Novi trijumf "zmajeva" u Kini: Pali i Amerikanci

Košarkaši Bosne i Hercegovina savladali su američku ekipu Vorld Vision Sport rezultatom 75:69.

Američki tim je uspio samo u prvoj četvrtini da parira bh. reprezentaciji i dobije taj period rezultatom 14:13. Već do poluvremena "zmajevi" su uspjeli da stvore solidnu prednost i na odmor odu sa "plus 10" (38:28).

Predvođen maestralnim Amarom Gegićem, tim selektora Vedrana Bosnića je u drugom dijelu bez velikih problema uspio da zadrži prednost i stigne do pobjede. Nakon što su na kraju trećeg perioda imali 11 poena prednosti i vođstvo rezultatom 59:48, posljednji period su rutinski priveli kraju i slavili novu pobjedu na kineskoj turneji (75:69).

Gegić je bio najefikasniji sa 25 poena, Sani Čampara i Emir Ahmedović su postigli po 12 pogodaka, dok je Kenan Kamenjaš upisao osam koševa.

Do kraja turneje BiH će odigrati još jedan susret.