Vašington Vizardsa nad Milvoki Baksima 101:107.

Milvoki je bio oslabljen neigranjem Janisa Adetokunba. Mirza Teletović bio je starter nakon dugo vremena, ali imao je loš učinak. Ubacio je svega pet poena, uz vrlo slab šut iz igre (2/8).