Bosna perfektna u "Skenderiji"

Sarajlije zabilježile novi domaći trijumf u Ligi za prvaka BiH.

Bosna Kakanj 78:67 Liga za prvaka BiH 5. kolo Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Nakon ubjedljivog trijumfa protiv aktuelnog šampiona Igokee u drugom kolu, košarkaši Bosne zabilježili su novi domaći trijumf u Ligi za prvaka BiH.

"Studenti" su u "Skenderiji" porazili Kakanj 78:67 (16:17, 20:12, 17:23, 25:25), iako susret nije bio nimalo lagan za domaćina kao prošli protiv Aleksandrovčana, pa su do posljednje četvrtine strepili za trijumf.

U prve tri četvrtine viđena je rezultatska klackalica, a Kakanj je pokazao da nije bez razloga bio u vrhu tabele sa tri pobjede u četiri meča doigravanja.

Na kraju, Sarajlije su slavile, te tako zadržale stoprocentan učinak pred svojim navijačima.

Bosnu je do pobjede vodio Erik Vošington, koji je ubacio 21 poen, te imao četiri skoka i šest asistencija. Maksim Šturanović zabilježio je dabl-dabl učinak sa 12 poena i 11 skokova, dok je isti broj poena postigao i Atif Dudak. Dobru partiju su i Džon Džozef O'Brajan, koji je ubacio 13 poena, te sakupio osam skokova.

U poraženom timu bolji od ostalih bio je Nikola Gaćeša, koji je sa 24 poena bio prvi strijelac meča.