Debakl bh. juniora - Španci na plus 30!

Tim Borisa Džidića poražen na startu U18 Eurobasketa u Latviji.

Debakl bh. juniora - Španci na plus 30! Izvor: MN PRESS

Španci su u meču protiv BiH itekako opravdali ulogu favorita.

"Furija" je meč krenula u skladu sa svojim nadimkom i već od starta sjajnom igrom u odbrani preko cijelog terena u potpunosti nadigrala selekciju BiH koja je u pojedinim trenucima imala problema čak i sa prenosom lopte u protivničko polje.

Španci su visok tempo držali u prva tri kvartala, dok su u posljednjem, kada je pitanje pobjednika već bilo riješeno, povukli ručnu i dopustili timu Borisa Džidića da donekle popravi utisak.

ŠPANIJA - BiH 94:64 (18:11, 31:20, 30:13, 15:20)!

Prvi period igre je pripao Špancima koji su na pauzu između četvrtina otišli sa sedam poena prenosti, a na poluvrijeme sa 18 (49:31).

A u trećem kvartalu su napravili dodatnu razliku i prije ulaska u zadnji period rezultat je bio 79:44, zatim su u posljednjih 10 minuta igre povukli "ručnu" pa je BiH taj period dobila sa pet poena prednosti (15:20).

Didak Kuevas i Golden Dike su sa po 14 poena bili najefikasniji kod Španije, dok je u sastavu BiH najefikasniji bio Karlo Matković sa 22, Vojin Ilić 13 i Josip Ramljak 12 poena.

Naredni meč u grupi "C" selekcija BiH igra sutra protiv Ukrajine (17:30), a prekosutra u posljednjem kolu protiv Finske (15:15).