Jokić srušio šampiona

Nikola Jokić na korak od "dabl-dabla" u pobedi Denvera nad Golden Stejtom

Denver je savladao Golden Stejt rezultatom 115:108, a Nikola Jokić bio je jedan od najzapaženijih u timu Nagitsa.

Njega je samo jedan skok delio od "dabl-dabl" učinka. Za 33 minuta postigao je 19 poena, imao je devet skokova, pet asistencija i dve ukradene lopte, a "prelomio" je meč sa pet uzastopnih poena u samom finišu.

Jokić
Izvor: Youtube/NBA Highlights 17/18

Efikasniji od njega u timu Denvera (skor 28-25) bio je samo Vil Barton sa 25 poena, pet skokova i četiri asistencije.

U redovima šampiona istakli su se Kevin Durent sa 31 poenom, šest skokova, sedam asistencija i dve blokade i Stef Kari koji je meč završio sa 24 pogotka. Voriorsima je to bio 12. poraz ove sezone, uz 41 pobedu.

Prethodne noći na terenu su bili i Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović.

Nemanja Bjelica je u pobedi Minesote nad Nju Orleansom (118:107) postigao pet poena, uz tri skoka i asistenciju za 15 minuta u igri.

Bogdan Bogdanović je bio malo efikasniji, iako je Sakramento poražen od Dalasa - 106:99. Srpski reprezentativac zabeležio je sedam poena i imao šest asistencija za 26 minuta na parketu, kao starter.

Majami je poražen od Detroita (111:107) u meču u kojem je Goran Dragić odigrao sjajnu rolu - 33 poena, uz dva skoka i šest asistencija.

Kod Pistonsa najbolji su bili Iš Smit sa 25 poena i Andre Dramond sa 23 poena i 20 skokova. Blejk Grifin pružio je još jednu dobru partiju po dolasku u Detroit – 16 pogodaka, devet uhvaćenih lopti i sedam asistencija.