Leotar prvak Srpske poslije drame u Boriku!

Košarkaši Leotara u dramatičnoj "majstorici" finala plej-ofa Prve lige RS poslije produžetka savladali Borac 73:71 i osvojili šampionsku titulu!

Prva liga RS plej-of finale majstorica Borac- Leotar Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Leotar je novi šampion Republike Srpske!

Trebinjski klub u petoj utakmici finalne serije plej-ofa Prve lige RS savladao je Borac poslije produžetka 73:71 (20:13, 15:17, 14:15, 13:17, 9:11).

Dramatična završnica viđena je u banjalučkom Boriku, a šampion Republike Srpske odlučen je u produžetku, jer je poslije 40 minuta igre bilo 62:62.

Najefikasniji u ekipi Leotara bio je Šakotić sa 20 poena, a dvocifreni su bili i Ninković sa 16 i Damjanović sa 11 poena.

Kod Borca Vučković je postigao 26 poena i upisao 15 skokova, dok je Tubak zabilježio 1 poena i 16 skokova.

Borac je uspio da povede 65:63 u produžetku, alije Leotar preokrenuo serijom 6:0, poslije poena Šakotića sa linije slobodnih bacanja Šakotića i poena Damjanovića iz igre.

Borac je smanjio polaganjem Barbareza, a Stojanović na drugoj strani na isti način odveo Leotar na "plus četiri" - 71:67, ali tu nije bio kraj drame.

U dramatičnoj završnici i jedni i drugi iskoristili su po jedno bacanje, a onda je četiri sekunde prije kraja Barbarez trojkom smanjio na 72:71.

Poslije brzog faula Borca Šakotić je promašio prvo, a onda pogodio drugo bacanje za 73:71, a Peđa Lončar nije uspio da uputi kvalitetan šut  u preostale četiri sekunde.

Leotar je tako stigao do svoje druge titule šampiona RS u istoriji, koju je proslavio na parketu banjalučkog Borika!

Pogledajte slavlje novih šampiona RS!

Poslije 40 minuta igre u „majstorici“ finalne serije u banjalučkom Boriku: BORAC - LEOTAR 62:62.

Leotar je minut prije kraja vodio 62:60 i bio na pragu pobjede, ali je Peđa Lončar iskoristio oba slobodna bacanja za izjednačenje 62:62.

Trebinjci nisu uspjeli da u 24 sekunde upute šut ka košu Borca i lopta je pripala domaćima, ali ni oni poslije tajm auta nisu uspjeli da poentiraju.

Uslijedile su greške na obje strane i posljednja četvrtina završena je 62:62 tako da je meč otišao u produžetke.

Mnogo manje neizvjesnosti bilo je na početku susreta jer je Borac odlično otvorio utakmicu i poveo 10:2, potom i 11:4.

Ubrzo je Leotar ipak posložio redove i stigao na samo poen zaostatka 12:11.

Domaći košarkaši su uzvratili i vrlo brzo povećali prednost na 20:13 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Početkom druge četvrtine Borac je imao i plus devet, a tri minute prije kraja drugog perioda bilo je 30:23, ali je Leotar do kraja poluvremena smanjio na 35:30.

Serija Leotara 6:0 na početku trećeg perioda bila je uvod u potpuno izjednačenu treću četvrtinu, da bi Borac tek u finišu sa četiri vezana poena Arsenija Vučkovića odmakao na 49:45.

Njegovim poenima za 50:45 otvorena je i posljednja četvrtina, ali je Leotar uspio da vrati egal nakon čega su se obje skipe smjenjivale u vođstvu.

Lončar je u posljednjim sekundama uspio da vratio Borac iz ambisa i donese produžetke u kojima je uslijedila dramatična završnica koja je pripala gostima.