Šamarčina Bosne Igokei!

Aleksandrovčani doživjeli jedan od najtežih prvenstvenih poraza u posljednjih desetak godina.

Bosna Igokea 91:66 Liga za prvaka BiH 2. kolo Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Košarkaši Bosne deklasirali su aktuelnog šampiona BiH Igokeu 91:66 i tako pokazali da u Ligi za prvaka BiH nema nedodorljivih ekipa.

Sarajlije su dominirale tokom sve četiri četvrtine, što pokazuje i krajnji rezultat (20:19, 23:14, 21:19, 27:14), te tako nanijeli Aleksandrovčanima jedan od najtežih prvenstvenih poraza u posljednjih desetak godina.

Košarkaši Bosne postigli su 17 trojki iz 38 pokušaja!

Već na poluvremenu bilo je jasno da "igose" u "Skenderiji" očekuje težak zadatak. Tim Dragana Bajića zaostajao je 10 poena nakon prvih 20 minuta, a kada se očekivalo da gosti dodaju gas, desilo se upravo suprotno.

Prednost Bosne povećavala se iz minuta u minut, na konačnih, pomalo nestvarnih, "plus 25" na kraju.

Erik Vošington sa 22 poena i sedam skokova bio je najefikasniji u pobjedničkoj ekipi, Draško Knežević dodao je 20 (uz pet asistencija), dok su meč sa dvocifrenim učinkom završili još Kori Brendford (15), Džon Džozef O'Brajan (13) i Maksim Šturanović (10).

Kod Igokee, Robert Rikić i Marko Ljubičić ubacili su po 15 poena, dok je Daliboru Iliću nedostajao jedan poen za dabl-dabl (devet poena i 10 skokova).

U drugom večerašnjem meču Kakanj je pred svojim navijačima porazio Sparse 77:73, tako da sada četiri prvoplasirane ekipe imaju skor 1-1.

Drugo kolo hercegovačkim derbijem u Mostaru u nedjelju zatvaraju Zrinjski i Široki (20 časova), a obje ekipe, nakon uvodnih poraza, traže prvu pobjedu u borbi za šampionsku titulu.