FMP deklasirao Cibonu

"Panteri" postigli 23 poena u poslednjih osam minuta.

ABA liga: FMP - CIBONA 99:79 Izvor: MN PRESS

Pobedom uz ubedljivu razliku, FMP je u subotu popravio svoj "jadranski" skor na 4-3.

Ekipa Vladimira Jovanovića savladala je u Železniku goste iz Zagreba, koji su uprkos konstantnom zaostatku pretili sve do sredine poslednje četvrtine i trojke Marka Tomasa za 76:72.

Usledio je snažan nalet domaćina i serija 15:2, koja je odlučila pitanje pobednika i uvela meč u revijalnu završnicu. FMP je u takvoj situaciji postigao 23 poena u poslednjih osam minuta.

FMP - CIBONA 99:79 (26:19, 29:21, 18:25, 26:14)

Filip Čović ubacio je 23 uz 10 asistencija, Nemanja Nenadić i Majkl Odžo dodali su po 15, a Stefan Pot 14, u večeri u kojoj su domaći šutirali skoro 50 odsto za tri poena (12/26).

Luka Žorić je sa 15 poena predvodio otpor gostiju, koji će napustiti Beograd sa skorom 3-4.

FMP: Čović 23 (4/7 za tri, 10 as), Uskoković 4, Jeremić 8, Momirov, Pot 14 (6 sk, 6 as), Nenadić 15 (4/6 za tri), Bursać 7 (9 sk), Radovanović 5, Đumić 6, Simanić 2, Odžo 15.

CIBONA: Bilinovac 12, Uljarević 11 (3/4 za tri), Jang 11 (5 sk), Žorić 15, Ćorić, Melvin 12 (5 sk), Novačić, Bošnjak, Rozić 8 (5 sk), Ljubičić, Gospić.

Zadar - Igokea 82:76

Tabela: Budućnost 5-1, Zvezda 4-2, Partizan 4-2, Cedevita 4-2, FMP 4-3, Cibona 3-3, Mornar 3-3, Igokea 3-4, Mega 2-4, Olimpija 2-4, MZT 2-4, Zadar 2-5.